Milí RunTouráci,

představte si, že by vám postupně ochabovaly svaly. I běžné denní aktivity jako uvařit si kávu by byly pro vás nemožné. Právě toto způsobuje roztroušená skleróza mnoha tisícům lidí. Je to autoimunitní onemocnění, které narušuje nervy a následně dochází k postupnému ochabování svalstva. V květnu je mezinárodní den roztroušené sklerózy (30. května), a protože rádi přispíváme na dobrou věc, propojili jsme se s Domovem sv. Josefa a ve spolupráci s ním a jeho aktuálním projektem Domovenka, jsme si pro vás přichystali charitativní běhdíky němuž poputují vybrané peníze právě na domovenky, jejichž hlavním cílem je zajistit pacientům s roztroušenou sklerózou cvičení s odborníkem a umožní jim žít doma. Cenu startovného jsme sjednotili s cenou jedné domovenky, ale pokud chcete, můžete přispět i více - budeme za to moc rádi.

Přispět více na domovenky můžeš zde:

Na charitativní běh se přihlásilo 100 běžců

Díky nim jsme vybrali doteď částku: 33 531 Kč

Děkujeme!
Částku aktualizujeme denně ve 21 hodin dle ověřených plateb.

Cíl: 30 000,- Kč
Kdy: 16.5. – 22. 5. 2022
Kde: Kdekoliv po celé ČR
Distance: 3 KM běh nebo chůze (kdo chce, může i víc)
Startovné: 290 Kč (= cena jedné domovenky, celá tato částka poputuje na konto Domova sv. Josefa) + možnost dobrovolného příspěvku

Po skončení závodu vám rozešleme pozávodní e-mail s certifikátem, poděkováním a tlačítkem, kam přidáte svůj čas a fotografie z běhu. Výsledková listina ani teď nemůže chybět! :-)

Startovní balíček

Za startovné získáte:

  • virtuální startovní číslo se svým jménem
  • bannery na sociální sítě
  • certifikát jako poděkování za účast a pomoc

Finální částka je korigována dle reality a jsou odmazávány registrace, které nejsou zaplaceny.

Výzva

Pojďme společně tuto myšlenku rozšířit mezi co nejvíce lidí! Čím více lidí, tím větší podporu pacienti s roztroušenou sklerózou dostanou. Hned po registraci ti přijde potvrzovací e-mail, ve kterém máš možnost vyplnit kontakt na 3 kamarády a my jim pošlete pozvánku na náš charitativní běh! Zároveň dostaneš virtuální startovní číslo a fotorámeček.

Sdílejte naši myšlenku všude, kde to jen půjde s hashtagy #pomahamsruntour #domovenka. Těšíme se na tvé příspěvky. Ukažme společně, že je radost běžet!

O Domově sv. Josefa 

Domov sv. Josefa je jediným lůžkovým zařízením v ČR pro nemocné roztroušenou sklerózou. Jeho cílem je zajistit základní potřeby, profesionální a laskavou péči o nemocné roztroušenou sklerózou v rámci zdravotních a sociálních služeb. Domov sv. Josefa zajištuje komplexní služby od zdravotních rehabilitačních pobytů, přes půjčovnu pomůcek až po vzdělávání. A to vše v krásném prostředí, kde se pacienti cítí dobře. A pozorný personál naplňuje všechny potřeby klientů pro jejich plnohodnotný život. I s roztroušenou sklerózou si pacienti mohou plnit své sny! Jako například Honza, jeho příběh najdete zde.

Co je to domovenka?

Domovenka je poukaz na 1 hodinu cvičení v hodnotě 290 Kč, který může darovat každý na www.domovenka.cz. Díky Domovenkám pomáhají specialisté Domova sv. Josefa lidem s roztroušenou sklerózou k větší soběstačnosti. Aby mohli žít své sny.

Co vše Domovenka zahrnuje:

Pro Domov sv. Josefa je nejdůležitější, aby byla pomoc pravidelná. To je to, co pacienti nejvíce potřebují. Na webu www.domovenka.cz najdete i možnost přispívat pravidelně, každý měsíc. Pokud je to ve vašich silách, budeme rádi, pokud budete finanční pomoc darovat pravidelně i vy. Děkujeme!