Příjmení: Liška

Datum narození: 6.11.1983

Profil na sociálních sítích: @runner_radek_foxik

PŘÍBĚH

Jako malý kluk jsem měl odpor ke sportu. Sport bylo pro mě cizí slovo. Jedině jsem jezdil na kole abych se někam přiblížil. Puberta byla jedna velká párty takže moje váha se vyšplhala skoro ke 100 kg. Jednoho dne jsem si řekl dost jelikož to dále už nejde.

Na start změna jídelníčku a s kamarádem jsme začali navštěvovat fitness centrum. Váha šla dolů a fyzička nahoru. Pak jsem se seznámil s Bárou, která běhala a když jsem sní chtěl držet krok tak jsem taky začal běhat. Můj první běh byl cca 2 km. Neskutečná dálka a plíce ty semnou nebyli kamarádi. Bylo to na začátek hodně těžký, ale byl vidět progres a to mě hnalo dopředu.

Otázka co dále? Půjdu si zkusit nějaký závod? Takže volba na RunTour Liberec - trasa těžká, ale ta atmosféra úžasná. Po tomto závodě jsem jezdil více a více na závody.  Jenže já potřebuji nějaký cíl a tak padla volba na maraton. A komu se svěřit než pod křídla Miloše Škorpila. Velice náročný to byl rok a odměnou byl maraton pod 4 hodiny s úsměvem.

Po maratonu přišla nabídka vodit na RunTour. Tato nabídka nešla odmítnout a zkušenost k nezaplacení. RunTour je prostě moje srdeční záležitost a vždycky to tak zůstane.

Můj další cíl je si zaběhnout nějaký ultra závod v horách.

DOTAZNÍK

Jak dlouho s RunTour běháš? Letos je to 5 let

Jak ses k RunTour dostal? Vyhrál jsem startovné ve Snídani s Novou na Liberec v roce 2017

Co se ti na RunTour nejvíce líbí? Rodinná atmosféra a prostě je to už taková rodina za těch pár let.

Jaký je tvůj oblíbený RunTour závod? Ústí nad Labem jelikož je to doma, ale Pardubicd jsou také super. Něco jiného než ostatní závody

Proč bys RunTour doporučil ostatním? Jelikož Runtour je vhodný úplně pro celou rodinu. Je to celodenní zážitek pro všechny a ta rodinná atmosféra a spousty kamarádů zde poznáš.

Jakou distanci nejraději běháš? Běhám nejradši 5km, ale běhám hlavně 10 jelikož nezastavuji a běžím druhé kolo…

Na jakém netradičním místě by sis RunTour chtěl zaběhnout? Na závodním okruhu.