AMBASADOR - PŘEMYSL JOŠEK5. srpen 2021

AMBASADOR - PŘEMYSL JOŠEK

Jméno: Přemysl

Příjmení: Jošek

Datum narození: 25.10.1971

Profil na sociálních sítích: @tatka_snek

PŘÍBĚH

Už od malička jsem hrál fotbal, tenis, jezdil na kole, ale nikdy bych neřekl, že začnu běhat. Běh mě zrovna nelákal a přišel mi jako sport divný. Někde pobíhat v jakémkoliv počasí, a ještě se u toho potit. Ale 1.6.2016 přišla ta změna a já poprvé vyběhl. Nechal jsem se předtím vyhecovat o kolegů z práce, že stejně nikdy nevyběhnu… Našel jsem nějaké tričko a kraťasy, obul boty na turistiku a za němého úžasu přítelkyně, jsem zavřel dveře. Můj první běh, byl opravdu indián jak vyšitý! Chvíle běh (samozřejmě napálené tempo), a pak chůze. Takhle jsem dal svých prvních 3,8 km.  S jazykem na vestě jsem zazvonil, aby mi přítelkyně otevřela a její reakce byla, zda mi má zavolat záchranku. Druhý den jsem zjistil, kolik mám v těle svalů a kde všude. Když jsem znovu vyběhl, byl to boj a z větší části chůze, ale povedlo se. Po měsíci jsem zaběhl svou první desítku, a abych měl motivaci u běhání zůstat, přihlásil jsem se na první ročník Blanenské desítky, který se konal v září. Byl to můj první závod, ale ještě bez medaile. Běhal jsem se sluchátky na uších a pouštěl jsem si klasické rockové pecky od mých oblíbených skupin. Maximálně jsem běžel 10 km a zvolna si začínal zaplňovat šuplík věcmi na běhání. V roce 2017 jsem začal běhat závody pro hobíky a do dnešního dne si pamatuji, jak jsem na WINTER RUN vybafl na Marka Jiskru, který je z toho do dnešního dne v šoku.

Díky Markovi jsem byl přijat do Facebookové skupiny Šneci v běhu, která zrovna vznikala. Tím jsem začal poznávat více a více běžeckých kamarádů. Postupně jsem zbláznil do běhu svého souseda, se kterým běhám do dnešního dne, byť jsem si hřál hada na prsou, jelikož běhá rychleji, než já! Ale mě to vlastně těší.

V roce 2017 jsem běžel svůj první závod série RunTour v Olomouci, ve městě, kam jsem chodil na školu. Tehdy jsem byl ještě nenápadný běžec, který nikde nevyčníval. Od této doby běhám s RunTour pravidelně každý rok a jsem již 3x za sebou RunTour masterem. Díky tomu, že jsem jezdil na závody, začala běhat i má přítelkyně, kterou nebavilo stát na trati a čekat, až já doběhnu do cíle. Vlastně ve své rodině mám velkou podporu a vždy se dokážeme o běhu bavit hodně dlouho. Mám rád tyhle rodinné závody, kvůli jejich atmosféře a možnosti potkat se s běžeckými přáteli z naší běžecké skupiny, ale i ze strany organizátorů a vodičů na závodech. Vždy mě potěší, když jsme na závodech díky barvě našich dresů vidět nejen na trati, ale i v zázemí, kde kolem sebe šíříme samou dobrou náladu. Se Šneky už jsme byli společně na závodech v Německu a měli jsme i víkendové běžecké soustředění, které nebylo jen o běhání, ale i o výletech a spoustě srandy. Pokaždé, když se v rámci RunTour vrátím do daného města, vybaví se mi vždy zážitky z minulé účasti. Je fajn mít na závodech rodinnou podporu, moje maminka, když je na závodech, tak si to užívá a úplně na plno povzbuzuje všechny běžce.

A dostalo se mi té cti, že mé běžecké okolí mi už vlastně neříká jménem, ale oslovují mě Taťko!

DOTAZNÍK

Jak dlouho s RunTour běháš? Od 15.7.2017

Jak ses k RunTour dostal? Přes běžecké kamarády

Co se ti na RunTour nejvíce líbí? Možnost setkání se známými a možnost fandit všem běžcům

Jaký je tvůj oblíbený RunTour závod? Olomouc a Ostrava

Proč bys RunTour doporučil ostatním? Poznají zajímavá města ČR a správnou běžeckou atmosféru

Jakou distanci nejraději běháš? 10 km

Na jakém netradičním místě by sis RunTour chtěl zaběhnout? Z Karlovy Studánky na Praděd.

Co pro tebe RunTour znamená jedním slovem? Radost

Fotogalerie

159775 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

ČEZ RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Partneři

Partneři závodu Kopřivnice