Štafety

stafety_1674481396.jpg

ŠTAFETY

Ve dvou se to lépe táhne! Tuhle větu známe asi všichni. A my jsme si z ní vzali příklad. Pro rok 2023 máme v rámci 10kilometrového běhu připraveny štafety pro dvojice (2x5km) nebo čtveřice (4x2,5km). Ideální příležitost pro rodiny, kamarády nebo kolegy z práce, jak spolu společně strávit sportovní den.

Jak budou štafety fungovat?

Registrace

 • Registrace na štafetový závod probíhají na webu www.run-tour.cz v účtu každého závodníka. Pokud jste s námi ještě neběželi, jako první krok si tedy založte svůj účet.
 • V účtu klikněte na nový závod a vyberte si, kterou štafetu chcete absolvovat.
 • Štafetu registruje vždy jeden běžec, který je hlavní kontaktní osobou celé štafety. Jemu přijde e-mail s potvrzením, propoziční e-mail, výsledky, fotografie i diplomy pro celou štafetu. Taktéž platí částku za celou štafetu najednou při registraci.
 • Nezapomeňte si svou štafetu při registraci pojmenovat!
 • Pro všechny účastníky štafet platí taktéž obecná pravidla běžecké série ČEZ RunTour. Doporučujeme si je prostudovat zde.
 • Startovní číslo a nejdůležitější informace k závodu, vám budou doručeny v týdnu před závodem v propozičním e-mailu. V něm najdete vaše startovní čísla, časy startu, místo předávky a další organizační pokyny.
 • Pořadí členů štafety v registraci odpovídá pořadí na jednotlivých úsecích v závodě. Číslo svého úseku najdete na svém startovním čísle.
 • Pokud chcete mít název štafety na startovním čísle, registrujte se nejpozději do pátku 14 dní před závodem (př. Pokud se závod koná 25.3., název štafety budete mít na startovním čísle pouze pokud se zaregistrujete do 10.3.)
 • Registrace na místě nebudou pro štafetový závod umožněny.
 • Registrace na štafety probíhají pouze do PÁTKU TÝDEN PŘED ZÁVODEM (do 23:59 hod.)!

Změny v registraci

 • Bezplatná změna registrace (změna členů štafety nebo přeregistrace celého štafety na jiné město) je možná do PÁTKU do 17 hod. 3 týdny před každým závodem (výjimkou je závod v Praze, kde je bezplatná změna registrace (změna členů štafety nebo přeregistrace celého štafety na jiné město) možná do PÁTKU do 17 hod. čtyři týdny před závodem).
 • Po uplynutí této lhůty je změna registrace zpoplatněna částkou 100 Kč. Tyto změny je možné provést každý pracovní den od 10 do 17 hod., nejpozději však do páteční 17 hod. týden před závodem!!!
 • Změny provádí vždy registrátor štafety.

Start závodu

Start závodu dvoučlenných a čtyřčlenných štafet je společně s běžci závodu ČEZ RUN 10 KM. Harmonogram jednotlivých závodů bude zveřejněn vždy měsíc před závodem.

Předávka

Předávka štafety funguje přes čipy na startovním čísle. Nebudete si tedy předávat nic reálného (např. štafetový kolík), ale stačí když společně přeběhnete měřící gumový pás.

Předávky probíhají takto:

 • Dvoučlenné štafety: Zde je pouze jedna předávka, která probíhá na přibližně 5 kilometru závodní trati.
 • Čtyřčlenné štafety: U čtyřčlenné štafety probíhá předávka celkem třikrát. Na 2,5 kilometru na trati, na 5 kilometru u cíle a na 7,5 kilometru na trati.

Štafetu přebírejte pouze od kolegy, který běžel úsek před vámi. Pokud jste ve svém týmu čtvrtý, přebírejte pouze od kolegy, který běžel třetí úsek (nikoliv první!)

Předávky jsou označeny oranžovou vlajkou s nápisem PŘEDÁVKA. Konkrétní místo předávky s označením na mapě vám bude zasláno v propozičním e-mailu v týdnu před závodem.

Jak se dostanu na předávku/z předávky?

Na místo předávky, i z předávky do cíle a zázemí, se všichni běžci dopravují sami. V propozičním e-mailu vám přijde přesný bod na mapě a popis, jak se na dané místo nejlépe dostanete. Při cestě na předávku, prosím, nevstupujte do trasy závodu a dbejte bezpečnosti.

Jak funguje předávka?

Prosíme, věnujte pozornost grafickému znázornění předávek!

s-tafety-pr-eda-vka_1674555529.jpg

Na svého kolegu z týmu čekáte v koridoru na předávce před gumovým pásem, který měří čas (běžec A). Tento koridor je označen oranžovou vlajkou s nápisem “PŘEDÁVKA” Jakmile spatříte kolegu z týmu (běžec B), společně vybíháte směrem ke gumovému pásu. Oba (běžci A+B) musíte přeběhnout přes gumový pás časomíry současně, tímto je předávka ukončena. Gumový pás je položen na zemi a má černou barvu. Kolega (běžec A) skončí v prostoru za kobercem, v tzv. doběhovém depu pro štafety, přebírá si medaili, občerstvení a závod pro něj končí. Běžec B pokračuje na další předávku nebo do cíle.

Nejdůležitější pravidla pro předávku:

 • Členové týmu si nesmějí navzájem prohodit startovní čísla.
 • Za žádných okolností se nesmí měnit pořadí běžců na jednotlivých úsecích. Tak, jak jste jména uvedli př registraci, musíte dodržet i pořadí jednotlivých předávek.
 • Při čekání na kolegu ze štafety se nepřibližujte k měřícímu gumovému pásu.
 • Účastníci štafetových běhů běží pouze svoji část závodu (jeden úsek).
 • Konečné pořadí štafet je dáno dle pořadí v cíli, tedy dle oficiálního času.
 • Startovní číslo a balíčky pro celou štafetu vyzvedává registrátor štafety v pátek od 15:00 - 19:00 hod. nebo v sobotu od 8:30 - 13:30 hod.
 • Na závod jezděte s dostatečnou časovou rezervou, abyste si stihli vyzvednout startovní číslo, dopravit se na předávku apod. Doporučujeme alespoň 2 hodiny před startem.
 • Porušení některého z výše uvedených pravidel povede k diskvalifikaci celé štafety!

Respektujte pokyny organizátorů a dobrovolníků, aby celý závod proběhl v pořádku! Děkujeme.

163660 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

ČEZ RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Partneři

Partneři závodu Kopřivnice