Generální partner seriálu PVZP RUNTOUR – Pojišťovna VZP, a.s., je mimo jiné i patron charitativního rozměru celého seriálu. Díky tomu v letošní sezóně pomůžeme hned 8 subjektům, které potřebují naši pomoc. Pojišťovna VZP, a.s., se ovšem rozhodla, že pomoci není nikdy dost a rádi bychom pomohli ještě více. Kromě příspěvků ze startovného, které putují právě na konto těchto charitativních subjektů, jsme se propojili s Nadací Nova a před startem sezóny odstartujeme třetí virtuální charitativní běh na pomoc malého Olivera. Ten trpí Angelmanovým syndromem - jde o vzácné genetické onemocnění (v ČR a SR žije asi 70 diagnostikovaných pacientů), které způsobuje mentální retardaci, zhoršení motorických dovedností, absenci řeči, obtíže s koordinací a stabilitou, častá epilepsie a další neblahé symptomy. Zasportujte si společně s námi, přispějte na dobrou věc a natrénujte na start sezóny PVZP RunTour, který je již za dveřmi!

Zasportujte si společně s námi, přispějte na dobrou věc a natrénujte na start sezóny PVZP RunTour, který je již za dveřmi!

Je radost běžet! ❤️ #pomahamsruntour #pomahamspvzp

Na virtuální běh se přihlásilo 312 běžců

Díky nim jsme vybrali doteď částku: 44969 Kč

Děkujeme!

Komu pomáháme a na jaké projekty?

Vybraná částka za tento virtuální charitativní běh poputuje do Nadace Nova, která podpoří malého Olivera. Ten trpí Angelmanovým syndromem - jde o vzácné genetické onemocnění (v ČR a SR žije asi 70 diagnostikovaných pacientů), které způsobuje mentální retardaci, zhoršení motorických dovedností, absenci řeči, obtíže s koordinací a stabilitou, častá epilepsie a další neblahé symptomy.

Cíl: 100 000,- Kč
Kdy: 6. – 7. 6. 2020
Kde: Kdekoliv po celé ČR
Distance: Symbolický 1 KM (kdo chce, může i víc)
Startovné: 100 Kč + možnost dobrovolného příspěvku

Po skončení závodu vám rozešleme pozávodní e-mail s certifikátem, poděkováním a tlačítkem, kam přidáte svůj čas a fotografie z běhu. Výsledková listina ani teď nemůže chybět! :-)

Startovní balíček

Za startovné získáte:

 • virtuální startovní číslo se svým jménem
 • certifikát jako poděkování za účast a pomoc
 • fotorámeček na Facebook
 • lísteček do tomboly o skvělé ceny! 
 • sleva 100 Kč na PVZP RunTour Ostrava 20.6.
 • 50% sleva na cestovní pojištění po ČR od PVZP

Výzva

Pojďme společně tuto myšlenku rozšířit mezi co nejvíce lidí! Čím více lidí, tím větší pomoc dané rodině poskytneme. Hned po registraci vám přijde potvrzovací e-mail, ve kterém máte možnost vyplnit kontakt na 3 kamarády a my jim pošlete pozvánku na náš virtuální charitativní běh! Zároveň dostanete virtuální startovní číslo a fotorámeček.

Sdílejte naši myšlenku všude, kde to jen půjde s hashtagy #pomahamsruntour #pomahamspvzp. Těšíme se na vaše příspěvky. Ukažme společně, že je radost běžet!

Tombola: (vyhlášení pondělí 8. 6. 2020, 12:00)

Tombola bude zahrnovat ceny od generálního partnera našich závodů, Pojišťovny VZP, a.s. A tentokrát bude rozdělena na dospělou a dětskou kategorii :-)

VÝHRY:

DOSPĚLÁ TOMBOLA

 1. Věšák na medaile, vitaminový balíček, běžecké triko, menu box, termohrnek, hra Mám to!
 2. Věšák na medaile, vitaminový balíček, běžecké triko, menu box, termohrnek
 3. Věšák na medaile, vitaminový balíček, běžecké triko, menu box, hra Mám to!
 4. Věšák na medaile, vitaminový balíček, běžecké triko, menu box
 5. Věšák na medaile, běžecké triko, termohrnek, hra Mám to!
 6. Věšák na medaile, menu box, termohrnek, hra Mám to!
 7. Věšák na medaile, menu box, termohrnek
 8. Věšák na medaile, menu box

DĚTSKÁ TOMBOLA

 1. Věšák na medaile, vitaminový balíček, medvídek Vilda, hra Mám to!
 2. Věšák na medaile, vitaminový balíček, medvídek Vilda
 3. Věšák na medaile, medvídek Vilda
 4. Medvídek Vilda, hra Mám to!
 5. Medvídek Vilda
 6. Medvídek Vilda
 7. Medvídek Vilda
 8. Medvídek Vilda

Příběh

Oliver Hajgajda má Angelmanův syndrom (AS) - vzácné genetické onemocnění.

Finanční náklady na Oliverkovi terapie jsou velikou zátěží pro náš rodinný rozpočet. To pro nás ale není důvod slevovat v možnostech, které Oliverkovi můžeme dopřát. Všechny terapie, které každý den absolvuje mu neuvěřitelně pomáhají rozvíjet se. Odměnou nám je doma usměvavé sluníčko, které rozzáří každý náš moment. Každý krok, který Oli ve svém životě udělá, bude otiskem dobrého skutku každého, kdo mu na jeho cestě pomáhá.

Syndrom je spojen s těžkou mentální retardací a absencí řeči. Při soustavném a trpělivém tréninku je poměrně vysoká šance, že se lidé s AS naučí alternativní formu řeči. Oliverkovi jsme našli úžasnou logopedku a každý den doma již poctivě pracujeme. Dětem se kvůli nemotorné chůzi, která je spojena s poruchou rovnováhy a koordinace, někdy přezdívá "šťastné loutky". Častým jevem bývá porucha spánku. Jeho snížená potřeba je velkou psychickou i fyzickou zátěží pro celou rodinu. Velmi často se vyskytují i epileptické záchvaty, u více než 90% případů. Typickým rysem je stále usměvavý výraz, podle kterého jsou nazývány tyto děti jako andělské nebo také "syndrom šťastného dítěte". 

JEŠTĚ VÍCE O OLIVEROVĚ PŘÍBĚHU NAJDETE ZDE

Váš RunTour tým