V roce 2022 jsme společně vybrali krásných 722 000 Kč na dobrou věc!19. říjen 2022

V roce 2022 jsme společně vybrali krásných 722 000 Kč na dobrou věc!

Je radost běžet! Toto heslo je již neodmyslitelně spjato s běžeckou sérií ČEZ RunTour. Jedna věc nám ale dělá ještě větší radost - když můžeme pomoci na dobrou věc. A v letošní sezóně jsme společně vybrali krásných 722 000 Kč! Děkujeme.

LEONTINKA - Dokážou víc, než si myslíme!

402 000 Kč z toho poputuje Nadaci Leontinka, se kterou máme několikaletou spolupráci a která podporuje nevidomé děti a mladé lidi. Již tradičně je věnováno 50 Kč z každého dospělého startovného právě na konto Nadace Leontinka. Nevidomí běžci navíc s námi na každém závodě běhají a v zázemí si můžete užít také masáž od nevidomých masérů.

dsc_0071_web_1666169721.jpg

Účastníci běžeckého seriálu ČEZ RunTour dobře znají žluté signální vestičky, ve kterých na jeho tratích už deset let potkávají nevidomé a slabozraké běžce z Nadace Leontinka. Sport je pro zrakově hendikepované často velmi důležitou součástí jejich života; dává mu „další rozměr a smysl,“ jak řekl jeden z nevidomých běžců Ivo Budil. Tu radost, když překonáte sám či sama sebe a doběhnete si třeba i pro nějaký ten osobní rekord, zná asi každý účastník závodů ČEZ RunTour. Pro zrakově hendikepované běžce – a sportovce obecně - má toto překonávání hranic ale ještě mnohem hlubší rozměr. "I proto si moc vážíme toho, že i letos se organizátoři ČEZ RunTour rozhodli podpořit sportovní aktivity zrakově hendikepovaných sportovců, kterým pomáhá Nadace Leontinka už od roku 2005," říka Barbara Hucková, výkonná ředitelka Nadace Leontinka.

Pojďme si představit některé z projektů, které z vybrané částky Leontinka podpoří:

 • Veslaři z ústeckého VK Paprsek už od roku 2011 ukazují, že i lidé s těžkým zrakovým, tělesným a mentálním hendikepem mohou zvládnout opravdu velké výzvy! Jejich párová čtyřveslice v čele s kapitánem Petrem Janákem vyráží každoročně v rámci prestižního veslařského závodu Primátorky na tzv. Spanilou jízdu Leontinky a sklízí obdiv diváků i ostatních veslařských klubů. Nadace Leontinka podpoří vznik nového zázemí pro veslaře i jejich lodě, které si tito úžasní závodníci jistě zaslouží.
 • I letos podpoří Nadace Leontinka sportovní projekt spolku Tandem, který působí při speciální základní škole v Opavě. Jeho aktivity se zaměřují na děti se zrakovým a kombinovaným hendikepem. Každoročně se s dětmi účastní řady sportovních akcí nebo je sám pomáhá organizovat, a to v disciplínách jako jsou tandemová cyklistika, atletika, goalball, běžecké lyžování nebo showdown. Projekt nese název S otevřeným srdcem v pohybových aktivitách a chce zhruba 130 dětem a mladým lidem ve věku 7 až 22 zprostředkovat nejen sportovní zážitky, ale i možnost sociálního kontaktu s vrstevníky a sdílení společných zážitků. A to všechno hlavně s radostí a otevřeným srdcem.
 • Naše pomoc bude směřovat i za nevidomými futsalisty ze sdružení Avoy MU Brno, které pořádá mezinárodní klání ve futsalu pod názvem Friendly Blind Football League. A slovo „friendly“ není v názvu jistě náhodou. Futsal je pro tyto fotbalové nadšence příležitostí, jak si nejen zasportovat, ale také jak navázat nová přátelství a rozvíjet své komunikační dovednosti. Sdružení Avoy MU Brno má celkem 20 členů ve věku 18 až 30 let a většina z nich je zcela nevidomá.
 • Studentce 2. ročníku gymnázia Ivě přispějeme na nový showdownový stůl, tedy jakousi verzi pingpongového stolu pro nevidomé. Již jsem se zúčastnila mnoha showdownových soustředění a turnajů a zjistili jsme s tátou, že pokud chci být lepší, musím častěji trénovat.“ A my jsme rádi, že můžeme Ivě pomoci stát se ještě lepší hráčkou.
 • Talentovaného nevidomého plavce Davida podporuje Nadace Leontinka řadu let, a to nejen ve sportování. Davidovým snem je účast na paralympiádě a už v loňském roce byl velmi blízko k tomu, si tento sen splnit. Když nakonec svoji nominaci postoupil staršímu a zkušenějšímu plavci, protože si limity pro účast zaplaval dříve než on, ukázal David navíc i velký smysl pro fair-play. A co říká o jeho dalších plánech jeho maminka? Plán a cíl Dády je stále se zlepšovat, připravit se na boj o místo na paralympiádě a zabojovat na MS. Neustále ale platí, že sportovat stále s chutí a radostí je prioritou pro celou naši rodinu. Moc děkujeme za pomoc.“

A aby toho nebylo málo, tak nejlepším důkazem toho, že hendikep je jen v naší hlavě, je nevidomý běžec Luboš Vachutka, který v letošním roce skončil na 3. místě v Malé RunTour a byl zařazený do klubu GrandMaster, tedy těch, kteří s ČEZ RunTour odběhali více než 50 závodů. ❤

avoy-mu-brno_1666169660.jpgtandem_1666169659.jpgdavid-kratochvi-l_idm-berli-n_1666169889.jpg

EPP POMÁHEJ POHYBEM - Dětská radost je ta nejhezčí!

Dalších 320 000 Kč se podařilo vybrat díky generálnímu partnerovi, Skupině ČEZ, a její aplikaci EPP Pomáhej pohybem. Jak EPPka funguje? Za každou svoji pohbyovou aktivitu získáte body, které potom můžete přiřadit jednotlivých projektům. Tyto body poté Nadace ČEZ promění ve finanční pomoc. Pro každý závod byl vypsán speciální projekt pro běžce RunTour.

dsc_5377_web_1666169999.jpg

V letošním roce to byly dětské domovy, pro které se vybrala nádherná částka. Navíc děti se samy závodů zúčastnily. Celkem se jich na start postavilo více než sto! V roce 2022 jsme podpořili tyto dětské domovy:

 • České Budějovice - Dětský domov Boršov nad Vltavou
 • Brno - Dětský domov Brno, Jílová
 • Ústí nad Labem - Dětský domov a Školní jídelna, Ústí nad Labem
 • Ostrava - Dětský domov Loreta ve Fulneku
 • Olomouc - Dětský domov Šance, Olomouc
 • Karlovy Vary - SOS vesničky Karlovy Vary
 • Praha - Dětský domov Dolní Počernice
 • Pardubice - Dětský domov Pardubice

tus-t-07-10-09-2021-kola_1666170229.jpgfb_img_1664966549816_1666170228.jpgkemp-4_1666170228.jpg

119911 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

ČEZ RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Partneři