fb-pixel
MENU

TOP Master

211a8493_1541690515.jpg

RunTour TOP Masteři. Proč tento titul získali právě tito RunTouráci?

Kdo je RunTourákem? Každý, kdo zaběhne jeden závod ze série RunTour. Kdo je ale TOP RunTourákem? Tedy TOP Masterem? Ten, kdo proběhne každý závod? Ten, který i přes nesnáze se nevzdá a dojede přes celou republiku, aby si odběhl další město? Nebo ten, který podporuje ostatní, sám ale neběží?

RunTour je závod, který je tu pro každého. Užije si jej jak zkušený, trénovaný běžec, tak jej zaběhne bez obtíží i začínající sportovec. To je něco, co říkáme před každým městem, kam si přijedeme zaběhat, a před každou naší běžeckou sezónou. Naším cílem je zvedat lidi z gauče a ukázat každému, že kde je vůle… Prostě snažíme se šířit myšlenku sportovního ducha a zdravého životního stylu. To se nám daří již sedm let a nekončíme! ;)

Protože jsme ale závodem, tak vyhlašujeme tři nejrychlejší závodníky a hodnotíme výkony běžců i celoročně. Oceňujeme však medailí všechny, kteří proběhnou cílem… Vážíme si každého našeho běžce a snažíme se motivovat každého, kdo s námi stojí na startu.

I to je důvodem, proč vznikly kategorie RunTour Master v úrovních zlatý, stříbrný a bronzový, k získání tohoto titulu s námi stačí absolvovat 7 závodů (zlatý), 5-6 závodů (stříbrný) nebo 3-4 závody (bronzový). Za toto úsilí se dostává speciální certifikát! Pro ty nejvěrnější zlaté RunTour Mastery máme k certifikátu připravenou zlatou RunTour kouli a další překvapení!

RunTour TOP Master

Nakonec tu máme speciální titul RunTour TOP Master. Ten se nevyhrává, ten se získává! Jde o „hodnost“, kterou přidělujeme my organizátoři a dáváme ji lidem, kteří jsou podle nás správnými RunTouráky. Název v sobě nemá podmínky, nenese zvláštní pravidla…

TOP Master není o tom, že daný člověk musí oběhnout všechny závody a vyhrát je, ale o tom, že podporuje ostatní, aby podávali co nejlepší výkony, že jim pomáhá na místě, na trati, na sociálních sítích. Že hecuje ostatní, aby ze sebe vyždímali své maximum. Že ke sportu vede další lidi. Že má v sobě správného sportovního ducha a fair play smýšlení. Zkrátka jsou srdcaři s mnoha a mnoha kvalitami a hodnotami!

Je to titul, který je zároveň naším poděkováním za to, že nám pomáhají zvedat lidi z gauče – ať už skutky, nebo svými inspirativními příběhy! :)

Letos se našemi TOP Mastery stali:

 • Tomáš Baczke
 • Ivana Vaňková
 • Lukáš Petrusek
 • Jan Tikal
 • Jaromír Tlačbaba
 • Jiří Rulc + Jana Rulcová
 • Vítězslav Trojan

Proč jsme vybrali právě tyto běžce, ptáte se?

Jiří je naším nejvěrnějším běžcem, nechyběl nikdy na žádném startu. Byl u „nultého“ ročníku, otestoval závod a pak vzal i svou manželku a proběhl s ní úplně všechny závody, které kdy byly, napříč celou republikou. V Pardubicích tak poběží již svůj 57. závod!!! K běhání RunTour ale nepřivedl jenom svou ženu Janu, teď v Praze na Ladronce běžela celá rodina – vzal s sebou své dvě vnučky a dceru. Prostě taková správná RunTourácká rodinka!

Ivany jsme to cítili jako ocenění pro maminky, které ke sportu vedou své děti. Skoro celou republiku zvládla projet s RunTour a svým malým synem Filípkem. Loni se těsně před Ladronkou vzdala kouření a řekla si, že to zvládne. Běhat, žít víc zdravě… A tenhle svůj zápal přenáší i na Fílu, běhá s ním a jeho to baví o to víc. Protože co je víc než běhat s rodiči, závodit s nimi a trávit s nimi kvalitní čas?

Honza „uvrtal“ do RunTour sebe, svou přítelkyni (brzo manželku) i svou sestru. Na každý závod jezdila celá parta. Všichni se podporovali a fandili si. Honza plánoval 10 km závody, ale zranil si nohu… Jednou ale dal slib, přemluvil ostatní, a tak to nevzdal – přehlásil se na pětku a dle plánu všechno odběhl a u toho svoje holky podporoval.

Stejně tak nechyběl na žádném startu Tomáš. Kdy jsme ale jeho přítomnost nejvíce ocenili? To byl internet. Nebudeme zastírat, jsme lidé stejně jako vy a někdy si kritiku, která se na nás sesype, bereme příliš osobně. Právě v těchto chvílích jsme rádi, že se objeví přátelé, kteří mají vždy po ruce vlídné slovo, jsou optimističtí a hledají pozitiva. Vzpomenou si na to hezké, a to připomínají ostatním i nám! Navíc pomáhá a vzorně běhá s Nadací Leontinka, pomáhá hledat traséry, a ostatním dává rady, jak mají běžet, když se oni sami rozhodnou, že pomůžou zrakově postiženým do cíle.

Že zvládnou běžet „mladíci“, to dává rozum, že ale vybíhají starší generace? To je něco, co motivuje snad každého. Člověka napadají myšlenky jako „až já budu v jeho věku“, „panečku, to je ostuda, že já neběhám víc“… Jsme rádi, že nám na startovní listině nechybí i starší generace běžců. Jaromír tedy není žádný dědeček, ale i tak jsou jeho výkony obdivuhodné a rozhodně si zaslouží být vyzdvihovány a náležitě oceněny. Jarda totiž pravidelně vyhrává ve své kategorii M59.

No a Lukáš? To je největší srdcař vůbec! Nechybí na žádném závodě, stále se usmívá a přenáší na ostatní skvělou náladu, je neuvěřitelným přívalem energie, že se nestačíme vždycky divit! Kdo byl v Ostravě tak si určitě vzpomene, jak stál na jednom místě a tam fandil s takovou vervou, že pomohl k nejednomu osobáku. Inspirací je ale i jeho příběh. Lukáš trpí vrozenou achondroplazií (zastavený růst) a jeho růst se zastavil ve výšce 140 cm. Do svých pěti let vůbec nechodil a doktoři mu predikovali budoucnost na vozíku... Kdyby nebyl bojovník, všechno by bylo jinak. Takhle ale stojí na každé RunTour v první řadě, připravený stejně jako vy podat co nejlepší výkon a taky ho pokaždé podá. Je to zkrátka borec!!

Vítězslav je pro nás neskutečným vzorem. Loni běžel v Plzni, ale okolnosti… Myslíme, že za vše mluví jeho krásný mail, o který se s vámi podělíme:

„Vážení přátelé,

velice Vám děkuji za nádherný závod v Praze, který byl mým návratem na běžecké trati Run Tour po loňské zdravotní nepříjemnosti v Plzni, kdy jsem se následně musel podrobit operaci, neboť došlo k ucpání tepny a tato musela mi být nahrazena umělou částí. Více se nebudu rozepisovat, neboť jsem o tomto psal v loňském roce (a bylo tíž uveřejněno na stránkách Run Tour) a slíbil jsem, že s běháním nepřestanu a vrátím se. K tomuto skutečně došlo dnes v Praze. Vím, že čas na 5 km /33:21 resp. 32:48/ není nic moc, ale věřte mi, že jsem nikdy nebyl šťastnější po doběhu a při přebírání medaile.  Děkuji mnohokrát všem, kteří se na zajištění tohoto (pro mě velmi důležitého) závodu podíleli. Patří jim můj velký dík a přeji jim, aby se jim splnilo vše, co si budou přát. Mě se to dnešním dnem splnilo a věřím, že v příštím roce se budu moci zúčastnit opět více závodů (osobně bych chtěl všech, ale uvidíme) a zažít tu báječnou atmosféru, která dává nejen optimismus, ale i sílu k překonání sama sebe. Nemůžu mluvit za všechny, ale mě tuto sílu dodala a věřím, že ji bude dodávat i na dále.  Ještě jednou moc a moc děkuji.“

My děkujeme vám všem! Těm oceněným i těm, na které titul teprve čeká. To díky vám má celá RunTour svoji duši a má smysl běžet!

1533700 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

50 Kč z každého startovného putuje na podporu celosvětového humanitárního programu The Human Safety Net, který v Česku podporuje aktivity pro zlepšení podmínek při narození dětí, včasné odhalování asfyxie (nedostatečného přísunu kyslíku) při porodu a péči o novorozence. S vaší pomocí pořídíme speciální monitor STAN S41, který dokáže kontrolovat přísun kyslíku v průběhu porodu a včas odhalí dušení miminka. Zdravotníky tak ihned upozorní na nebezpečné komplikace, které by mohly nastat při porodu.

Ilustrace

Výsledky 2019

Velká RunTour

 1. Pavel Dymák
  Pavel Dymák 5614 bodů
 2. Lukáš Nesporý
  Lukáš Nesporý 5500 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 5474 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Veronika Králová
  Veronika Králová 5028 bodů
 2. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 4444 bodů
 3. Zdenka Benčíková
  Zdenka Benčíková 4046 bodů
Kompletní pořadí ženy

Malá RunTour

 1. Antonín Kos
  Antonín Kos 9872 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 9790 bodů
 3. Petr Komínek
  Petr Komínek 9746 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 10052 bodů
 2. Andrea Zapletalová
  Andrea Zapletalová 9294 bodů
 3. Lucie Skalová
  Lucie Skalová 9164 bodů
Kompletní pořadí ženy
Banner 1