RunTour: Startujeme registrace pro sezónu 2022!24. říjen 2021

RunTour: Startujeme registrace pro sezónu 2022!

Milí RunTouráci, je to tady! Zítra ve 12:00 spustíme na webu www.run-tour.cz registrace na sezónu 2022. Čeká nás 11. ročník našeho rodinného běžeckého seriálu. Níže najdete veškeré informace ke spuštění registrací, výši startovného a mnoho dalšího.

NA JAKÉ ZÁVODY SE MŮŽETE REGISTROVAT A JAKÁ MĚSTA VÁS ČEKAJÍ?

Města, ve kterých se běhá, zůstanou stejná s výjimkou jednoho. Ústí nad Labem. Zde se podařilo vyjednat s vedením města zázemí přímo v centru – na Kostelním náměstí, a proto se tam závod v roce 2022 zase vrátí. Pro příští sezónu budeme trasy a zázemí ve městech vylepšovat a hledat kreativní řešení, která vás jistě nadchnou. Např. v Olomouci vyjednáváme průběh pavilony na Výstavišti Flora.

ČESKÉ BUDĚJOVICE - 2.4.2022

BRNO - 7.5.2022

ÚSTÍ NAD LABEM - 28.5.2022

OSTRAVA - 11.6.2022

OLOMOUC - 16.7.2022

KARLOVY VARY - 27.8.2022

PRAHA - 24.9.2022

PARDUBICE - 15.10.2022

DISTANCE - 10 KM, 5 KM, 3 KM, 1000 M A 500 M

To jsou distance, které znáte a které máme připravené pro příští rok. Jsme závod s pohodovou a rodinnou atmosférou, který je určen primárně pro začátečníky, rodiny s dětmi a hobíky. Pro mnohé z nich je RunTour jejich prvním běžeckým závodem. A proto se i v dalších letech budeme zaměřovat na tyto kratší distance. Ale nevylučujeme, že někde jako bonus nezařadíme i jinou distanci.

KAPACITY ZÁVODŮ

Kapacity jednotlivých závodů jsme stanovili dle oblíbenosti jednotlivých tratí. Závod na 3 KM bude v roce 2022 mít kapacitu 300 běžců, závody na 5 a 10 KM potom dohromady 1200 běžců. Na závodě v Praze budou tyto kapacity dvojnásobné.

A protože jsme rádi, že s námi běhají i děti a s radostí sledujeme, že hrdě nosí medaile, pro které si doběhly, rozhodli jsme se, že ani v příštím roce nebudeme omezovat kapacitu u dětí. Zkrátka, budeme rádi, když nám dětští běžci budou stále přibývat. Kvůli bezpečnosti ale stanovíme maximální počet, který můžeme v jednu chvíli pustit na trať.

GRAFICKÝ VIZUÁL A TÉMA SEZÓNY 2022

I v roce 2022 budete na našich vizuálech potkávat smajlíky, které znázorňují krásné emoce našich běžců. Pro novou sezónu jsme tyto smajlíky propojili se znázorněním pohybu a energie. To je téma, které nás bude provázet celou sezónu. Svět se vrací k normálu a my se těšíme na vyprodané závody a vaší energii na startu i v cíli. A protože jsme závodem pro začátečníky a rodiny s dětmi, celou sezónou vás budou provázet podporující a fandící hlášky. Protože každý běžec, který se postaví na start našeho závodu je pro nás hrdina a my jsme tu pro něj. S RunTour zkrátka zvládne svůj závod úplně každý.

novy-web-grafika_1634649266.jpg

STARTOVNÉ – CENY, VARIANTY, BALÍČKY

Největší změna přichází u startovného. To se pro rok 2022 výrazně změní. Závod na 3 KM bude stát méně – po celou sezónu se na něj můžou běžci hlásit za cenu 300 Kč. Lehce se sníží i cena za startovné na 5 a 10 KM, nejvyšší cenová hladina bude stát 650 Kč. Cenové hladiny budou u závodu na 5 a 10 KM pouze tři a budou odstupňované podle počtu přihlášených běžců. V praxi to znamená, že mnohem víc běžců bude mít možnost koupit si na začátku startovné již za 450 Kč.

startovne-grafika_1634649266.jpg

Novinkou je také balíček pro dva běžce na dospělou distanci (3; 5 a 10 KM). Pokud bude běžec dělat registraci a někoho do ní přidá, bude mít každý slevu 50 Kč na startovném. Rádi bychom tak podpořili běhání s přáteli, partnery nebo rodinnými příslušníky. Zkrátka, vezměte někoho s sebou a budete to mít levnější.

Zbytek zůstává stejný. I v roce 2022 můžete na RunTour využít rodinné balíčky, balíčky věrnostní, u kterých budete mít jeden závod zdarma, nebo třeba balíčky 1+1 město. I zde ale máme jedno důležité upozornění: balíčky nelze kombinovat, nevztahují se na ně slevy juniorské, seniorské. Jdou tedy koupit pouze v plné výši, v ceně, jež je uvedená na webu. Rozhodnete-li se tedy jako junior běžet všechny závody a budete si chtít koupit balíček „sedmý nebo osmý závod zdarma“, nemůžete uplatnit slevu 100 Kč ze startovného.

Změnu jsme udělali i u přeregistrací. Nyní budou přeregistrace možné pouze do pátku TÝDEN PŘED každým závodem. Po této době, ani na závodě, již nebude možné změnu registrace udělat. Přeregistrace dospělých registrací zůstane za poplatek 100 Kč (V případě, že přeregistraci děláte později než 3 týdny před závodem. Pokud ji uděláte dříve, je zdarma.), v rámci dětských závodů bude stát pouze 50 Kč.

Vnímáme i to, že jste byli nespokojeni s podobou startovního balíčku v roce 2021. Na vylepšení nyní s partnery intenzivně pracujeme.

VĚRNÍ BĚŽCI – RUNTOUR MASTEŘI

Za jakých podmínek se stanete RunTour masterem? Stejně jako tomu bylo v předchozích letech, podmínkou je oběhnout určitý počet měst - viz níže (nevztahuje se tedy na počet jednotlivých distancí, které uběhnete), abyste se mohli pyšnit titulem RunTour Master. Slavnostní vyhlášení bude probíhat na posledním závodě sezóny, kde vyhlásíme i vítěze Malé a Velké RT a celkové kategorie. Do celkového počtu se počítají všechny závody. Protože příští sezóna bude již klasická, do titulu RunTour Master se budou započítávat pouze klasické závody. Na konci sezóny ale plánujeme udělat jeden univerzální virtuální závod, který se započítá také a kde budete moci dohnat závod, na kterém jste nemohli být, např. z důvodu nemoci apod.

Pravidla jsou následující: pokud během jednoho roku proběhnete 7 nebo 8 měst, budete se moci chlubit titulem Zlatý RunTour Master a speciálním oceněním (zlatá koule + vytištěný certifikát). Jestliže proběhnete 5 nebo 6 měst, získáte titul Stříbrný RunTour Master a s ním certifikát, který vám bude zaslán v elektronické podobě na e-mail. I za 3 nebo 4 absolvovaná města se můžete těšit na titul, a to bronzový RunTour Master a taktéž obdržíte certifikát v elektronické podobě.

TANDEMY

Nová pravidla budou také pro tandemy. Zůstane rodinný tandem na 3 KM (dospělý/dítě), smíšený a nesmíšený tandem. U poslední zmíněné kategorie ale chystáme změnu. Doteď jsme vyhlašovali nesmíšené tandemy jako jednu kategorii – nově budou rozděleny z hlediska větší férovosti na ženské nesmíšené tandemy a mužské nesmíšené tandemy.

Jak vytvořit tandem? Pro vytvoření tandemu musíte mít platnou a zaplacenou registraci na danou distanci a poté v účtu zvolíte možnost "tandem", spárujete RTID, tandem pojmenujete a je to. Důležité je, že tandemy se nedají registrovat na závodě, musí být spárované pouze on-line.

Vezměte kamaráda, manželku nebo maminku a vyzvěte ostatní! :)

VIRTUÁLNÍ SÉRIE

Zatím spouštíme registrace pouze na klasické závody. Podobu virtuální série aktuálně řešíme a budeme ji měnit.

NOVINKY

Pro rok 2022 pro vás chystáme také spoustu novinek. Ty jsou ale nyní v jednání, a proto je budeme zveřejňovat postupně. Těšit se můžete na nové služby na závodě, nové kategorie, nové trasy a pokud vše vyjde, tak i na jednu velikou novinku. Máte se na co těšit! :)

Děkujeme za vaši přízeň a budeme se na vás těšit na startu v roce 2022!

Organizační tým RunTour

115893 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

ČEZ RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Partneři