10 věcí, na které se můžeš těšit v nové sezoně!28. březen 2022

10 věcí, na které se můžeš těšit v nové sezoně!

Už cítíš startovní nervozitu? Nová sezona ČEZ RunTour se právě rozbíhá a na tebe čeká celá řada novinek, díky kterým si ze závodů odneseš ještě více úžasných zážitků. Protože s ČEZ RunTour je radost běžet!

1. Poběžíme se Zátopkem

ČEZ RunTour startuje svou 11. sezonu, ve které navštíví hned devět nádherných českých měst. Úplnou novinkou v kalendáři je závod RunTour Kopřivnice: Legenda Emil, který bude oslavou 100 let od narození Emila Zátopka. Poběží se v jeho rodišti a na jeho zlatých distancích. Kopřivnický závod bude spojený i s další českou legendou – spolupořadatelem závodu je totiž výrobce nákladních automobilů Tatra Trucks. Díky tomu povede velká část trasy po unikátním polygonu pro testování nákladních vozů, který je jinak veřejnosti zcela uzavřen.

V podhůří Beskyd se uskuteční i další velká premiéra – součástí RunTour se poprvé stane koloběh. Při této mladé sportovní disciplíně mají dvojice k dispozici jedno kolo, o které se mohou na trati libovolně střídat, ale nesmějí se přitom od sebe vzdalovat. Protože společné zážitky jsou ty nejsilnější!

2. Každá medaile je originál

Úžasná atmosféra našich závodů se letos podepsala také na oboustranných medailích a účastnických tričkách. Každá medaile bude mít svoji barvu, hlášku, smajlíka a název města. Chybět nebude ani místo na rytí tvého cílového času. Nově jsme také medaili zavěsili na brandovanou barevnou stuhu.

Funkční tričko na každý závod bude mít svůj vlastní barevný potisk s názvem města a smajlíkem. Navíc si na každý závod budeš moci vybírat ze dvou barev trička – černé a bílé. Trička dodává i v letošním roce ALPINE PRO, hlavní partner našich závodů. A pozor, je o ně opravdu veliký zájem. Na první dva závody už jsou takřka vyprodané, takže jestli o ně máš zájem, neváhej!

3. Úžasná nabídka od nových partnerů

Noví partneři ČEZ RunTour si pro tebe nachystali skvělé služby a produkty. O dostatek energie na trati i kvalitní regeneraci se postará Edgar, česká značka sportovních doplňků výživy. Před startem svaly zahřeje a v cíli zchladí masáží emulze ALPA. Výkon pomohou změřit i zanalyzovat sporttestery Polar. Na závod se běžci budou moci vybavit díky spolupráci s prodejcem sportovního vybavení Intersport. A o závodě si pak přečíst v titulu Náš region.

4. Nejhezčí část závodu: sprcha!

Na závodech si budeš moci užít také vylepšené zázemí. Pokud tě trápí nějaké svalové problémy, díky spolupráci s projektem Rozběháme Česko budeš moci využít možnost tejpování. A konečně si po závodě dopřeješ i zaslouženou sprchu. To je jedna z největších novinek letošní sezóny. Sprcha bude kompletně zdarma a bude vybavena i produkty CIEN od našeho hlavního partnera LIDL. Ten také letos pro děti i dospělé v zázemí připravil novinku – horolezeckou stěnu.

5. Po celém Česku dojedeš levněji díky Flixbus

Nejen na závody ČEZ RunTour, ale všude po Česku se teď dostaneš levněji díky spolupráci s autobusovým dopravcem FlixBus. Každý ČEZ RunTour běžec registrovaný na závody dospělých (3, 5 a 10 km) obdrží v propozičním e-mailu před závodem svůj vlastní unikátní kód na 10 % slevu, který pak může využít na stránkách FlixBusu.

6. Šetříme přírodu

Záleží nám na prostředí, ve kterém nejen běháme, ale také žijeme. Stejně jako v minulých letech proto budeme díky spolupráci s EKO-KOM třídit odpad. Na občerstvovacích stanicích se bude voda čepovat z kegů a využijeme recyklovatelné kelímky. Děkujeme, že naše snahy o šetrnější přístup k přírodě podpoříte.

7. Bohaté startovní balíčky

Kromě startovního čísla najdeš ve svém startovním balíčku krásné dárky od partnerů – masážní gel od ALPY, magnesium proti křečím i únavě od Edgaru, vodu Rajec, tyčinku Bombus a v Českých Budějovicích i časopis Náš region, který bude pravidelně informovat o závodech ČEZ RunTour. To vše v recyklovatelné tašce od ALPINE PRO.

V Českých Budějovicích pro tebe bude na registraci připravena také Termínovka běhů na rok 2022, kterou připravuje Český atletický svaz a která je nejbohatším přehledem závodů v Česku.

8. Každý běžec pomáhá

Závodníci ČEZ RunTour neběhají pouze za sebe, ale svou účastí zároveň pomáhají dobré věci. A to hned dvakrát! Padesát korun z každého startovného totiž putuje na konto Nadace Leontinka.

Zároveň máš možnost absolvovat závod s aplikací EPP Pomáhej pohybem, ve které generální partner Skupina ČEZ vytvoří projekty speciálně pro ČEZ RunTour. S aplikací můžeš sportovat a získávat body, za které pak Nadace ČEZ pošle finanční prostředky tam, kde jsou potřeba nejvíc. Na každý letošní závod bude vytvořen v rámci aplikace speciální projekt, který pomůže některému dětskému domovu. To bude spojující prvek celé letošní sezóny. Děti se budou závodů i účastnit a my věříme, že jim touto aktivitou uděláme radost a zajistíme jim spoustu krásných zážitků!

9. Odměna za výkon

Také letos pro tebe LIDL připravil nádherné menu, kterým se budeš moct odměnit po závodě. O jeho podobě částečně rozhodli i fanoušci ČEZ RunTour na Facebooku, kde nejčastěji hlasovali pro grilovaného lososa na listovém salátu se zázvorem, chilli a limetkou. Už se ti sbíhají sliny?

10. Pojď do toho ve dvou

Postav se na stupně vítězů se svým parťákem nebo parťačkou. Také letos se můžeš přihlásit do tandemu, kdy se sčítají časy jednoho účastníka 5 km závodu a jednoho účastníka 10 km závodu, nebo v rámci 3 km závodu rodinný tandem, kde se může přihlásit dospělý a dítě. Novinkou ovšem je, že v letošní sezoně jsme se rozhodli smíšený tandem rozdělit na mužský a ženský, aby to bylo spravedlivější.

Mezi ženskými tandemy se budou k favoritkám na vítězství řadit modelka Nikol Švantnerová se svou maminkou, které dokázaly zvítězit už loni, kdy ještě neexistovala speciální ženská kategorie!

Nová sezona ČEZ RunTour startuje už 2. dubna v Českých Budějovicích. Uvidíme se na startu?

#JERADOSTBEZET

402000 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

ČEZ RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2022

Velká RunTour

 1. Matěj Placatka
  Matěj Placatka 4060 bodů
 2. Michal Palas
  Michal Palas 3958 bodů
 3. David Zahrádka
  David Zahrádka 3908 bodů
 1. Blanka Lochmanová
  Blanka Lochmanová 2658 bodů
 2. Soňa Barvenčíková
  Soňa Barvenčíková 2436 bodů
 3. Štěpánka Rubášová
  Štěpánka Rubášová 2162 bodů

Malá RunTour

 1. Jan Bohatý
  Jan Bohatý 5436 bodů
 2. Petr Lochman
  Petr Lochman 5270 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 5250 bodů
 1. Blanka Lochmanová
  Blanka Lochmanová 4990 bodů
 2. Petra Dufková
  Petra Dufková 4600 bodů
 3. Kateřina Krutská
  Kateřina Krutská 4600 bodů

Partneři

Partneři závodu Kopřivnice: Legenda Emil