Tratě

Dětský Rákosníčkův běh - 500 M

Máte doma malá zlobidla, co mají energie na rozdávání a pořád by někde lítala? Máte pocit, že když se je snažíte chytit, je to téměř nadlidský úkol? Vezměte je na ČEZ RunTour. Pro děti narozené 2016-2022 máme připravený na každém závodě ČEZ RunTour Rákosníčkův běh o délce 500 metrů. Nechte své děti ochutnat atmosféru skutečného závodu, nechte je si zadovádět a změřit síly se svými vrstevníky. A pokud máte strach, že by závod nedoběhly, můžete je na trati doprovázet. V zázemí závodu je pro ně navíc připraven dětský koutek s hlídáním, takže budete mít čas i sami pro sebe a můžete si třeba zaběhnout jeden z dospělých závodů.

Dětský Rákosníčkův běh - 1000 M

Vidíte ve svém dítěti budoucí atletickou hvězdu nebo ho jen nechcete nechat doma, když sami vyrážíte na závody ČEZ RunTour? Není nic jednoduššího než ho přihlásit také. Pokud spadá mezi ročníky narození 2007-2015, tak pro něj máme připravený atraktivní Rákosníčkův běh na 1 kilometr. Tato distance je následně rozdělena ještě do 2 věkových kategorií. A to na samostatný závod pro ročníky 2011-2015 a následně pro 2007-2010. Během závodu se bude moci utkat o plnohodnotné ceny od partnerů a zážitek s výstupem na nejvyšší stupínek pódia. Tak co, bude to vašeho malého běžce bavit?

Rodinný běh - RUN 3 KM

Jsme závod s pohodovou a rodinnou atmosférou, který je určen primárně pro hobíky a pro mnohé z nich je jejich prvním běžeckým závodem. Právě proto jsme se rozhodli, že přidáme novou trať – 3 kilometry, kterou zvládnou zaběhnout i naprostí běžečtí začátečníci, nebo spoelčně celé rodiny. Věříme, že si náš ČEZ RunTour rodinný běh oblíbíte a třeba i díky němu se postupně propracujete na delší běhy.

Dospělý běh - RUN 5 KM

ČEZ RunTour je pro rodiny s dětmi a začítečníky. A právě pro ty méně otrkané je tu pětikilometrová trať RUN 5 KM. Často ji okusí ti, které čeká první běžecký závod v životě. Přátelská atmosféra, žádný tlak na rekordní časy a v cíli medaile a diplom pro každého. Staňte se hvězdou ČEZ RunTour, běžte svým tempem a užijte si závodní den naplno.

Dospělý běh - ČEZ RUN 10 KM

Královská disciplína ČEZ RunTour, která protíná nejkrásnější místa osmi českých a moravských měst, je připravena pro ostřílené hobíky a elitní běžce. Vyběhnete si za svou výzvou, poznejte nové běžecké přátele, zkrátka si užijte to, co ČEZ RunTour nabízí, rodinnou atmosféru.

Běh v tandemu, zkus to ve dvou!

Patříte mezi nadšené běžce, kteří se ale za svůj elán nikdy nedočkali zasloužené odměny? Co to zkusit ve dvou, vždyť v takovém počtu se to přece lépe táhne. Běžecký seriál ČEZ RunTour nabízí kategorii pro dvojice. Stačí, aby si každý z vás vybral jinou ČEZ RunTour trať z výběru 5 a 10 KM. Dvojice (dospělý/dospělý) mohou být i stejného pohlaví. Také se můžete přihlásit na rodinný tandem (dospělý/dítě) v rámci závodu na 3 KM. Schválně, kam až to dotáhnete se svým parťákem, vaše umístění se totiž v cíli sečtou a třeba vyhrajete krásnou zlatou RunTour kouli. Navíc bude každý z běžců zároveň klasifikován v běžných výsledcích, takže má šanci uspět na dvou frontách. Platný tandem je ten, který je zaregistrovaný do páteční 20 hodiny před každým závodem on-line.

Varianty tandemů:

1) 5 a 10 KM = 1 běžec na 5 KM + 1 běžec na 10 KM

a) nesmíšené tandemy

 • ženský tandem
 • mužský tandem

Z hlediska férovosti budeme nově vyhlašovat zvlášť ženský a mužský nesmíšený tandem.

b) smíšené tandemy (muž/žena)


2) 3 KM = 1 běžec (dospělý) + 1 běžec (dítě do 15 let)

358705 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

ČEZ RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2022

Velká RunTour

 1. Karel Splítek
  Karel Splítek 3784 bodů
 2. Jiří Bradáč
  Jiří Bradáč 3634 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 3608 bodů
 1. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 3324 bodů
 2. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 3116 bodů
 3. Soňa Barvenčíková
  Soňa Barvenčíková 2976 bodů

Malá RunTour

 1. Kryštof Vilk
  Kryštof Vilk 4544 bodů
 2. Pavel Vokál
  Pavel Vokál 4276 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 4272 bodů
 1. Jana Smutná
  Jana Smutná 4210 bodů
 2. Alena Tylšová
  Alena Tylšová 4136 bodů
 3. Barbora Heřmanovská
  Barbora Heřmanovská 3832 bodů

Partneři

Partneři závodu Kopřivnice: Legenda Emil