AMBASADOR - MAREK JISKRA5. srpen 2021

AMBASADOR - MAREK JISKRA

Jméno: Marek

Příjmení: Jiskra

Datum narození: 18.1.1971

Profil na sociálních sítích: @marekjiskra

PŘÍBĚH

S myšlenkou začít běhat jsem začal koketovat na přelomu dubna a května 2016, kdy jsem ze svých původních 176,6kg váhy, které jsem měl v únoru 2016, pár kilo shodil.  Začít běhat nebylo vůbec snadné a samozřejmě, že to ani ze začátku nešlo. Nejdříve jsem musel změnit svoje stravovací návyky a začít se i hýbat obecně. Na začátku bylo posilování ve fit centru a k tomu jsem přidával různé aerobní aktivity jako chůzi a eliptický trenažér a později plavání. Tím, jak šla váha postupně dolů a zlepšovala se i moje fyzička, začalo převažovat aerobní cvičení nad posilovnou. Začal jsem více chodit venku v přírodě a prodlužovat čas i vzdálenost.  Pak nastal čas zkusit plán Rozběhni se z chůze za 4 týdny. V té době jsem vážil ještě 140kg, takže to nebyla úplná procházka růžovým sadem, ale nevzdal jsem to. Postupem času se mi díky běhu a změně životního stylu a stravovacích návyků podařilo zhubnout 76kg a začít běhat pravidelně. Tím, jak šla váha dolů, tak se i mnohem lépe běhalo a samozřejmě mne to i mnohem více bavilo.

Abych našel další motivaci k pravidelnému běhání, tak jsem díky svým přátelům začal jezdit i na závody. Svůj úplně první „závod“ jsem běžel v tom samém roce, kdy jsem začal hubnout, a to na podzim v Praze na Vítkově Zombie Run. Následující rok jsem se poprvé registroval na první závody série RunTour do Liberce, Prahy a Pardubic. Závody RunTour se staly mojí srdcovou záležitostí a od roku 2017 jsem jich absolvoval celkem 25, nejdřív na 5km tratích a potom i na desítce. S RunTour jsem se podíval do měst a na msta, kam bych asi sám od sebe jen tak nevyrazil, ale hlavně jsem díky RunTour poznal spoustu skvělých lidí nejen virtuálně, ale i osobně.

DOTAZNÍK

Jak dlouho s RunTour běháš? Od 19.8.2017 – Liberec 5km

Jak ses k RunTour dostal? Přes známé, s kterými jsem běžel první RT.

Co se ti na RunTour nejvíce líbí? Atmosféra, organizace, města, ve kterých se RT běží

Jaký je tvůj oblíbený RunTour závod? Každý má svoji nezaměnitelnou atmosféru, ale Ostrava, díky prostředí, ve kterém se běží je zajímavá, vloni Karlovy Vary, a byl oblíbený i Liberec.

Proč bys RunTour doporučil ostatním? Můžou si vybrat z různých délek tratí, může běžet celá rodina, a každý si tam najde to svoje od úplných začátečníků, až po skutečné závodníky.

Jakou distanci nejraději běháš? Nejraději mezi 5 km a 10 km … ale s RT jsem si jeden rok odběhl 5 km tratě a druhý rok 10 km.

Na jakém netradičním místě by sis RunTour chtěl zaběhnout? Myslím, že RT chybí takový závod jako byl v Liberci. Zajímavé by bylo běžet korunami stromů.

Co pro tebe RunTour znamená jedním slovem? Radost

Fotogalerie

159775 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

ČEZ RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Partneři

Partneři závodu Kopřivnice