RunTalk

runtalk2.png

RunTalk je nový běžecký podcast rodinného seriálu ČEZ RunTour, který vznikl, aby vám přiblížil zajímavé příběhy českých běžců - ať už těch elitních, nebo srdcařů, kteří v běhání nalezli nový začátek.

Zajímá vás, jaký je tréninkový plán Vítka Pavlišty? Jak David Vaš zvládá několikaměsíční soustředění v Keni nebo jak se Markovi Jiskrovi podařilo zhubnout více než 70 kg díky běhání?

Záleží nám na tom, abychom vám zprostředkovali skvělý běžecký zážitek. Ať už to znamená, že někomu pomůžeme zhubnout, vylepšit svoji fyzičku nebo se díky závodům více vídat se svými kamarády. Pro někoho může ČEZ RunTour znamenat ale ještě mnohem více. ČEZ RunTour je jedna veliká rodina. Je plná skvělých, inspirativních lidí s mnohdy ne zrovna jednoduchým životním příběhem. Vždycky má ale happyend! A tak na našich závodech můžete potkat Lukáše Petruska, kterému díky vrozené vadě (jeho růst se zastavil na 140 centimetrech) doktoři předvídali život strávený na vozíku. Dnes běhá každý závod ČEZ RunTour, RunCzech i spoustu zahraničních maratonů, a navíc je to usměvavý a báječný člověk. Marek Moflar se narodil předčasně v sedmém měsíci a neměl vyvinutou sítnici. Vidí jen na jedno oko asi na vzdálenost metru, a to ještě dost špatně. S ČEZ RunTour běhá již několik let, je skvělým sportovním masérem, sám trénuje lidi a v roce 2019 se chce jako první sportovec se zrakovým handicapem v historii kvalifikovat na světový šampionát v triatlonu – IRONMAN HAWAI! Marek Jiskra před třemi roky vážil 170 kilogramů. V květnu 2016 se začal rozbíhat z chůze a jeho jediným cílem bylo uběhnout alespoň 5 kilometrů. Dnes má o 70 kilogramů méně, je z něj velice charizmatický muž, a dokonce uběhl i půlmaraton!

Všichni tito lidé překonali nepříznivé podmínky, které jim do života přišly, zůstali pozitivní a začali běhat! A my jsme neskutečně hrdí na to, že jsou součástí ČEZ RunTour. Buďte její součástí i vy. Když to zvládli oni, zvládnete to i vy! Na jejich a další příběhy se můžete těšit. Je radost běžet!

DÍL 1: DAVID VAŠ (O PŘÍPRAVĚ V KENI A DOMÁCÍCH LÍVANCÍCH)

David Vaš je devětadvacetiletý český elitní běžec, který žije v Českých Budějovicích a běhá pod TJ Sokol České Budějovice (trenér: Robert Štefko). David je známý tím, že jezdí na přípravy do Keni a společně s Jirkou Csirikem nedávno natočili dokument Běžci v Keni, který určitě doporučujeme shlédnout (www.youtube.com/watch?v=wt59MkE5pDE). David je ambasadorem švédské sportovní značky Salming, rád vaří a je to velmi pokorný a skvělý člověk. Závodů RunTour se účastnil již několikrát, v roce 2016 vyhrál pražský závod na 10 km a letos se připravuje a těší na závod v Pardubicích 9.listopadu!

DÍL 2: VÍTEK PAVLIŠTA (O TITULU MISTRA ČR V MARATONU, OBLÍBENÝCH TRASÁCH I DCERCE SÁŘE)

Vítek Pavlišta je jeden z nejlepších českých elitních běžců v České republice. Pochází z Liberce, běhá za klub AC Slovan Liberec a pyšní si titulem mistra ČR v maratonu. Je také několikanásobný mistr ČR v půlmaratonu a ambasador rodinného běžeckého seriálu RunTour. Na RunTour vyhrál již 11x a další vítězství jistě přidá, třeba již 12. října v Praze na Ladronce. Kde rád běhá v Liberci, co dělá za práci a jak si užil roli traséra pro nevidomého běžce? Pojďme si to společně poslechnout!

DÍL 3: MICHAL VÍTŮ (O TOM, JAK SPRÁVNĚ BĚHAT, PROČ JSOU ČEŠI NEJLEPŠÍ POŘADATELÉ NA SVĚTĚ A KOLIK BOT MÁ V BOTNÍKU)

Michal Vítů je jedním z nejlepších českých trenérů, který trénuje začátečníky, hobíky i eliťáky. Dlouhá léta působil v roli vodiče, kterou si ještě občas rád zopakuje. V podcastu poradí, jak správně běhat, co si obléknout na sebe a co sníst po ránu před výběhem. Je také publicistou, píše o běhání do běžeckých médií. V současné době působí v Salmingu v Praze na Pankráci, kde se zaměřuje právě na tréninky a na nejlepší analýzu běžeckého stylu v České republice.

DÍL 4: LUKÁŠ KONEČNÝ (O TOM, JAK SE POPRAL S KORONAVIREM, CO TEĎ DĚLÁ A JAKÝ JE TRENÉR?)

Lukáš Konečný je bývalý úspěšný profesionální boxer (mistr Evropy, mistr světa), v současné době dělá trenéra boxu, působí jako politik a v neposlední řadě podniká. Pro RunTour je velice důležitou osobou - díky němu se koná závod v Ústí nad Labem, pro který se stal zároveň i ambasadorem. V nedávné době prodělal koronavirus, proto jsme se ho zeptali, jak se s ním popral? Pokud vás zajímá např. jakým trenérem Lukáš je, kolik piva má teď nevyčepováno v hospodě nebo jak vypadá jeho běžný den, na vše vám odpovíme.

DÍL 5: LUKÁŠ PETRUSEK (O SVÉ NEMOCI, TRÉNINCÍCH I EVROPSKÝCH ZÁVODECH)

Lukáš Petrusek je veliký bojovník! V dětství mu diagnostikovali achondroplazii, tedy poruchu růstu. Do pěti let vůbec nechodil a podle prognóz neměl chodit vůbec. Nyní zvládne zaběhnou i tři maratony během jednoho měsíce. Pokud vás zajímá, jak se dokázal s nemocí poprat, jak vypadají jeho tréninky nebo jaký je jeho předzávodní rituál, vše se v našem podcastu dozvíte.

DÍL 6: MAREK MOFLAR (O SVÉM HENDIKEPU, TRÉNINKU NA IRONMANA AD.)

Marek Moflar je už od narození nevidomý. Vidí pouze na jedno oko na vzdálenost 1 metru. To ale pro něj není překážkou. Stal se z něj profesionální trenér, masér a mentální kouč. Získal 3. místo na mistrovství světa, titul mistra Evropy a mistra ČR ve vrcholové tandemové cyklistice a nyní trénuje na triatlonový závod IRONMAN (3,8 km plavání – 180 km cyklistika – 42,2 km běh). Na RunTour ho můžete potkat jak ve startovním poli, tak i jako maséra. Zajímá vás, co mu nejvíce pomohlo v překonání svého hendikepu nebo jak vypadá jeho trénink? Vše prozradí v dalším díle našeho podcastu.

Pokud byste se o Markovi chtěli dozvědět více, tak můžete zde: marekmoflar.cz.

Pokud byste chtěli přispět na Nadace Leontinka, více informací najdete zde: www.nadaceleontinka.cz. Děkujeme!

119911 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

ČEZ RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Partneři