Díky ČEZ RunTour tryskala v Karlových Varech běžecká radost!28. srpen 2022

Díky ČEZ RunTour tryskala v Karlových Varech běžecká radost!

Poklidné lázeňské centrum Karlových Varů se na jeden den proměnilo v nádhernou běžeckou trať, kterou si užili účastníci ČEZ RunTour. Elitní vytrvalci, hobby závodníci i celé rodiny s dětmi běželi kolem romantických kolonád nebo ikonického Vřídla. Fantastickými výkony ozdobili závod čeští atletičtí reprezentanti.

Už sedmý letošní závod oblíbeného rodinného seriálu ČEZ RunTour se uskutečnil v sobotu 27. srpna v nádherném lázeňském centru Karlových Varů, které je od loňského roku zapsané na seznamu světového kulturního dědictví UNESCO. V sevřeném údolí říčky Teplé tentokrát nevyvěrala voda pouze z léčivých pramenů, ale chvíli se snášela také z nebe – ani déšť ovšem nepřipravil téměř dvě tisícovky účastníků o nádherné běžecké zážitky.

Pořadatelé ČEZ RunTour opět připravili pro běžce úžasnou trať, při které je zavedli na nejkrásnější místa krajského města. V běžeckých botách tak mohli obdivovat lázeňské budovy, zrekonstruované Městské divadlo, působivé kolonády, ikonické Vřídlo a další perly slavného lázeňského města, a to v závodech na tři, pět a deset kilometrů. „Tuhle trať mám ze závodů ČEZ RunTour stejně nejraději,“ usmívala se v cíli známá modelka a ambasadorka běžeckého seriálu Nikol Švantnerová.

Závodu na 3 kilometry se také zúčastnili reprezentanti mistra volejbalového extraligy VK ČEZ Karlovarsko, kteří si závod užili a na konci celého dne předali šek s krásnou částkou, která se vybrala na charitu.

Karlovarský závod ozdobili svými výkony čeští reprezentanti. Ten desetikilometrový vyhráli ve skvělých časech Damián Vích (30:07) a účastnice tokijské olympiády Tereza Hrochová (35:35). Nejlepší česká maratonkyně z nedávného mistrovství Evropy v Mnichově ovšem zvítězila také na pětikilometrové trati (17:01), kde ji neporazil dokonce ani žádný z mužů. Nejrychlejším z nich byl Václav Hladík (17:09). V tříkilometrovém závodě běželi nejlépe Jakub Macán (10:28) s Janou Pekařovou (10:46). Svůj triumf Tereza Hrochová zakončila vítězstvím v tandemu smíšených dvojic.

Své závody si užily také děti, které se v rámci Rákosníčkových běhů postavily na start tratí na 500 a 1000 metrů. Za cílovou branou na ně kromě finisherské medaile čekal i velký maskot známý z populárního Večerníčku.

Originální účastnické medaile se v cíli houpaly na krku i dospělým závodníkům, kteří tak rozšířili své sbírky o zelené oboustranné kousky s mottem „Dávej!“. V cíli si mohli vychutnat také teplou sprchu, originální menu Lidl, masáže od Nadace Leontinka nebo se nechat zatejpovat ve stánku Rozběháme Česko.

Běh, který pomáhá

Víte, že každý krok, který udělají účastníci ČEZ RunTour s aplikací EPP Pomáhej pohybem, pomáhá dětem? Společnost ČEZ, která je generálním partnerem seriálu, totiž vytváří v této aplikaci speciální projekty pro účastníky ČEZ RunTour. Běžci v ní pak za své aktivity získávají body, za které Nadace ČEZ posílá finanční prostředky vybranému dětskému domovu v kraji, kde se konkrétní závod koná. Tentokrát RunTouráci běhali pro SOS Vesničku Karlovy Vary, pro kterou se vyběhalo krásných 30 000 Kč.

Kromě toho účastníci pomáhají i Nadaci Leontinka – 50 korun z každého startovného putuje na podporu této neziskové organizace, která pomáhá nevidomým lidem.

Příští závod ČEZ RunTour se uskuteční 24. září v Praze, celý seriál pak vyvrcholí 15. října v Pardubicích, kde se poběží na dostihovém závodišti. Na oba závody se můžete registrovat prostřednictvím webu www.run-tour.cz.

402000 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

ČEZ RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2022

Velká RunTour

 1. Matěj Placatka
  Matěj Placatka 4060 bodů
 2. Michal Palas
  Michal Palas 3958 bodů
 3. David Zahrádka
  David Zahrádka 3908 bodů
 1. Blanka Lochmanová
  Blanka Lochmanová 2658 bodů
 2. Soňa Barvenčíková
  Soňa Barvenčíková 2436 bodů
 3. Štěpánka Rubášová
  Štěpánka Rubášová 2162 bodů

Malá RunTour

 1. Jan Bohatý
  Jan Bohatý 5436 bodů
 2. Petr Lochman
  Petr Lochman 5270 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 5250 bodů
 1. Blanka Lochmanová
  Blanka Lochmanová 4990 bodů
 2. Petra Dufková
  Petra Dufková 4600 bodů
 3. Kateřina Krutská
  Kateřina Krutská 4600 bodů

Partneři

Partneři závodu Kopřivnice: Legenda Emil