fb-pixel

TOP Master

211a8493_1541690515.jpg

RunTour TOP Masteři. Proč tento titul získali právě tito RunTouráci?

Kdo je RunTourákem? Každý, kdo zaběhne jeden závod ze série RunTour. Kdo je ale TOP RunTourákem? Tedy TOP Masterem? Ten, kdo proběhne každý závod? Ten, který i přes nesnáze se nevzdá a dojede přes celou republiku, aby si odběhl další město? Nebo ten, který podporuje ostatní, sám ale neběží?

RunTour je závod, který je tu pro každého. Užije si jej jak zkušený, trénovaný běžec, tak jej zaběhne bez obtíží i začínající sportovec. To je něco, co říkáme před každým městem, kam si přijedeme zaběhat, a před každou naší běžeckou sezónou. Naším cílem je zvedat lidi z gauče a ukázat každému, že kde je vůle… Prostě snažíme se šířit myšlenku sportovního ducha a zdravého životního stylu. To se nám daří již sedm let a nekončíme! ;)

Protože jsme ale závodem, tak vyhlašujeme tři nejrychlejší závodníky a hodnotíme výkony běžců i celoročně. Oceňujeme však medailí všechny, kteří proběhnou cílem… Vážíme si každého našeho běžce a snažíme se motivovat každého, kdo s námi stojí na startu.

I to je důvodem, proč vznikly kategorie RunTour Master v úrovních zlatý, stříbrný a bronzový, k získání tohoto titulu s námi stačí absolvovat 7 závodů (zlatý), 5-6 závodů (stříbrný) nebo 3-4 závody (bronzový). Za toto úsilí se dostává speciální certifikát! Pro ty nejvěrnější zlaté RunTour Mastery máme k certifikátu připravenou zlatou RunTour kouli a další překvapení!

RunTour TOP Master

Nakonec tu máme speciální titul RunTour TOP Master. Ten se nevyhrává, ten se získává! Jde o „hodnost“, kterou přidělujeme my organizátoři a dáváme ji lidem, kteří jsou podle nás správnými RunTouráky. Název v sobě nemá podmínky, nenese zvláštní pravidla…

TOP Master není o tom, že daný člověk musí oběhnout všechny závody a vyhrát je, ale o tom, že podporuje ostatní, aby podávali co nejlepší výkony, že jim pomáhá na místě, na trati, na sociálních sítích. Že hecuje ostatní, aby ze sebe vyždímali své maximum. Že ke sportu vede další lidi. Že má v sobě správného sportovního ducha a fair play smýšlení. Zkrátka jsou srdcaři s mnoha a mnoha kvalitami a hodnotami!

Je to titul, který je zároveň naším poděkováním za to, že nám pomáhají zvedat lidi z gauče – ať už skutky, nebo svými inspirativními příběhy! :)

Letos se našemi TOP Mastery stali:

 • Tomáš Baczke
 • Ivana Vaňková
 • Lukáš Petrusek
 • Jan Tikal
 • Jaromír Tlačbaba
 • Jiří Rulc + Jana Rulcová
 • Vítězslav Trojan

Proč jsme vybrali právě tyto běžce, ptáte se?

Jiří je naším nejvěrnějším běžcem, nechyběl nikdy na žádném startu. Byl u „nultého“ ročníku, otestoval závod a pak vzal i svou manželku a proběhl s ní úplně všechny závody, které kdy byly, napříč celou republikou. V Pardubicích tak poběží již svůj 57. závod!!! K běhání RunTour ale nepřivedl jenom svou ženu Janu, teď v Praze na Ladronce běžela celá rodina – vzal s sebou své dvě vnučky a dceru. Prostě taková správná RunTourácká rodinka!

Ivany jsme to cítili jako ocenění pro maminky, které ke sportu vedou své děti. Skoro celou republiku zvládla projet s RunTour a svým malým synem Filípkem. Loni se těsně před Ladronkou vzdala kouření a řekla si, že to zvládne. Běhat, žít víc zdravě… A tenhle svůj zápal přenáší i na Fílu, běhá s ním a jeho to baví o to víc. Protože co je víc než běhat s rodiči, závodit s nimi a trávit s nimi kvalitní čas?

Honza „uvrtal“ do RunTour sebe, svou přítelkyni (brzo manželku) i svou sestru. Na každý závod jezdila celá parta. Všichni se podporovali a fandili si. Honza plánoval 10 km závody, ale zranil si nohu… Jednou ale dal slib, přemluvil ostatní, a tak to nevzdal – přehlásil se na pětku a dle plánu všechno odběhl a u toho svoje holky podporoval.

Stejně tak nechyběl na žádném startu Tomáš. Kdy jsme ale jeho přítomnost nejvíce ocenili? To byl internet. Nebudeme zastírat, jsme lidé stejně jako vy a někdy si kritiku, která se na nás sesype, bereme příliš osobně. Právě v těchto chvílích jsme rádi, že se objeví přátelé, kteří mají vždy po ruce vlídné slovo, jsou optimističtí a hledají pozitiva. Vzpomenou si na to hezké, a to připomínají ostatním i nám! Navíc pomáhá a vzorně běhá s Nadací Leontinka, pomáhá hledat traséry, a ostatním dává rady, jak mají běžet, když se oni sami rozhodnou, že pomůžou zrakově postiženým do cíle.

Že zvládnou běžet „mladíci“, to dává rozum, že ale vybíhají starší generace? To je něco, co motivuje snad každého. Člověka napadají myšlenky jako „až já budu v jeho věku“, „panečku, to je ostuda, že já neběhám víc“… Jsme rádi, že nám na startovní listině nechybí i starší generace běžců. Jaromír tedy není žádný dědeček, ale i tak jsou jeho výkony obdivuhodné a rozhodně si zaslouží být vyzdvihovány a náležitě oceněny. Jarda totiž pravidelně vyhrává ve své kategorii M59.

No a Lukáš? To je největší srdcař vůbec! Nechybí na žádném závodě, stále se usmívá a přenáší na ostatní skvělou náladu, je neuvěřitelným přívalem energie, že se nestačíme vždycky divit! Kdo byl v Ostravě tak si určitě vzpomene, jak stál na jednom místě a tam fandil s takovou vervou, že pomohl k nejednomu osobáku. Inspirací je ale i jeho příběh. Lukáš trpí vrozenou achondroplazií (zastavený růst) a jeho růst se zastavil ve výšce 140 cm. Do svých pěti let vůbec nechodil a doktoři mu predikovali budoucnost na vozíku... Kdyby nebyl bojovník, všechno by bylo jinak. Takhle ale stojí na každé RunTour v první řadě, připravený stejně jako vy podat co nejlepší výkon a taky ho pokaždé podá. Je to zkrátka borec!!

Vítězslav je pro nás neskutečným vzorem. Loni běžel v Plzni, ale okolnosti… Myslíme, že za vše mluví jeho krásný mail, o který se s vámi podělíme:

„Vážení přátelé,

velice Vám děkuji za nádherný závod v Praze, který byl mým návratem na běžecké trati Run Tour po loňské zdravotní nepříjemnosti v Plzni, kdy jsem se následně musel podrobit operaci, neboť došlo k ucpání tepny a tato musela mi být nahrazena umělou částí. Více se nebudu rozepisovat, neboť jsem o tomto psal v loňském roce (a bylo tíž uveřejněno na stránkách Run Tour) a slíbil jsem, že s běháním nepřestanu a vrátím se. K tomuto skutečně došlo dnes v Praze. Vím, že čas na 5 km /33:21 resp. 32:48/ není nic moc, ale věřte mi, že jsem nikdy nebyl šťastnější po doběhu a při přebírání medaile.  Děkuji mnohokrát všem, kteří se na zajištění tohoto (pro mě velmi důležitého) závodu podíleli. Patří jim můj velký dík a přeji jim, aby se jim splnilo vše, co si budou přát. Mě se to dnešním dnem splnilo a věřím, že v příštím roce se budu moci zúčastnit opět více závodů (osobně bych chtěl všech, ale uvidíme) a zažít tu báječnou atmosféru, která dává nejen optimismus, ale i sílu k překonání sama sebe. Nemůžu mluvit za všechny, ale mě tuto sílu dodala a věřím, že ji bude dodávat i na dále.  Ještě jednou moc a moc děkuji.“

My děkujeme vám všem! Těm oceněným i těm, na které titul teprve čeká. To díky vám má celá RunTour svoji duši a má smysl běžet!

Osm důvodů proč běhat s RunTour

Ilustrace

Rodinná atmosféra

RunTour je největším a nejoblíbenějším seriálem běžeckých závodů pro rodiny s dětmi a začátečníky. Nechceme být žádnou masovou akcí, naopak. Naším cílem je na závodech zachovat přátelskou a pohodovou atmosféru, aby se naši běžci rádi vraceli. Pro děti máme připravený Rákosníčkův běh dlouhý 500 a 1000 metrů, pro dospělé poté závody na 5 a 10 kilometrů nově i rodinný běh na 3 kilometry

Rodinné registrace

Ilustrace

Pro hobíky i eliťáky

RunTour je seriálem pro začátečníky a hobíky, ale snažíme se pro ně připravit ten nejlepší servis a benefity, aby zažili, jaké to je závodit na špičkové úrovni. Proto s námi běhá i řada elitních běžců jako Eva Vrabcová - Nývltová nebo Vítek Pavlišta. Přijeďte s nimi poměřit síly a získat od nich podpis a cenné rady. A pokud s běháním teprve začínáte, ničeho se nebojte. RunTour tým se o vás skvěle postará a zajistí vám jedinečný běžecký zážitek. Slibujeme, že si běhání zamilujete :-)

Ilustrace

Unikátní místa a tratě

Každé město RunTour má svůj příběh a unikátní trať. Jsme seriál městských závodů, ale máme i dva závody po měkkém povrchu, aby si vaše nohy odpočinuly od silnice. Na každém závodě se snažíme připravit pro vás jedinečnou trať, která vás zavede na nejzajímavější místa daného regionu. Chcete se proběhnout Ostravskými železárnami, kolem Brněnské přehrady, Libereckou ZOO nebo zažít cílovou rovinku Velké Pardubické na dostihovém závodišti? Potom je pro vás RunTour tou správnou volbou!

Ilustrace

Startovní balíček

Naším hlavním cílem je připravit pro RunTouráky něco navíc. V cíli od nás proto každý běžec, od nejmenších až po veterány, dostane krásnou medaili s běžeckými tkaničkami. Také pro vás máme připravený RunTour sportovní batůžek, ve kterém na vás bude čekat voda Rajec, cereální tyčinka a spousta dárků a benefitů od partnerů závodu. A to ještě není všechno! Hned druhý den po závodě vám zdarma zašleme vaše fotografie z trati a diplom. Další benefity potom najdete zde.

Ilustrace

Má smysl běžet

Prostřednictvím seriálu RunTour můžete pomáhat tam, kde je to potřeba. Z každého startovného tradičně putuje 50 Kč na charitu, pomáhá tak každý běžec. Jako bonus vybranou částku na konci každé sezony zdvojnásobuje generální partner seriálu – Česká pojišťovna, prostřednictvím své nadace. Běhejte s RunTour a pomáhejte. Za šest let jsme darovali přes 5 milionů Kč a pomáhat budeme dál. V roce 2018 jsme společně vybrali 1 400 000 Kč na konto Nadace Leontinka. Děkujeme!

Ilustrace

RunTour Masteři

Chcete patřit mezi naše nejvěrnější běžce? Každoročně vyhlašujeme ocenění RunTour Master v úrovních zlatý, stříbrný a bronzový. Stačí s námi absolvovat 7-8 závodů (zlatý), 5-6 závodů (stříbrný) nebo 4 závody (bronzový) a certifikát je váš! Pro ty nejvěrnější zlaté RunTour Mastery potom máme připravenou typickou zlatou RunTour kouli a speciální překvapení! Stanete se RunTour Masterem a zařadíte se do naší běžecké rodiny? Těšíme se na vás na startu!

Ilustrace

RunTour víkend

Protože RunTour je seriál osmi závodů po celé České republice a my chceme, abyste si cestování užili, připravili jsme pro vás RunTour víkend. Na každém závodě pro vás připravujeme brožurku plnou slev na ubytování, vstupů do muzeí, zábavních center, wellness, únikových her, paintball arén a dalších výhod. Nejezděte pouze na závod, ale užijte si celý víkend v krásných městech naší republiky!

Ilustrace

Vodiči

Jste na běžeckém závodě úplně poprvé nebo jste ostřílený běžec, který chce zlepšovat svůj čas? Právě pro vás je tu náš tým profesionálních vodičů! Na 5 kilometrů pro vás běhají na časy 25, 30 a 35 minut, na 10 kilometrů potom 45, 50, 55 a 60 minut. Zeptejte se jich na cokoliv, co vás zajímá. Ať už je to strava, správná technika běhání nebo výběr ideálních běžeckých bot. Díky nim si vylepšíte svůj čas a na trati se rozhodně nebudete nudit!

Generální partner

Logo

Hlavní partneři

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Hlavní mediální partneři

LogoLogoLogo

Oficiální partneři

LogoLogoLogoLogo

Partneři

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Oficiální časomíra

Logo

Dodavatelé

LogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogo
Banner 1 Banner 2

Velká a Malá RunTour – výsledky 2018

Pořadí 10 km muži

 1. Petr Franc Petr Franc 5096 bodů
 2. Tomáš Radonský Tomáš Radonský 5030 bodů
 3. Dušan Parihuzič Dušan Parihuzič 4966 bodů

Pořadí 10 km ženy

 1. Jana Pavlisová Jana Pavlisová 3702 bodů
 2. Kerstin Schmidt Kerstin Schmidt 3268 bodů
 3. Ivana Vávrů Ivana Vávrů 2194 bodů

Pořadí 5 km muži

 1. Vojtěch Podjukl Vojtěch Podjukl 7100 bodů
 2. Jiří Šeratovský Jiří Šeratovský 6986 bodů
 3. Lukáš Čermák Lukáš Čermák 6914 bodů

Pořadí 5 km ženy

 1. Petra Vašinová Petra Vašinová 7028 bodů
 2. Barbora Kopřivová Barbora Kopřivová 6900 bodů
 3. Martina Hanousková Martina Hanousková 5816 bodů
Ilustrace: siluety