17. října spouštíme registrace na sezónu 2023! Co na tebe čeká?10. říjen 2022

17. října spouštíme registrace na sezónu 2023! Co na tebe čeká?

Milí RunTouráci, je to tady! 17. října ve 12:00 spustíme na webu www.run-tour.cz registrace na sezónu 2023. Čeká nás 12. ročník našeho rodinného běžeckého seriálu ČEZ RunTour. Níže najdete veškeré informace ke spuštění registrací, novinky a mnoho dalších informací. Doporučujeme si je poctivě prostudovat :)

NA JAKÉ ZÁVODY SE MŮŽEŠ REGISTROVAT A JAKÁ MĚSTA TĚ ČEKAJÍ?

Města, ve kterých se běhá, zůstanou stejná s výjimkou jednoho. Po letech opouštíme z Ostravu, která i přes atraktivní prostředí byla nejméně zaplněným závodem a náklady na její organizaci nepřiměřeně rostly. Na půdě Moravskoslezského kraje však nadále zůstáváme, těšit se můžete na závod v Kopřivnici, který byl běžci skvěle hodnocený, je na zajímavém místě a slibujeme, že se pokusíme trošku zjednodušit trať :) Finální termínovka je níže:

 • ČESKÉ BUDĚJOVICE - 25.03.
 • KOPŘIVNICE – 15.04.
 • BRNO - 13.05.
 • ÚSTÍ NAD LABEM - 27.05.
 • OLOMOUC - 22.07.
 • KARLOVY VARY - 23.09.*
 • PRAHA - 07.10.*
 • PARDUBICE - 21.10.*

* U posledních 3 závodů se může termín ještě lehce změnit (vždy ale v rámci daného měsíce).

PROČ JSME ODEŠLI Z OSTRAVY?

Z každého města se nám vždy odchází těžko. U Ostravy to byla kombinace tří faktorů - produkční náklady na tento závod neúměrně rostly, neměli jsme již podporu od města a v Ostravě (přestože je to krásný a zajímavý areál) bylo na startu nejméně lidí.

Dlouhodobě se ale snažíme města RunTour točit a měnit, aby nebyla pořád stejná, takže je možné, že se do Ostravy ještě někdy vrátíme.

DISTANCE - 10 KM, 5 KM, 3 KM, 1000 M, 500 M a NOVINKA!

To jsou distance, které znáš a které máme připravené pro příští rok. Jsme závod s pohodovou a rodinnou atmosférou, který je určen primárně pro začátečníky, rodiny s dětmi a hobíky. Pro mnohé z nich je ČEZ RunTour jejich prvním běžeckým závodem. A proto se i v dalších letech budeme zaměřovat na tyto kratší distance. Ale novinku pro tebe přeci jen máme! :)

NOVINKA – ŠTAFETA!

V rámci 10kilometrového závodu zařazujeme nově i štafety. Vybrat si můžeš dvoučlenné (2x5 km) nebo čtyřčlenné (4x2,5 km) štafety. Na štafety se můžeš registrovat již nyní, podrobná pravidla přineseme po novém roce.

Štafety jsou skvělým řešením pro firmy, rodiny nebo kamarády, kteří chtějí závod absolvovat spolu. Člen štafety již nebude zařazen do výsledků jednotlivých závodů a celkového hodnocení sezóny, účast ve štafetě se mu ale bude počítat do ocenění „RunTour Master“.

KAPACITY ZÁVODŮ

Kapacity jednotlivých závodů jsme stanovili dle oblíbenosti jednotlivých tratí. Závod na 3 KM bude mít kapacitu 300 běžců, závod PUMA RUN 5 KM 600 běžců, závod ČEZ RUN 10 KM 500 běžců a štafety 100 běžců. Na závodě v Praze budou tyto kapacity dvojnásobné.

A protože jsme rádi, že s námi běhají i děti a s radostí sledujeme, že hrdě nosí medaile, pro které si doběhly, rozhodli jsme se, že ani v příštím roce nebudeme omezovat kapacitu u dětí. Zkrátka, budeme rádi, když nám dětští běžci budou stále přibývat. Kvůli bezpečnosti ale stanovíme maximální počet, který můžeme v jednu chvíli pustit na trať.

TÉMA SEZÓNY 2023

Tématem sezóny 2023 bude duševní zdraví. I my vnímáme, že poslední roky nebyly pro nás všechny zrovna jednoduché. A protože není důležité pouze běhat a být ve skvělé fyzické formě, ale být v pohodě i psychicky, rozhodli jsme se, že toto téma budeme reflektovat do jednotlivých závodů a prvků letošní sezóny. Každý závod bude mít své vlastní téma, které brzy představíme. Jako letošní barvy jsme zvolili uklidňující pastelové barvy a na každém závodě také k danému tématu bude připravena speciální aktivace. Zkrátka, máš se na co těšit! :)

I v roce 2023 budeš na našich vizuálech potkávat smajlíky, které znázorňují krásné emoce našich běžců. Ale novinkou a výraznějším prvkem budou symboly jednotlivých měst. Ty jsme stanovili s ohledem na to, kde se ČEZ RunTour v daném městě běží. V Brně je tedy symbolem ikonická kotva na brněnské přehradě, v Pardubicích kůň, který znázorňuje dostihové závodiště a například v Kopřivnici je to legendární Tatra 603.

symboly2023_1665387470.jpg

STARTOVNÉ – CENY, VARIANTY, BALÍČKY

Změna přichází u startovného. I nás zasáhla aktuální ekonomická situace, a proto musíme startovné trošku zvednout. Chceme ale vyjít vstříc věrným běžcům, a proto je nejdůležitější informací to, že první týden po spuštění registrací budou nejnižší ceny! Takže pokud se chceš dostat na ceny jako v roce 2022, s registrací určitě neváhej.

Tabulka se startovným:

startovne-2023_1665387599.jpg

Pro závod v Praze se cena bude měnit takto - 5 a 10 KM: 1. týden, 1. - 800. běžec, 801. - 1600. běžec, 1601 běžec a více

Funkční tričko, které si můžeš koupit ke startovnému, bude od nového hlavního partnera společnosti Puma a bude stát 490 Kč. Jak bude vypadat zveřejníme brzy.

Pro rok 2023 rušíme balíček „Zažij víc - 2 města“, naopak necháváme loňskou novinku – balíček „Vezmi s sebou parťáka“, díky němuž má každý z vás slevu 50 Kč na startovném. Rádi bychom tak podpořili běhání s přáteli, partnery nebo rodinnými příslušníky. Zkrátka, vezmi někoho s sebou a budete to mít levnější.

Pro nadcházející sezónu také rušíme balíček 6+1 zdarma, necháváme pouze balíček 7+1 zdarma, jelikož se mění pravidla pro získání titulu Zlatý RunTour Master (najdeš níže).

Zbytek zůstává stejný. Zde ale máme jedno důležité upozornění: balíčky nelze kombinovat, nevztahují se na ně slevy juniorské, seniorské. Jdou tedy koupit pouze v plné výši, v ceně, jež je uvedená na webu. Rozhodneš-li se tedy jako junior běžet všechny závody a budeš si chtít koupit balíček „7+1 závod zdarma“, nemůžeš už uplatnit slevu 100 Kč ze startovného.

Přeregistrace zůstávají stejné. Budou možné pouze do pátku TÝDEN PŘED každým závodem. Po této době, ani na závodě, již nebude možné změnu registrace udělat. Přeregistrace dospělých registrací zůstane za poplatek 100 Kč (v případě, že přeregistraci děláš později než 3 týdny před závodem, pokud ji uděláš dříve, je zdarma), v rámci dětských závodů bude stát 50 Kč.

VĚRNÍ BĚŽCI – RUNTOUR MASTEŘI

Za jakých podmínek se stanete RunTour masterem? Stejně jako tomu bylo v předchozích letech, podmínkou je oběhnout určitý počet měst – viz níže (nevztahuje se tedy na počet jednotlivých distancí, které uběhnete), abyste se mohli pyšnit titulem RunTour Master. Slavnostní vyhlášení bude probíhat po posledním závodě sezóny, kde vyhlásíme pouze vítěze celé sezóny a celkové kategorie. Pro Zlaté RunTour Mastery bude uspořádána speciální akce, kde si budou moci zlaté koule vyzvednout.

Do celkového počtu se počítají všechny závody. Pravidla jsme ale trošku změnili.

 • Zlatý RunTour Master – zde máš dvě možnosti:
 1. pokud během jednoho roku proběhneš všech 8 měst, budeš se moci chlubit titulem Zlatý RunTour Master a dostaneš zlatou kouli (2 z těchto měst můžeš absolvovat virtuálně)
 2. pokud během jednoho roku absolvuješ všech 8 virtuálních závodů, budeš se moci chlubit titulem Zlatý RunTour Master a dostaneš zlatou kouli (2 z těchto měst můžeš absolvovat „na živo“)
 • Stříbrný RunTour Master – jestliže proběhneš 6 nebo 7 měst, získáš titul Stříbrný RunTour Master a s ním certifikát, který ti zašleme v elektronické podobě na e-mail společně s malým překvapením (zde musí být závody pouze klasické, není možné zařadit virtuální)
 • Bronzový RunTour Master – i za 4 nebo 5 absolvovaných měst se můžeš těšit na titul, a to bronzový RunTour Master a taktéž obdržíš certifikát v elektronické podobě (zde musí být závody pouze klasické, není možné zařadit virtuální)

TANDEMY

Nová pravidla budou také pro tandemy. V roce 2023 budou vypadat takto:

 • Zůstává rodinný tandem na 3 KM (dospělý/dítě)
 • U tandemu 5/10 km máme ale změnu. Nebudeme tandemy již dělit na smíšené a nesmíšené. Budou se vyhlašovat pouze 3 nejlepší tandemy a jak si tandem postavíš je čistě na tobě. Tím, že budou ještě štafetové závody, tandemy jsme takto zjednodušili.

Jak vytvořit tandem? Pro vytvoření tandemu musíš mít platnou a zaplacenou registraci na danou distanci a poté v účtu zvolíš možnost "tandem", spáruješ dvě RTID, tandem pojmenuješ a je to. Důležité je, že tandemy se nedají registrovat na závodě, musí být spárované pouze on-line.

Vezmi kamaráda, manželku nebo maminku a vyzvěte ostatní! :)

VIRTUÁLNÍ SÉRIE

Podoba virtuální série bude stejná jako v roce 2022. Ke každému reálnému závodu bude vypsán i závod virtuální. Pokud se tedy nebudeš moci nějakého klasického závodu účastnit, nebo si budeš chtít zaběhnout čistě virtuálně a získat medaili, budeš mít možnost. Jediná distance, kterou si nebudeš moci zaběhnout virtuální, jsou štafety.

U virtuálních závodů jsme nechali i stejné startovné, tzn. nezvyšujeme ho. Startovné bude celou sezónu stejné, pro více informací mrkni sem.

NOVINKY

Pro rok 2023 pro tebe chystáme také další novinky (např. nový motivační program „RunTour výzva“). Ale abychom tě teď nezasypali spoustou informací, budeme je zveřejňovat postupně. Prozradíme ale, že se máš na co těšit! :)

Těšíme se na tebe na startu v roce 2023!

Organizační tým ČEZ RunTour

#JERADOSTBEZET

119911 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

ČEZ RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Partneři