fb-pixel
MENU

RunTalk

runtalk2.png

RunTalk je nový běžecký podcast rodinného seriálu RunTour, který vznikl, aby vám přiblížil zajímavé příběhy českých běžců - ať už těch elitních, nebo srdcařů, kteří v běhání nalezli nový začátek.

Zajímá vás, jaký je tréninkový plán Vítka Pavlišty? Jak David Vaš zvládá několikaměsíční soustředění v Keni nebo jak se Markovi Jiskrovi podařilo zhubnout více než 70 kg díky běhání?

Záleží nám na tom, abychom vám zprostředkovali skvělý běžecký zážitek. Ať už to znamená, že někomu pomůžeme zhubnout, vylepšit svoji fyzičku nebo se díky závodům více vídat se svými kamarády. Pro někoho může RunTour znamenat ale ještě mnohem více. RunTour je jedna veliká rodina. Je plná skvělých, inspirativních lidí s mnohdy ne zrovna jednoduchým životním příběhem. Vždycky má ale happyend! A tak na našich závodech můžete potkat Lukáše Petruska, kterému díky vrozené vadě (jeho růst se zastavil na 140 centimetrech) doktoři předvídali život strávený na vozíku. Dnes běhá každý závod RunTour, RunCzech i spoustu zahraničních maratonů, a navíc je to usměvavý a báječný člověk. Marek Moflar se narodil předčasně v sedmém měsíci a neměl vyvinutou sítnici. Vidí jen na jedno oko asi na vzdálenost metru, a to ještě dost špatně. S RunTour běhá již několik let, je skvělým sportovním masérem, sám trénuje lidi a v roce 2019 se chce jako první sportovec se zrakovým handicapem v historii kvalifikovat na světový šampionát v triatlonu – IRONMAN HAWAI! Marek Jiskra před třemi roky vážil 170 kilogramů. V květnu 2016 se začal rozbíhat z chůze a jeho jediným cílem bylo uběhnout alespoň 5 kilometrů. Dnes má o 70 kilogramů méně, je z něj velice charizmatický muž, a dokonce uběhl i půlmaraton!

Všichni tito lidé překonali nepříznivé podmínky, které jim do života přišly, zůstali pozitivní a začali běhat! A my jsme neskutečně hrdí na to, že jsou součástí RunTour. Buďte její součástí i vy. Když to zvládli oni, zvládnete to i vy! Na jejich a další příběhy se můžete těšit. RunTour, je radost běžet!

DÍL 1: DAVID VAŠ (O PŘÍPRAVĚ V KENI A DOMÁCÍCH LÍVANCÍCH)

David Vaš je devětadvacetiletý český elitní běžec, který žije v Českých Budějovicích a běhá pod TJ Sokol České Budějovice (trenér: Robert Štefko). David je známý tím, že jezdí na přípravy do Keni a společně s Jirkou Csirikem nedávno natočili dokument Běžci v Keni, který určitě doporučujeme shlédnout (www.youtube.com/watch?v=wt59MkE5pDE). David je ambasadorem švédské sportovní značky Salming, rád vaří a je to velmi pokorný a skvělý člověk. Závodů RunTour se účastnil již několikrát, v roce 2016 vyhrál pražský závod na 10 km a letos se připravuje a těší na závod v Pardubicích 9.listopadu!

DÍL 2: VÍTEK PAVLIŠTA (O TITULU MISTRA ČR V MARATONU, OBLÍBENÝCH TRASÁCH I DCERCE SÁŘE)

Vítek Pavlišta je jeden z nejlepších českých elitních běžců v České republice. Pochází z Liberce, běhá za klub AC Slovan Liberec a pyšní si titulem mistra ČR v maratonu. Je také několikanásobný mistr ČR v půlmaratonu a ambasador rodinného běžeckého seriálu RunTour. Na RunTour vyhrál již 11x a další vítězství jistě přidá, třeba již 12. října v Praze na Ladronce. Kde rád běhá v Liberci, co dělá za práci a jak si užil roli traséra pro nevidomého běžce? Pojďme si to společně poslechnout!

DÍL 3: MICHAL VÍTŮ (O TOM, JAK SPRÁVNĚ BĚHAT, PROČ JSOU ČEŠI NEJLEPŠÍ POŘADATELÉ NA SVĚTĚ A KOLIK BOT MÁ V BOTNÍKU)

Michal Vítů je jedním z nejlepších českých trenérů, který trénuje začátečníky, hobíky i eliťáky. Dlouhá léta působil v roli vodiče, kterou si ještě občas rád zopakuje. V podcastu poradí, jak správně běhat, co si obléknout na sebe a co sníst po ránu před výběhem. Je také publicistou, píše o běhání do běžeckých médií. V současné době působí v Salmingu v Praze na Pankráci, kde se zaměřuje právě na tréninky a na nejlepší analýzu běžeckého stylu v České republice.

1533700 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

50 Kč z každého startovného putuje na podporu celosvětového humanitárního programu The Human Safety Net, který v Česku podporuje aktivity pro zlepšení podmínek při narození dětí, včasné odhalování asfyxie (nedostatečného přísunu kyslíku) při porodu a péči o novorozence. S vaší pomocí pořídíme speciální monitor STAN S41, který dokáže kontrolovat přísun kyslíku v průběhu porodu a včas odhalí dušení miminka. Zdravotníky tak ihned upozorní na nebezpečné komplikace, které by mohly nastat při porodu.

Ilustrace

Výsledky 2019

Velká RunTour

 1. Pavel Dymák
  Pavel Dymák 5614 bodů
 2. Lukáš Nesporý
  Lukáš Nesporý 5500 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 5474 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Veronika Králová
  Veronika Králová 5028 bodů
 2. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 4444 bodů
 3. Zdenka Benčíková
  Zdenka Benčíková 4046 bodů
Kompletní pořadí ženy

Malá RunTour

 1. Antonín Kos
  Antonín Kos 9872 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 9790 bodů
 3. Petr Komínek
  Petr Komínek 9746 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 10052 bodů
 2. Andrea Zapletalová
  Andrea Zapletalová 9294 bodů
 3. Lucie Skalová
  Lucie Skalová 9164 bodů
Kompletní pořadí ženy
Banner 1