Nejdůležitější informace před startem závodu v Ostravě6. červen 2022

Nejdůležitější informace před startem závodu v Ostravě

Je to tady! Čtvrtý závod letošní sezóny v Ostravě je doslova za rohem. A aby vše probíhalo, jak má, přečti si tyto nejdůležitější informace.

VÝDEJ STARTOVNÍCH ČÍSEL

POZOR! Výdej startovních čísel bude v pátek probíhat v prodejně Intersport v nákupním centru FORUM NOVÁ KAROLINA od 15 do 19 hod. V sobotu si startovní balíček můžeš vyzvednout přímo v zázemí závodu ve stanu registrace od 8:00 až do startu tvého závodu.

ZÁCHRANNÁ SLUŽBA

Je pro nás velice důležité, abys na sebe dával/a pozor. Pro tyto účely jsme společně se záchrannou službou zřídili speciální telefonní linku, na kterou můžeš volat celý týden před závodem, ale hlavně v průběhu závodu. Telefonní číslo nalezneš i na startovním čísle, v propozicích a v brožurce. Běh je především o radosti, tak s rozumem!

ZÁCHRANNÁ SLUŽBA ČEZ RUNTOUR: 603 155 132

COVID-19

Aktuálně se na běžecké závody nevztahují žádná hygienická opatření nebo omezení. Proto se můžeš těšit na závod v takové podobě, jakou máš nejraději.

ČASOVÝ HARMONOGRAM

Rákosníčkův běh 500 M - dívky 09:00
Rákosníčkův běh 500 M - chlapci 09:10
Rákosníčkův běh 1000 M mladší - dívky 09:20
Rákosníčkův běh 1000 M mladší - chlapci 09:30
Rákosníčkův běh 1000 M starší - dívky i chlapci 09:40
Vyhlášení vítězů - dětské závody 10:15
Rodinný závod RUN 3 KM 11:00
Vyhlášení vítězů - RUN 3 KM + rodinný tandem 11:30
RUN 5 KM 12:00
Vyhlášení vítězů - RUN 5 KM 12:45
ČEZ RUN 10 KM 13:30
Vyhlášení vítězů - ČEZ RUN 10 KM 15:00
Vyhlášení tandemů - smíšený, nesmíšený 15:10
Tombola 15:15

TRASA

Těšit se můžeš na krásnou trasu v industriálním areálu Dolní oblast Vítkovice. Podíváš se mezi vysoké pece a odstartuješ přímo pod slavnou Bolt Tower! Trasa je rovinatá a rychlá, takže ideální na nějaké ty osobáčky :)

Celou si ji můžeš prohlédnout zde.

PARKOVÁNÍ

POZOR, není zajištěno pořadateli závodu!!!

DŮLEŽITÉ: Vjezd do areálu DOV bude možný pouze z ulice Místecká! Ulice Ruská bude již od brzkých ranních hodin uzavřena a vjezd vám nebude umožněn!

Parkovat doporučujeme v centru města a do zázemí se dopravit MHD (tramvaj 1, 2 - výstup na zastávce Dolní Vítkovice). Parkovat můžete na parkovišti při vjezdu z ulice Místecká nebo na parkovišti u zázemí závodu, ale berte prosím v potaz, že počet parkovacích míst je zde omezený.

KAŽDÝ BĚŽEC POMÁHÁ!

Pomáhat letos budeme hned dvakrát! Nejenže 50 Kč z každého startovného poputuje na konto Nadace Leontinka, ale Skupina ČEZ, která je naším generálním partnerem, také vypíše pro každý závod speciální projekt v aplikaci EPP Pomáhej pohybem. S ní můžete sportovat, získávat body a pomáhat tam, kde je to třeba. V letošní sezóně budou mít všechny tyto projekty jedno téma: budeme pomáhat dětským domovům. Děti se budou závodů i účastnit a my věříme, že jim touto aktivitou uděláme radost a zajistíme jim spoustu krásných zážitků!

NA CO SE MŮŽEŠ TĚŠIT?

 • Každý účastník dětských i dospělých závodů dostane v cíli pamětní medaili a během několika hodin po skončení závodu si bude moci stáhnout zdarma své závodní fotografie a diplom se svým výsledným časem. Na trati bude umístěna fotozóna, ve které pořídíme unikátní běžecké fotky, stejně jako z cílové rovinky. Takže úsměv, prosím!
 • Tři nejlepší muži a ženy na tratích 3, 5 a 10 kilometrů a nejrychlejší účastníci dětských závodů získají věcné ceny, které jim budou doručeny domů.
 • Občerstvovací stanice jsou na 2,5 km, 5 km a 7,5 km. Po doběhnutí je zajištěna pro závodníky voda Rajec, ovoce, ovocné tyčinky Bombus a iontové nápoje Edgar.
 • Po doběhu závodu bude mít každý možnost vyrýt si na medaili svůj čas a jméno, či cokoliv jiného. Stačí se zaregistrovat na tomto webu a na místě ve stánku s rytím zaplatit 100 Kč.

A pokud tě zajímá, co všechno nového na tebe čeká v této sezóně, přečti si tento článek: https://www.run-tour.cz/cs/clanky/1291_10-veci-na-ktere-se-muzes-tesit-v-nove-sezone

Tak na viděnou na startu! :)

Organizační tým ČEZ RunTour

#JERADOSTBEZET!

360110 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

ČEZ RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2022

Velká RunTour

 1. Karel Splítek
  Karel Splítek 3784 bodů
 2. Jiří Bradáč
  Jiří Bradáč 3634 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 3608 bodů
 1. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 3324 bodů
 2. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 3116 bodů
 3. Soňa Barvenčíková
  Soňa Barvenčíková 2976 bodů

Malá RunTour

 1. Kryštof Vilk
  Kryštof Vilk 4544 bodů
 2. Pavel Vokál
  Pavel Vokál 4276 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 4272 bodů
 1. Jana Smutná
  Jana Smutná 4210 bodů
 2. Alena Tylšová
  Alena Tylšová 4136 bodů
 3. Barbora Heřmanovská
  Barbora Heřmanovská 3832 bodů

Partneři

Partneři závodu Kopřivnice: Legenda Emil