JE RADOST KOLO-BĚŽET: Užijte si kopřivnický závod dvojic v koloběhu30. květen 2022

JE RADOST KOLO-BĚŽET: Užijte si kopřivnický závod dvojic v koloběhu

ČEZ RunTour má před sebou velkou premiéru: součástí závodního kalendáře se poprvé stává koloběh. Při tomto mladém sportu, který kombinuje běh s cyklistikou, se dvojice závodníků střídá o jedno kolo. Se svým parťákem nebo parťačkou si ho budeš moci vyzkoušet v rámci závodu RunTour Kopřivnice: Legenda Emil, který se uskuteční 25. června v rodném městě Emila Zátopka jako oslava 100. výročí od narození největší české běžecké legendy.

Společně se postavíte na start v blízkosti rozsáhlého Muzea nákladních automobilů Tatra. Společně si užijete opravdu unikátní kopřivnickou trať. Společně protnete cílovou bránu. A hlavně: společně si užijete radost ze závodu!Koloběh úplně přirozeně zapadl do filozofie ČEZ RunTour – podporuje rodinné nebo partnerské aktivity, přináší radost ze sportu a společné zážitky,“ říká Nikola Gunišová, ředitelka seriálu ČEZ RunTour.

Koloběh je skvělou možností pro rodinné příslušníky, partnery, kamarády nebo třeba kolegy, kteří si chtějí užít originální závod kombinující dva nejoblíbenější druhy pohybu. A to i když mají rozdílnou výkonnost. Není proto divu, že popularita této mladé sportovní disciplíny velmi rychle roste.

Soutěžní dvojice se totiž na trati střídají o jedno kolo. Zatímco jeden běží, druhý sedí v sedle a nabírá síly. Podmínkou je, že se členové dvojice nesmějí od sebe vzdalovat a musejí si předávat kolo z ruky do ruky. „Pak už je pouze otázkou jejich taktiky, po jak dlouhých úsecích se budou na kole střídat. Každý z dvojice by měl ovšem v rámci patnáctikilometrové trati běžet alespoň pět kilometrů,“ vysvětluje Nikola.

Společný zážitek ze závodu umocní v Kopřivnici zcela unikátní trať! Spolupořadatelem závodu je totiž výrobce nákladních automobilů Tatra Trucks, který má v podhůří Beskyd nejen továrnu a muzeum, ale také testovací polygon, po němž povede velká část trasy. Díky tomu budou mít závodníci možnost nahlédnout do areálu, který je jinak veřejnosti zcela uzavřený. Zároveň prověří svou formu v nejrůznějších zábavných terénech a na různých silničních profilech, na kterých Tatra zkouší kvalitu podvozků. Zajímavé budou jistě i panoramatické výhledy na Tatry – po polygonu budou rozmístěny legendární kopřivnické vozy.

Na každém závodě ČEZ RunTour platí, že #jeradostbezet. V Kopřivnici si ale můžeš vyzkoušet, že s ČEZ RunTour je radost kolo-běžet. Protože společné zážitky jsou ty nejsilnější!

Registrace na běžecké závody i na koloběh jsou otevřené. Prvních padesát přihlášených dvojic má levnější startovné, tak na nic nečekej a registruj svou dvojici zde.

Základní pravidla koloběhu

- Závodu se mohou účastnit pouze řádně zaregistrované dvojice ve složení: muž – žena (kategorie mix), muž – muž (kategorie muži), žena – žena (kategorie ženy).

- Každá dvojice má k dispozici jedno kolo, které si může na trati libovolně střídat.

- Z bezpečnostních důvodů startuje pouze běžec. Druhý člen dvojice na něho čeká s kolem na 1. kilometru trati, kde je možná první předávka.

- Každý z dvojice musí běžet alespoň 5 km z trati.

- Členové dvojice se od sebe musí vždy držet na dohled.

- Předání kola musí vždy probíhat z ruky do ruky. A to pouze v momentě, kdy ani jeden ze závodníků nesedí/nejede na kole.

- Běžec se v žádné části závodu nesmí dotýkat cyklisty (ani kola), držet se ho, ani ho tlačit.

- Běžec nesmí být žádný způsobem připojen ke kolu.

- Používání helem je doporučené, nikoliv však povinné.

- S ohledem na terén a povrch trati doporučují pořadatelé MTB, gravel či trekkingové kolo.

- Použití elektrických kol je zakázáno.

- Na řídítkách kola musí být viditelně a bezpečně připevněno startovní číslo.

- Pořadatel si vyhrazuje právo na změnu trasy s ohledem na aktuální podmínky.

402000 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

ČEZ RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2022

Velká RunTour

 1. Matěj Placatka
  Matěj Placatka 4060 bodů
 2. Michal Palas
  Michal Palas 3958 bodů
 3. David Zahrádka
  David Zahrádka 3908 bodů
 1. Blanka Lochmanová
  Blanka Lochmanová 2658 bodů
 2. Soňa Barvenčíková
  Soňa Barvenčíková 2436 bodů
 3. Štěpánka Rubášová
  Štěpánka Rubášová 2162 bodů

Malá RunTour

 1. Jan Bohatý
  Jan Bohatý 5436 bodů
 2. Petr Lochman
  Petr Lochman 5270 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 5250 bodů
 1. Blanka Lochmanová
  Blanka Lochmanová 4990 bodů
 2. Petra Dufková
  Petra Dufková 4600 bodů
 3. Kateřina Krutská
  Kateřina Krutská 4600 bodů

Partneři

Partneři závodu Kopřivnice: Legenda Emil