fb-pixel

Nejčastější dotazy

Není vám něco jasné, máte na nás jakýkoliv dotaz ohledně registrací na ČEZ RunTour, změn v registraci nebo vás něco zajímá k běhání? Kontaktujte nás na info@run-tour.cz. Odpovědi na vaše nejčastější dotazy přikládáme níže.

Jak na závod přihlásím své dítě?

Každý závodník, i dítě, musí mít založený svůj vlastní účet. Pokud dítě nemá svůj e-mail, který je podmínkou pro založení účtu, pak je možné ho založit na e-mail rodičů.

Co je to rodinný slevový balíček a jak ho mohu získat?

Jde o slevu na startovné nabízenou rodinám při účasti 2 dospělých a až 3 dětí ve stejném závodu. Při této hromadné registraci mají děti startovné na dětský Rákosníčkův běh zdarma (startovné zdarma se v tomto případě netýká dětských registrací na dospělé distance 3, 5 a 10 km). Informace, jak poustupovat krok za krokem, naleznete ZDE.

Nezadal jsem nebo jsem zadal špatně variabilní symbol. Co mám dělat?

V tomto případě nás kontaktujte na info@run-tour.cz a pošlete nám kopii výpisu z bankovního účtu, že jste částku zaplatili. Pokusíme se vaši platbu podle tohoto dokladu dohledat.

Kdy mi dorazí startovní číslo?

Startovní číslo Vám přijde do e-mailu 14 dní před každým závodem ČEZ RunTour společně s nejdůležitějšími informacemi před startem.

Kde mohu zkontrolovat, že registrace proběhla úspěšně?

Úspěšnou registraci si můžete ověřit na startovní listině závodu na webu www.run-tour.cz v záložce „Města“. Po dokončení registrace od nás odchází také potvrzení formou e-mailové zprávy na Vámi uvedený kontaktní e-mail.

Nefunguje mi heslo do mého účtu. Kdo mi s tím pomůže?

Nejprve prosím zkuste využít možnosti vygenerování nového hesla kliknutím na odkaz „Zapomněli jste své heslo?“ na našem webu v záložce Přihlášení k účtu. Pokud ani tak nebudete úspěšní, kontaktujte nás prosím přes email info@run-tour.cz nebo na telefonním čísle 734 689 567.

Může mi startovní balíček vyzvednout někdo jiný?

Ano, může. Pro vydání balíčku budeme chtít od přebírajícího vidět kopii Vašeho dokladu totožnosti a námi zaslaný e-mail s přiděleným startovním číslem.

Nezadal jsem do předmětu platby své jméno a příjmení. Je to problém?

Problém to není, platby se párují podle variabilního symbolu. Takže pokud ten je zadán správně, bude vše v pořádku.

Lze závod převést na jiné město či jinou osobu?

Ano, převod registrace možný je. POZOR, změny je možné dělat pouze v rámci daného kalendářního roku (ne z roku na rok). V úvahu přicházejí tyto možnosti:

 • z běžce na běžce
 • z distance na distanci
 • z města na město - tuto změnu je možné provést nejpozději do čtvrtka před závodem. V pátek ani v sobotu na místě to již nelze.

Bezplatná změna registrace je možná do PÁTKU do 17 hod. dva týdny před každým závodem (výjimkou je závod v Praze, kde je změna registrace možná do PÁTKU do 17 hod. čtyři týdny před závodem). Po uplynutí této lhůty je změna registrace zpoplatněna částkou 100 Kč. Tyto změny je možné provést každý pracovní den od 10 do 17 hod.(výjimkou je pátek před každým závodem, kdy je celý realizační tým ČEZ RunTour již na místě a přeregistrace tak možná není).

Na místě závodu bude změna registrace možná za 150 Kč a to přímo v den jeho konání: 3 km od 8:00 do 10:30 hod (je možná pouze přeregistrace z běžce na běžce, nikoli na jinou distanci), 5 km od 8:00 do 11:15 hod a 10 km od 8:00 do 12:30 hod (lze měnit pouze registraci z běžce na běžce nebo z distance na distanci, pokud je volná kapacita).

Pokud se registrujete do závodu na 3 km, pak není možné se z této distance přeregistrovat na tratě 5 a 10 km. Jediná možná změna, která přichází v úvahu, je přeregistrace z osoby na osobu (př.: nemohu běžet a sehnal jsem si za sebe náhradníka).

Do e-mailu napište své jméno, příjmení, původní město a distanci a zároveň i nové město a distanci, na které chcete závod převést. Pokud převádíte registraci na jinou osobu, je potřeba připojit její RTID.

V případě, že se závodu ze zdravotních či jiných důvodů nemohu na poslední chvíli zúčastnit, může s mým startovním číslem běžet někdo jiný?

To bohužel nelze. Startovní číslo je vytištěno a načipováno na jméno registrovaného běžce. Pokud byste tedy své číslo dali jiné osobě, pak je to prohřešek proti pravidlům a dojde k diskvalifikaci tohoto závodníka.

Mohu zaplatit jednou souhrnnou platbou dvě a více objednávek?

Pouze pokud je vytvořena rodinná registrace (skrze tzv. skupinovou správu která je podrobně popsána zde). V případě, že registrace jsou samostatně a mají různé variabilní symboly, je potřeba zaplatit je zvlášť, aby se VS správně spárovaly s danou registrací.

Chci věnovat startovné jako dárek, ale nechci, aby o tom věděl obdarovaný.

Pro tento účel nabízíme možnost zakoupení startovného formou Dárkového poukazu. Postup je následující. Přihlásíte se do svého účtu na webu www.run-tour.cz (pokud účet nemáte, je nutné si ho nejprve založit), kliknete na záložku "Nová registrace závodu" a následně na podzáložku "Dárkový poukaz". Zadáte údaje o běžci (jméno, datum narození), ale e-mailový kontakt na Vás. Po dokončení objednávky a uhrazení platby Vám do mailu přijde elektronický odkaz na stažení „poukazu“.  Prosím, nezapomeňte upozornit obdarovaného, že pro řádné dokončení procesu registrace musí „poukaz“ ještě uplatnit na své jméno (tentokrát již ve svém účtu v záložce "Uplatnit dárkový poukaz"). Tímto krokem dojde ke spárování poukazu s účtem obdarovaného a jeho jméno se propíše na startovní listinu objednaného závodu.

Dostala jsem dárkový poukaz a nevyhovuje mi město, na které je zaregistrován. Je možné to změnit?

Změnit to lze. Zaregistrujte svůj kupon podle původních údajů a poté se nám ozvěte a my změnu zařídíme.

Chci jméno na startovním čísle, jak to mám udělat?

Vaše jméno bude na startovním čísle automaticky, pokud se zaregistrujete nejpozději 10 pracovních dní před závodem (u závodu v praze nejpozději 20 pracovních dní).

Kde a kdy si stáhnu zdarma závodní fotky a diplom?

Vaše závodní fotografie a pamětní diplom budou ke stažení nejpozději den po závodě na našem webu v sekci s výsledky. Vše vám také přijde emailem.

Proč se pořadí netvoří podle čistého času?

Pořadí se podle čistého času netvoří proto, že oficiální čas se na závodech počítá podle pravidel atletiky tedy od výstřelu. Čistý čas má pouze informační charakter.

300075 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

ČEZ RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2021

Velká RunTour

 1. Sebastian Vošvrda
  Sebastian Vošvrda 3430 bodů
 2. Petr Štěrba
  Petr Štěrba 3288 bodů
 3. Marek Lorenc
  Marek Lorenc 3168 bodů
 1. Soňa Barvenčíková
  Soňa Barvenčíková 2856 bodů
 2. Jana Bušová
  Jana Bušová 2610 bodů
 3. Hana Homolková
  Hana Homolková 2374 bodů

Malá RunTour

 1. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 4154 bodů
 2. Tomáš Malich
  Tomáš Malich 3966 bodů
 3. Lukáš Čermák
  Lukáš Čermák 3884 bodů
 1. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 4006 bodů
 2. Petra Dufková
  Petra Dufková 3668 bodů
 3. Markéta Zmeškalová
  Markéta Zmeškalová 3552 bodů

Partneři