AMBASADOR - RADKA RICHTEROVÁ5. srpen 2021

AMBASADOR - RADKA RICHTEROVÁ

Jméno: Radka

Příjmení: Richterová

Datum narození: 15. 1. 1993

Profil na sociálních sítích: @radka_dudova

PŘÍBĚH

O běhu jsem přemýšlela a zkoušela jsem běhat již několikrát. Trpím na zátěžové astma, které mi ztěžovalo sporty, a tím jsem ztrácela chuť běhat. Poznala jsem partnera a to byl další impulz, který mě opět přivedl k běhu. Tom mě naučil dýchat, ukázal mi techniky běhu a držení těla, také jiné tratě, které byly pro mě jako pro začátečnici vhodnější, než ty na kterých jsem běhala předtím a nakonec mě přivedl k Vám.

Zaběhla jsem si Vaše závody a to bylo prostě to, co jsem potřebovala. Astma se mi zlepšilo a co je nejlepší zapomněla jsem, že nějaké astma mám. Zpočátku jsem používala inhalátor po doběhu, ale kolikrát i během aktivity. Nerada bych to zakřikla, ale teď již inhalátor nepoužívám vůbec.

Rozhodla jsem se zaběhnout celou Vaši sérii, ale aby to nebylo tak jednoduché získat ocenění Zlatý RunTour Master, po třetím závodu jsem musela zvolnit, protože jsme zjistili, že čekáme dvojčátka. Nebylo to lehké rozhodnutí, zvážila jsem všechny plusy a mínusy, pročetla jsem si pár článků o běhání v těhotenství, proto jsem se rozhodla s během nepřestávat jen zmírnit tempo.  A v roce 2019 jsem si doběhla pro Vaši zlatou kouli i s malýma v bříšku.

V dalším roce to bylo díky covidu složitější, ale snažili jsme si zaběhnut alespoň nějaké závody. Doufám, že rok 2021 přinese jen to nejlepší. S přítelem se plánujeme v tomto roce vzít, být kompletní běžecká rodinka. Rozhodně budeme s malýma běhat, co to půjde.

DOTAZNÍK

Jak dlouho s RunTour běháš?

S RunTour běhám od listopadu 2018, poprvé na závodě v Pardubicích.

Jak ses k RunTour dostala?

K RunTour mě přivedl přítel Tomáš Richter.

Co se ti na RunTour nejvíce líbí?

RunTour je závod pro celou rodinu, je to akce která se koná celý den. Na závodě můžeme překonat sami sebe, setkáme se s přáteli a zároveň díky startovnému přispíváme i na dobrou věc.

Jaký je tvůj oblíbený RunTour závod?

Můj oblíbený závod je v Ostravě. Díky jedinečnému prostředí Vítkovických železáren.

Proč bys RunTour doporučila ostatním?

Protože RunTour je pro celou rodinu. Mohou si zde běžci vybrat krátké či dlouhé tratě, včetně dětských.

Jakou distanci nejraději běháš?

Nejraději běhám 5km tratě. Do budoucna bych ráda zkusila i 10km. A v dalších letech se zapojíme i do dětských závodů.

Na jakém netradičním místě by sis RunTour chtěla zaběhnout?

Moje vysněné město jsou Karlovy Vary, které jsou již od roku 2020 součástí RunTour. Dále by se mi líbilo běžet okolo Lipenské přehrady.

Co pro tebe RunTour znamená jedním slovem?

Radost

Fotogalerie

159775 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

ČEZ RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Partneři

Partneři závodu Kopřivnice