Charitativní běh za Aničku (17.10. - 1.11.2020)

PVZP RUNTOUR CHARITATIVNÍ BĚH ZA ANIČKU

Kdy: 17.10.-1.11.2020

Kde: kdekoliv v ČR

Distance: 3 KM běh nebo chůze (kdo chce, může i víc)

Startovné: 100 Kč + dobrovolný příspěvek (celá tato částka poputuje čtyřem charitativním organizacím - viz níže)

Registrace: https://www.run-tour.cz/virtualni-beh/cs/registrace

Cíl: 100 000 Kč

Více info ZDE

#POMAHAMSRUNTOUR #POMAHAMSPVZP ❤️

Na koho přispíváme?

Tento charitativní běh běžíme za Aničku. Anička byla skvělá studentka, chodila na prestižní gymnázium, chtěla se stát prezidentkou, operní pěvkyní, profesorkou dějepisu a angličtiny, měla velké nadání, sny a cíle. Její motto bylo velmi inspirativní a příznačné pro její osud: „Zůstaň šťastný, i když se ti dějí těžké věci.“ Pro charitativní obchůdek Nového hára také navrhla své vlastní tričko, na kterém stojí: „Možná jsem holohlavá, ale jsem šťastná.“ Je to silná myšlenka, Aniččin odkaz a vzkaz pro nás všechny.

Jaký byl průběh její nemoci? V květnu 2018 si Anička začala stěžovat na bolest kyčle. V nemocnici jí zjistili tzv. Ewingův sarkom – kostní nádorové onemocnění, které měla právě pod kyčelním kloubem. Statečně podstupovala chemoterapie, operace i ozařování, znovu se učila chodit, nicméně nádor se vrátil a chemoterapie již nezabírala. Anička nás po roce a půl těžkého boje opustila. Mnohé z jejích plánů zůstane už navždy neuskutečněným snem a mohlo by se zdát, že svůj boj prohrála. Ona nám však svou statečností a odhodláním se uzdravit a vrátit se zpátky do normálního života, zanechala důležitý odkaz. Anička je vítězem, a na nás teď je, abychom běželi na její počest a vyjádřili tím i podporu ostatním dětem, které momentálně s tímto zákeřným onemocněním bojují. Pojďte do toho s námi, má to smysl.

O organizacích, kterým pomáháme

Nové Háro

Nové háro založila v roce 2017 Markétka Zagrapanová z Lužic u Mostu. Vedly ji k tomu konkrétní důvody – především osobní zkušenost s onkologickým onemocněním a se ztrátou vlasů, i touha pomáhat ostatním lidem a ulehčit jim alespoň trochu náročný boj s nemocí. Naším hlavním posláním je pomáhat nemocným dětem a mladým lidem po ztrátě vlasů tím, že jim zadarmo vyrobíme paruku z pravých vlasů a to přímo na míru – vyrobíme jim jejich nové háro. Nemocní si tak s vlasy nemusí vůbec dělat starosti, všechno zařídíme za ně.
http://noveharo.cz

Krtek

Činnost NFDO Krtek je založena na třech pilířích. 1. pilíř - Personalizovaná léčba a výzkum léčby dětských nádorů, 2. pilíř - Zlepšování kvality života pacientů i jejich rodin, 3. pilíř - Domácí péče
https://krtek-nf.cz/

Modrý hroch

Nezisková organizace Nadační fond Modrý hroch byla založena 27. června 2005. Hlavní důvodem jejího vzniku byla skutečnost, že právě úrazy jsou nejčastější příčinou úmrtí dětí ve věkové skupině 0–25 let.
https://modryhroch.cz

Pink Bubble

Pomáháme mladým lidem, kterým zkomplikovalo život onkologické onemocnění, být šťastnější a postavit se co nejdříve zpátky na vlastní nohy. Příjemcům naší pomoci říkáme důvěrně “BUBLINY” a ke každému z jejich příběhů přistupujeme osobně. Protože každý, kdo se na nás obrátí, je pro nás jedinečný.
https://www.pinkbubble.cz

Váš PVZP RunTour tým

357821 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

ČEZ RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2022

Velká RunTour

 1. Karel Splítek
  Karel Splítek 3784 bodů
 2. Jiří Bradáč
  Jiří Bradáč 3634 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 3608 bodů
 1. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 3324 bodů
 2. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 3116 bodů
 3. Soňa Barvenčíková
  Soňa Barvenčíková 2976 bodů

Malá RunTour

 1. Kryštof Vilk
  Kryštof Vilk 4544 bodů
 2. Pavel Vokál
  Pavel Vokál 4276 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 4272 bodů
 1. Jana Smutná
  Jana Smutná 4210 bodů
 2. Alena Tylšová
  Alena Tylšová 4136 bodů
 3. Barbora Heřmanovská
  Barbora Heřmanovská 3832 bodů

Partneři

Partneři závodu Kopřivnice: Legenda Emil