Příjmení: Procházková

Datum narození: 2.6.1986

Profil na sociálních sítích: @marcela.krejci.96, @pribeh_zivotem_

PŘÍBĚH

Už je to dlouhých 7 let. Přesně 8.6.2014 jsem poprvé vyběhla. Tenkrát jsem absolutně netušila co mi běh vše přinese. Kolik mi přinese zážitků, kamarádů, přátel a kolik radosti, ale i smutku člověk může za 7 let zažít. Vždycky když píšu o běhání, neubráním se slzám, zvlášť v téhle době, kdy můžu jenom vzpomínat na všechny ty společné zážitky. Ale už nám snad svítá na lepší časy a my zase poběžíme společně…

Na začátku bývá většinou otázka „PROČ?“ Jednoho červnového večera se u nás v Českých Budějovicích, kde jsem tehdy bydlela, konaly dvě akce v jeden den – Pivní slavnosti a Runczech půlmaraton. Tenkrát jsem si u půllitru piva ťukala na čelo a myslela si něco o bláznech, kteří tam po městě běhali. Po pár pivech jsem odvážně před kamarády prohlásila, že „příští rok poběžím taky“. A tak se taky stalo. Hned druhý den jsem vyběhla a už nepřestala. Za ty roky už jsem si těch půlmaratonů odběhla spoustu, dokonce i nějaký ten maraton. Každý závod má svoje kouzlo, každý je něčím unikátní, i když se na první pohled můžou zdát stejné.

Můj první Run tour závod měl být v dubnu 2015 v Českých Budějovicích. Bohužel pár dní před závodem jsem dostala zápal plic a závodu se tedy pochopitelně nezúčastnila. Musela jsem si tedy počkat na další rok. Nikde jinde, než v Budějcích jsem běžet nechtěla. A tak jsem 16.4.2016 běžela můj první Run tour závod. Vůbec jsem nevěděla, jak to zvládnu, protože tentokrát to nebyly zdravotní problémy jako předchozí rok, ale byla jsem na tom hodně špatně psychicky. Jsou chvíle, kdy na vás všechno padne, a to byl zrovna tenhle závod. Vyběhla jsem tempem, kterým jsem snad nikdy předtím neběžela a překvapivě si doběhla pro osobáček až do cíle, kde mě doběhlo to, že teprve před pár dny, 1.4. mi umřel tatínek a já tam klečela na těch kostkách na náměstí a brečela a brečela. A potom mě někdo zvedl a já šla dál. Od té chvíle jsem ale už věděla, že v životě vždycky nemusí být někdo, kdo mě zvedne. Že to musím vždycky udělat já. Já sama se musím zvednout a jít dál, i když bude nejhůř. Vždyť přece ode dna se nejlépe odráží.

Najednou začalo svítat na lepší časy a Run tour byl toho součástí. Po rozvodu a smrti tatínka jsem zase našla smysl a cíl. Díky běhání a závodům jsem poznala nové přátele a najednou ten život byl zase fajn. Moje dvě děti povyrostly a začaly jezdit na závody se mnou, objížděli jsme už i jiná města než jenom Budějce, kde už od roku 2015 nebydlíme, nicméně je to pořád srdcová záležitost, co se běhání týče.

V roce 2017 jsem se právě díky běhání seznámila se sousedem, a tak jsme začali běhat spolu a později se z nás stala rodina. I jeho první závod Run tour byl ve 2016 v Budějovicích a v následujících roce dostal „zlatou kouli“ za všechny odběhnuté závody. Prožili jsme spolu krásné tři roky, kdy jsme všichni spolu s dětmi jezdili po závodech po celé republice a nejlepší zážitky a vzpomínky jsou právě z Run touru. Pojali jsme to vždy jako víkendový rodinný výlet a v každém městě zůstali alespoň dva dny. Všichni pořád vzpomínáme třeba na Brno, kde bylo hrozné horko, když jsem běžela já a pak najednou pršelo, když běžel on. Děti byly nadšené z výletu parníkem a všem nám bylo krásně. Zúčastňovali jsme se i soutěže v párech, kdy já běhala 5 km a on 10 km. Jednou jsme byli nejlépe na 4. místě, a to byla ohromná radost.

Jak to tak ale bývá, po každém slunci přijdou mraky. Jako přátelé a běžci jsme si rozuměli více než jako partneři, a tak jsme se rozhodli, že půjdeme dál každý svou cestou.

A najednou jsme byli s dětmi zase sami. Děti byly bez toho pravého táty, který se o ně přestal zajímat, a i bez toho „nového“ táty, který je vzal za svoje. A já bez partnera, se kterým můžete sdílet to dobré i zlé. A nakonec i bez běhání, bez přátel. Najednou žádné závody, žádné společné výběhy, do toho problémy s kolenem, a nakonec mě i ten covid doběhl. Prostě všechno špatně.

Dnes mi přišla medaile za virtuální závod České Budějovice a chvilku poté jsem četla email se zprávou, že se poběží závod v Olomouci. Včera jsem poprvé po covidu vyběhla…

Věřím, že tohle je zase začátek a že zase všechno bude fajn. Že zase budeme běhat a až se s kamarády potkáme na závodech, padneme si kolem krku a ten náš běžecký svět bude zase v pořádku.

DOTAZNÍK

Jak dlouho s RunTour běháš?

1. závod byl v roce 2016 - České Budějovice.

Jak ses k RunTour dostala?

Asi jsem tenkrát hledala závody v mém městě, takže předpokládám, že jsem ho našla na internetu nebo mi o něm někdo řekl, už nevím.

Co se ti na RunTour nejvíce líbí?

Program pro celou rodinu na celý den a spousta zážitků. Pěkné tratě ve městech, kam si můžeme udělat výlet a spojit to s návštěvou dalších míst.

Jaký je tvůj oblíbený RunTour závod?

Moje běžecké "doma" je v Českých Budějovicích, kde jsem začínala běhat. Každé místo má pro mě ale svoje TOP a vzpomínky. Třeba osobák v Plzni, jízda Toyotou do Ústí, krásný výlet s rodinou po závodě v Brně.

Proč bys RunTour doporučila ostatním?

Každý si vybere z libovolné trasy a rozhodně tu platí, že #jeradostbezet. Ano, někdo musí doběhnout první, ale drtivá většina lidí tu běží opravdu pro svá vítězství a pro radost a díky tomu je tu vždy úžasná přátelská atmosféra.

Jakou distanci nejraději běháš?

5 KM.

Na jakém netradičním místě by sis RunTour chtěla zaběhnout?

Líbí se mi právě ty tradiční, centra měst, kde si jinak normálně nezaběháme.

Co pro tebe RunTour znamená jedním slovem?

RODINA - to je to slovo... Jedna velká rodina. Jsou to kamarádi, přátelé, i noví lidé, se kterými se na závodech setkáváme a dá se říct, že jsme jedna velká běžecká rodina. A z druhé strany je to možnost užít si celý den s rodinou díky programu pro všechny - pro děti i pro nás velké.

Fotogalerie

116225 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

ČEZ RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!