Milí RunTouráci,

stejně jako na jaře, i nyní není situace jednoduchá. V současné chvíli jsou zakázány všechny organizované sportovní akce. My jsme si ale již vyzkoušeli, že když nemůžeme běhat společně, můžeme běhat virtuálně, každý sám, a pomoci tak dobré věci. Proto jsme se rozhodli ve spolupráci s našim generálním partnerem, Pojišťovnou VZP, a.s., která je také patronem charitativního rozměru našeho běžeckého seriálu, uspořádat další z charitativních běhů, kterým společně podpoříme děti s onkologickými onemocněními. Celý výtěžek z běhu totiž poputuje čtyřem nadacím, jež pomáhají právě dětem, které měly o něco méně štěstí a své dětství tráví, více než venku s kamarády, v nemocnicích, kde statečně bojují se svým osudem. Tento charitativní běh je organizován na počest Aničky, která této zákeřné nemoci podlehla ve svých 15ti letech, ale svůj boj nikdy nevzdala. Chceme dát vědět dětem, které momentálně procházejí léčbou, že v tom nejsou sami a podpořit je. ​

Takový nešťastný osud může potkat kohokoli, i proto si pojďme společně zaběhnout a mějme radost z toho, že jsme zdraví a běhat můžeme, ačkoliv jiní v tu samou chvíli musejí zrovna ležet v nemocnici. Ročně je onkologické onemocnění diagnostikováno v České republice zhruba 450 dětem, kterým se den ze dne převrátí jejich život, stejně tak jejich rodinám i kamarádům.Pojďme to zaběhnout pro ně! 

Zasportujte si společně s námi, přispějte na dobrou věc a udržujte se ve fyzické i psychické pohodě! :) V těchto dnech je to důležité. A pokud se chcete proti těmto případům pojistit a dozvědět se více, podívejte se na pojištění Fénix.

Je radost běžet! ❤️ #pomahamsruntour #pomahamspvzp

Na charitativní běh se přihlásilo 1185 běžců

Díky nim jsme vybrali doteď částku: 230 251,-

Děkujeme!
Částku aktualizujeme denně ve 21 hodin dle ověřených plateb.

Komu pomáháme a na jaké projekty?

Výtěžek ze startovného bude věnován čtyřem charitativním organizacím, které dlouhodobě pomáhají dětským onkologickým pacientům (Nové Háro, Modrý hroch, Krtek – Nadační fond dětské onkologie a Pink Bubble).

Cíl: 100 000,- Kč
Kdy: 17.10. – 1. 11. 2020
Kde: Kdekoliv po celé ČR
Distance: 3 KM běh nebo chůze (kdo chce, může i víc)
Startovné: 100 Kč + možnost dobrovolného příspěvku

Po skončení závodu vám rozešleme pozávodní e-mail s certifikátem, poděkováním a tlačítkem, kam přidáte svůj čas a fotografie z běhu. Výsledková listina ani teď nemůže chybět! :-)

Startovní balíček

Za startovné získáte:

 • virtuální startovní číslo se svým jménem
 • certifikát jako poděkování za účast a pomoc
 • fotorámeček na Facebook
 • lísteček do tomboly o skvělé ceny od Pojišťovny VZP, a.s.  
 • úrazové pojištění na dobu konání tohoto charitativního běhu (17.10. - 1.11.2020) od generálního partnera - Pojišťovny VZP, a.s.

Finální částka je korigována dle reality a jsou odmazávány registrace, které nejsou zaplaceny.

Výzva

Pojďme společně tuto myšlenku rozšířit mezi co nejvíce lidí! Čím více lidí, tím větší pomoc těmto nadacím poskytneme. Hned po registraci vám přijde potvrzovací e-mail, ve kterém máte možnost vyplnit kontakt na 3 kamarády a my jim pošlete pozvánku na náš virtuální charitativní běh! Zároveň dostanete virtuální startovní číslo a fotorámeček.

Sdílejte naši myšlenku všude, kde to jen půjde s hashtagy #pomahamsruntour #pomahamspvzp. Těšíme se na vaše příspěvky. Ukažme společně, že je radost běžet!

Tombola: (vyhlášení pondělí 2. 11. 2020, 12:00)

Tombola bude zahrnovat ceny od generálního partnera našich závodů, Pojišťovny VZP, a.s. a partnera Unicorn. Bude rozdělena na dospělou a dětskou kategorii :-)

VÝHRY:

DOSPĚLÁ TOMBOLA

 1. Věšák na medaile, vitaminový balíček, běžecké triko, menu box, termohrnek, hra Mám to!
 2. Věšák na medaile, vitaminový balíček, běžecké triko, menu box, hra Mám to!
 3. Věšák na medaile, vitaminový balíček, běžecké triko, menu box, termohrnek
 4. Věšák na medaile, menu box, termohrnek, hra Mám to!
 5. Věšák na medaile, menu box, termohrnek
 6. Věšák na medaile, termohrnek
 7. Termoska v designu Software Everywhere, 500ml
 8. Ručník s logem Unicorn, Software Everywhere
 9. Pánské tričko z limitované edice Software Everywhere
 10. Dámské tričko z limitované edice Software Everywhere
 11. Modrý nákrčník v designu Software Everywhere
 12. Vak na záda s logem Unicorn
 13. Svítilna (baterka) hliníková s logem Unicorn
 14. Pásky reflexní v designu Software Everywhere

DĚTSKÁ TOMBOLA

 1. Věšák na medaile, termohrnek, hra Mám to!, Medvídek Vilda
 2. Věšák na medaile, menu box, hra Mám to!, Medvídek Vilda
 3. Věšák na medaile, menu box, medvídek Vilda
 4. Věšák na medaile, medvídek Vilda

Příběh

Tento charitativní běh běžíme za Aničku. Anička byla skvělá studentka, chodila na prestižní gymnázium, chtěla se stát prezidentkou, operní pěvkyní, profesorkou dějepisu a angličtiny, měla velké nadání, sny a cíle. Její motto bylo velmi inspirativní a příznačné pro její osud: „Zůstaň šťastný, i když se ti dějí těžké věci.“ Pro charitativní obchůdek Nového hára také navrhla své vlastní tričko, na kterém stojí: „Možná jsem holohlavá, ale jsem šťastná.“ Je to silná myšlenka, Aniččin odkaz a vzkaz pro nás všechny.

Jaký byl průběh její nemoci? V květnu 2018 si Anička začala stěžovat na bolest kyčle. V nemocnici jí zjistili tzv. Ewingův sarkom – kostní nádorové onemocnění, které měla právě pod kyčelním kloubem. Statečně podstupovala chemoterapie, operace i ozařování, znovu se učila chodit, nicméně nádor se vrátil a chemoterapie již nezabírala. Anička nás po roce a půl těžkého boje opustila. Mnohé z jejích plánů zůstane už navždy neuskutečněným snem a mohlo by se zdát, že svůj boj prohrála. Ona nám však svou statečností a odhodláním se uzdravit a vrátit se zpátky do normálního života, zanechala důležitý odkaz. Anička je vítězem, a na nás teď je, abychom běželi na její počest a vyjádřili tím i podporu ostatním dětem, které momentálně s tímto zákeřným onemocněním bojují. Pojďte do toho s námi, má to smysl.

O organizacích, kterým pomáháme

Nové Háro

Nové háro založila v roce 2017 Markétka Zagrapanová z Lužic u Mostu. Vedly ji k tomu konkrétní důvody – především osobní zkušenost s onkologickým onemocněním a se ztrátou vlasů, i touha pomáhat ostatním lidem a ulehčit jim alespoň trochu náročný boj s nemocí. Naším hlavním posláním je pomáhat nemocným dětem a mladým lidem po ztrátě vlasů tím, že jim zadarmo vyrobíme paruku z pravých vlasů a to přímo na míru – vyrobíme jim jejich nové háro. Nemocní si tak s vlasy nemusí vůbec dělat starosti, všechno zařídíme za ně.
http://noveharo.cz

Krtek

Činnost NFDO Krtek je založena na třech pilířích. 1. pilíř - Personalizovaná léčba a výzkum léčby dětských nádorů, 2. pilíř - Zlepšování kvality života pacientů i jejich rodin, 3. pilíř - Domácí péče
https://krtek-nf.cz/

Modrý hroch

Nezisková organizace Nadační fond Modrý hroch byla založena 27. června 2005. Hlavní důvodem jejího vzniku byla skutečnost, že právě úrazy jsou nejčastější příčinou úmrtí dětí ve věkové skupině 0–25 let.
https://www.facebook.com/modryhrochcz/

Pink Bubble

Pomáháme mladým lidem, kterým zkomplikovalo život onkologické onemocnění, být šťastnější a postavit se co nejdříve zpátky na vlastní nohy. Příjemcům naší pomoci říkáme důvěrně “BUBLINY” a ke každému z jejich příběhů přistupujeme osobně. Protože každý, kdo se na nás obrátí, je pro nás jedinečný.
https://www.pinkbubble.cz

Váš PVZP RunTour tým

Ambasadoři

Petr Vabroušek, profesionální triatlet a IRONMAN

David Vaš, elitní český běžec 

  

Roman Zach, herec

  

Nikol Švantnerová, modelka

  

Lucie Bílá, zpěvačka

Petr Švancara - bývalý profesionální fotbalista