Milí RunTouráci,

letos jsme se stali Ježíškovým vnoučetem! Poběžte do toho spolu s námi a pomozte splnit přání seniorům, kteří často již nemají nikoho blízkého, který by jim mohl svým dárkem udělat radost!  

ČEZ RunTour dlouhodobě přispívá na dobrou věc. V minulosti pořádala v souvislosti s pandemíí COVID-19 charitativní běhy na podporu měst, kde se závody konají nebo charitativní běh pro Aničku. Z každého zaplaceného startovného odvádí navíc 50 Kč na konto Nadace Leontinka.

A v příspívání na dobrou věc budeme pokračovaz i v prosinci, i když sezóna již skončila. Pojďte si i vy o Vánocích zaběhat a udělat svým výkonem radost seniorům. Úlohou projektu Ježíškova vnoučata je přinést do zařízení, jako jsou domovy pro seniory, ústavy sociální péče a sociálních služeb, více radosti a života. Před vznikem projektu byli senioři poměrně opomíjenou skupinu, ale je vidět, že lidé mají každoročně větší a větší zájem je potěšit. A nejen o Vánocích.

Staňte se, díky účasti na tomto charitativním virtuálním běhu, i vy Ježíškovým vnoučetem, přispějte svým pohybem na dobrou věc a udržujte se ve fyzické i psychické pohodě! :) V těchto dnech je to důležité!

Je radost běžet! ❤️ #pomahamsruntour #jeziskovavnoucata

Na charitativní běh se přihlásilo 229 běžců

Díky nim jsme vybrali doteď částku: 33 208 Kč

Děkujeme!
Částku aktualizujeme denně ve 21 hodin dle ověřených plateb.

Cíl: 50 000,- Kč
Kdy: 15.12.2021 – 2. 1. 2022
Kde: Kdekoliv po celé ČR
Distance: 3 KM běh nebo chůze (kdo chce, může i víc)
Startovné: 200 Kč (z toho poputuje 100 Kč na konto Ježíškových vnoučat) + možnost dobrovolného příspěvku

Po skončení závodu vám rozešleme pozávodní e-mail s certifikátem, poděkováním a tlačítkem, kam přidáte svůj čas a fotografie z běhu. Výsledková listina ani teď nemůže chybět! :-)

Startovní balíček

Za startovné získáte:

  • virtuální startovní číslo se svým jménem
  • bannery na sociální sítě
  • certifikát jako poděkování za účast a pomoc

Finální částka je korigována dle reality a jsou odmazávány registrace, které nejsou zaplaceny.

Výzva

Pojďme společně tuto myšlenku rozšířit mezi co nejvíce lidí! Čím více lidí, tím více dárků se podaří pro seniory zajistit. Hned po registraci vám přijde potvrzovací e-mail, ve kterém máte možnost vyplnit kontakt na 3 kamarády a my jim pošlete pozvánku na náš virtuální charitativní běh! 

Sdílejte naši myšlenku všude, kde to jen půjde s hashtagy #pomahamsruntour #jeziskovavnoucata. Těšíme se na vaše příspěvky. Ukažme společně, že je radost běžet a pomáhat!

O projektu Ježíškova vnoučata

Ježíškova vnoučata jsou projektem Českého rozhlasu, který od roku 2020 patří pod křídla jeho nadačního fondu. 

Ježíškova vnoučata samotná vznikla tak trochu jako v naivním americkém filmu – v roce 2016 na dvorku jihlavského Českého rozhlasu, kde se tamní redaktorka Olga Štrejbarová, po návratu z natáčení v domově důchodců, rozhodla přinést do těchto zařízení více radosti a života. Doslova na koleni se pustila chvíli před Vánoci do práce a během prvního ročníku se za pomoci kamarádů, dobrovolníků a dárců podařilo splnit skrze facebookovou skupinu Ježíškova vnoučata zhruba šest stovek přání babiček a dědečků v domovech na Vysočině, Brně nebo Lysé nad Labem. Zkrátka napsala e-mail do domovů s nabídkou, že chce jejich klientům splnit přání a potřebuje pomoc v podobě seznamů "pro Ježíška". Sama nevěděla, jestli to dokáže. Věřila v dobrá srdce lidí. A povedlo se. První seznam přání vyvěšený na facebooku pocházel z třebíčského domova. Lidé si dvacítku přání rozebrali do dvou hodin. Další pak už do pěti minut. A pak...pak už volali po dalším seznamu přání k plnění. Bylo jasné, že Ježíškova vnoučata mají šanci na život.

Aktivity si všiml Český rozhlas, který hledal alternativu za dosavadní podobný projekt pořádaný pro dětské domovy - Daruj hračku. Právě proto, že senioři byli do té doby opomíjenou skupinou a lidé evidentně měli zájem je o Vánocích potěšit, pustili se společně do spolupráce a vznikl celonárodní projekt, který hned ve svém druhém ročníku dokázal potěšit téměř dvacet tisíc seniorů. V dosud posledním ročníku, tedy o Vánocích 2019, už bylo zapojených téměř devět stovek domovů pro seniory, ústavů sociální péče a sociálních služeb z České republiky. Číslo, o kterém se na sklonku roku 2016 tehdy pětatřicetileté redaktorce ani nezdálo, přesto o něm snila. Od spolupráce s Českým rozhlasem, jeho profesionálním marketingem, zpravodajskou prací a miliony posluchačů si právě celonárodní pokrytí domovů, a co největší počet spokojených seniorů, slibovala.

Dnes, při pátém ročníku Ježíškových vnoučat, zůstávají pravidla a způsoby plnění přání seniorů v podstatě stejná. Snadná, transparentní, s jediným cílem rozdávat radost. Ať už dárek vybraný ze seznamu přání zašlete, nebo osobně předáte. Záleží na vás, ale i na seniorovi, jak moc doširoka svou náruč otevřete. 

×