Nejdůležitější informace před startem závodu v Kopřivnici20. červen 2022

Nejdůležitější informace před startem závodu v Kopřivnici

Tak jsme se dočkali! Letošní novinka, závod v Kopřivnici na oslavu 100. výročí od narození Emila Zátopka, je tady! A aby vše probíhalo, jak má, přečti si tyto nejdůležitější informace.

POZOR! Výdej startovních čísel bude v pátek i sobotu probíhat v zázemí závodu v registraci (ta bude umístněná vevnitř v Muzeu nákladních automobilů Tatra). Své startovní číslo a balíček si můžeš vyzvednout v pátek od 15 do 19 hod. a v sobotu od 8:00 až do startu tvého závodu.

ČASOVÝ HARMONOGRAM

Dětské závody

 • 09 00 - Rákosníčkův běh 500 M - dívky
 • 09:10 - Rákosníčkův běh 500 M - chlapci
 • 09:20 - Rákosníčkův běh 1000 M mladší - dívky
 • 09:30 - Rákosníčkův běh 1000 M mladší - chlapci
 • 09:40 - Rákosníčkův běh 1000 M starší - dívky i chlapci
 • 10:15 - Vyhlášení vítězů - dětské závody

Dospělé závody

 • 11:00 - PUMA RUN 5 KM
 • 11:45 - Vyhlášení vítězů – PUMA RUN 5 KM + věkové kategorie
 • 12:30 - RUN 10 KM
 • 13:30 - Vyhlášení vítězů - RUN 10 KM + věkové kategorie
 • 13:45 - Tombola
 • 14:30 - KOLOBĚH 15 KM
 • 16:00 - Vyhlášení vítězů - koloběh

TRASA

Těšit se můžeš na krásnou trasu v unikátním areálu Tatra Trucks Kopřivnice. Trasa tě zavede na zajímavá místa a dokonce i na slavný polygon, kde se tatrovky testují! Na některých místech si budeš moci vybrat, jestli zkusíš netradiční povrchy nebo poběžíš dál po asfaltu.

Celou si ji můžeš prohlédnout zde.

PARKOVÁNÍ

POZOR, není zajištěno pořadateli závodu!!!

Parkovat doporučujeme na velikém parkovišti v areálu Tatra. Další parkoviště jsou dostupná např. u Lidlu nebo Kauflandu v blízkosti areálu.

SLEVY DO MUZEÍ A VOLNÝ VSTUP NA KOUPALIŠTĚ

Celý závodní víkend si můžeš zpříjemnit také 50% slevou na vstupy do Muzea Tatra v Kopřivnici, Šipka ve Štramberku a Svět J. A. Komenského ve Fulneku s platností až do konce roku, takže ho můžeš využít klidně až sem pojedeš někdy v letošním roce na výlet nebo dovolenou. Stačí se v muzeu prokázat svým startovním číslem ze závodu.

Také můžeš během závodu (25.června) využít VOLNÝ VSTUP do krytého bazénu i letního koupaliště v Kopřivnici. Opět se stačí pouze prokázat startovním číslem.

NA CO SE MŮŽEŠ TĚŠIT?

Každý účastník dětských i dospělých závodů dostane v cíli krásnou pamětní medaili a během několika hodin po skončení závodu si bude moci stáhnout zdarma své závodní fotografie a diplom se svým výsledným časem. Na trati bude umístěna fotozóna, ve které pořídíme unikátní běžecké fotky, stejně jako z cílové rovinky. Takže úsměv, prosím!

Tři nejlepší muži a ženy na tratích 5 a 10 kilometrů, tři nejlepší týmy na koloběhu a nejrychlejší účastníci dětských závodů získají věcné ceny.

Občerstvovací stanice jsou na 2,5 km, 5 km a 7,5 km. Po doběhnutí je zajištěna pro závodníky voda Rajec, ovoce, ovocné tyčinky Bombus a iontové nápoje Edgar. Při koloběhu na závodníky také čekají tři občerstvovací stanice na trati a jedna v cíli.

Po doběhu závodu bude mít každý možnost vyrýt si na medaili svůj čas a jméno, či cokoliv jiného. Stačí se zaregistrovat na webu a na místě ve stánku s rytím zaplatit 100 Kč.

Také se můžeš těšit na skvělou zónu od titulárního partnera závodu – PUMA. V tombole navíc budeš mít možnost vyhrát krásné běžecké boty Puma a další ceny. Na místě bude také maskot Maxík, který bude celý den rozdávat slevové vouchery do Triexpertu na Puma produkty, lízátka s Pumou a gumové náramky Puma&RunTour.

Protože toto není klasický RunTour závod, předem upozorňujeme, že na něm nenajdete stánky všech partnerů. Občerstvení nebude zajišťovat Lidl, ale foodtrucky – také je hned vedle zázemí restaurace Tatrovka, kde si můžete dát skvělý oběd. Na závodě také nebude možnost se osprchovat nebo nechat zatejpovat. Masáže zajištěné budou. Ber, prosím, v potaz, že toto je první ročník závodu, a proto celá organizace bude trošku omezená. Stále ale zachováme skvělou RunTour atmosféru a veškerý servis tak, jak jsi zvyklý/á (medaile, fotografie, občerstvení v cíli i na trati, úschovna, šatny ad.). Děkujeme za pochopení.

360110 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

ČEZ RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2022

Velká RunTour

 1. Karel Splítek
  Karel Splítek 3784 bodů
 2. Jiří Bradáč
  Jiří Bradáč 3634 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 3608 bodů
 1. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 3324 bodů
 2. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 3116 bodů
 3. Soňa Barvenčíková
  Soňa Barvenčíková 2976 bodů

Malá RunTour

 1. Kryštof Vilk
  Kryštof Vilk 4544 bodů
 2. Pavel Vokál
  Pavel Vokál 4276 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 4272 bodů
 1. Jana Smutná
  Jana Smutná 4210 bodů
 2. Alena Tylšová
  Alena Tylšová 4136 bodů
 3. Barbora Heřmanovská
  Barbora Heřmanovská 3832 bodů

Partneři

Partneři závodu Kopřivnice: Legenda Emil