fb-pixel
MENU

RunTalk

runtalk2.pngZajímá vás, jaký je tréninkový plán Vítka Pavlišty? Jak David Vaš zvládá několikaměsíční soustředění v Keni nebo jak se Markovi Jiskrovi podařilo zhubnout více než 70 kg díky běhání?

RunTalk je nová platforma, která vznikla, aby vám přiblížila zajímavé příběhy českých běžců - ať už těch elitních, nebo srdcařů, kteří v běhání nalezli nový začátek.

Záleží nám na tom, abychom vám zprostředkovali skvělý běžecký zážitek. Ať už to znamená, že někomu pomůžeme zhubnout, vylepšit svoji fyzičku nebo se díky závodům více vídat se svými kamarády. Pro někoho může RunTour znamenat ale ještě mnohem více. RunTour je jedna veliká rodina. Je plná skvělých, inspirativních lidí s mnohdy ne zrovna jednoduchým životním příběhem. Vždycky má ale happyend! A tak na našich závodech můžete potkat Lukáše Petruska, kterému díky vrozené vadě (jeho růst se zastavil na 140 centimetrech) doktoři předvídali život strávený na vozíku. Dnes běhá každý závod RunTour, RunCzech i spoustu zahraničních maratonů, a navíc je to usměvavý a báječný člověk. Marek Moflar se narodil předčasně v sedmém měsíci a neměl vyvinutou sítnici. Vidí jen na jedno oko asi na vzdálenost metru, a to ještě dost špatně. S RunTour běhá již několik let, je skvělým sportovním masérem, sám trénuje lidi a v roce 2019 se chce jako první sportovec se zrakovým handicapem v historii kvalifikovat na světový šampionát v triatlonu – IRONMAN HAWAI! Marek Jiskra před třemi roky vážil 170 kilogramů. V květnu 2016 se začal rozbíhat z chůze a jeho jediným cílem bylo uběhnout alespoň 5 kilometrů. Dnes má o 70 kilogramů méně, je z něj velice charizmatický muž, a dokonce uběhl i půlmaraton!

Všichni tito lidé překonali nepříznivé podmínky, které jim do života přišly, zůstali pozitivní a začali běhat! A my jsme neskutečně hrdí na to, že jsou součástí RunTour. Buďte její součástí i vy.

Když to zvládli oni, zvládnete to i vy! Na jejich a další příběhy se můžete těšit. RunTour, je radost běžet!

1076000 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

50 Kč z každého startovného putuje na podporu celosvětového humanitárního programu The Human Safety Net, který v Česku podporuje aktivity pro zlepšení podmínek při narození dětí, včasné odhalování asfyxie (nedostatečného přísunu kyslíku) při porodu a péči o novorozence. S vaší pomocí pořídíme speciální monitor STAN S41, který dokáže kontrolovat přísun kyslíku v průběhu porodu a včas odhalí dušení miminka. Zdravotníky tak ihned upozorní na nebezpečné komplikace, které by mohly nastat při porodu.

Ilustrace

Výsledky 2019

Velká RunTour

 1. Pavel Dymák
  Pavel Dymák 3030 bodů
 2. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 3020 bodů
 3. Lukáš Nesporý
  Lukáš Nesporý 2968 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Tereza Hrochová
  Tereza Hrochová 3006 bodů
 2. Veronika Králová
  Veronika Králová 2758 bodů
 3. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 2374 bodů
Kompletní pořadí ženy

Malá RunTour

 1. Antonín Kos
  Antonín Kos 3818 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 3794 bodů
 3. Petr Komínek
  Petr Komínek 3772 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 3920 bodů
 2. Andrea Zapletalová
  Andrea Zapletalová 3602 bodů
 3. Lucie Skalová
  Lucie Skalová 3584 bodů
Kompletní pořadí ženy
Banner 1