Spouštíme novou sérii virtuálních RunTour závodů!17. březen 2021

Spouštíme novou sérii virtuálních RunTour závodů!

RunTouráci, oznamujeme vám spuštění vůbec první série virtuálních závodů ČEZ RunTour 2021! V článku se dozvíte, jak se na virtuální závod přihlásite, co obdržíte po jeho odběhnutí nebo jak se stanete Zlatým RunTour Masterem.

S jubilejním 10. ročníkem tradičního běžeckého seriálu ČEZ RunTour startuje jedna velká novinka, a sice vůbec první kompletní sezóna virtuálních ČEZ RunTour závodů. Ty se budou konat souběžně v časovém úseku, v němž se zároveň poběží také klasický závod ČEZ RunTour – vždy v jednom krajském městě České republiky (výjimkou je, pokud se klasický závod přesune na jiné datum, virtuální závody se v takovém případě spolu s ním NEPŘESOUVAJÍ). Právě proto také každý jednotlivý virtuální závod ponese vždy název jednoho z těchto měst, ačkoliv si svůj závod budete moci odběhnout samozřejmě úplně kdekoliv po celé ČR! První virtuální závod ČEZ RunTour České Budějovice startuje již v pátek 9.4. v 5:00 a poběží do neděle 18.4. do 21:00.

Dětské závody

Upozorňujeme, že virtuální série nebudou obsahovat dětské závody. A to hlavně z důvodu formátu, který virtuální závody mají (nutnost mít aplikaci či hodinky a ručně si stopovat čas) a také z důvodu standardní výše ceny dětských závodů, která nepokryje náklady spojené s účastí ve virtuálním závodu. Stejně jako na klasických závodech RunTour však platí, že si závodníci mladší 15 let mohou v případě zájmu odběhnout závod na 3 kilometry.

Jak se přihlásit?

Na závod se přihlásíte zde ve svém RunTour účtu stejně jako jste zvyklí na klasické závody. Stačí pouze intuitivně překliknout tlačítko v nabídce z klasických na virtuální závody (viz obrázek níže). Při registraci vyplníte svou adresu, na kterou si budete přát zaslat váš balíček s medailí. K finálnímu přihlášení na závod se budete muset ještě pomocí speciálního kódu přihlásit na platformě myVrace, kde musíte mít také založen svůj účet. Tento kód nutný k přihlášení vám dorazí v propozičním e-mailu zhruba 14 dní před začátkem závodu. Ti, kteří vytvoří registraci pozdějI než 14 dnů před závodem, těm bude zmíněný kód zasílán až následně po zaplacení nebo ho naleznou ve svém RunTour účtu.

preklikavacka_1615997429.jpg

Kapacita a startovné

Kapacita na virtuální závody nebude omezena. Výše startovného na závody virtuální RunTour se vždy odvíjejí od cen klasických závodů ČEZ RunTour - tedy je potřeba brát v úvahu aktuální cenové hladiny a vyprodanost jednotlivých fyzických závodů ČEZ RunTour. A to především z důvodu umožnění snadné převoditelnosti závodů. Cena za virtuální závod zároveň již obsahuje poštovné ve výši 100,-Kč za doručení balíčku s medailí na vaši adresu.

Charita

Také z virtuálních závodů poputuje z každého startovné 50,- Kč na charitativní účely. Všem našim zapojeným běžcům tak děkujeme za to, že svým během pomáhají tam, kde je to potřeba!

Vyhlášení závodu

Vyhlášení závodu proběhne na Facebookovém profilu RunTour a obdržíte jej také v pozávodním e-mailu. Běžci umístění v závodu na prvních třech místech obdrží ve svém balíčku navíc také startovné zdarma na jakýkoliv další virtuální nebo klasický závod ČEZ RunTour. Upozorňujeme, že virtuální závody se neubdou počítat do Malé a Velké RunTour!

Balíček s medailí

Váš balíček s medailí vám dorazí na vámi uvedenou adresu při regsitraci nanejvýš několik týdnů po konci závodu. Stejně jako u klasických závodů si budete moci navíc do balíčku dokoupit také funkční ČEZ RunTour tričko. Běžci umístění na stupních vítězů svých závodů obdrží v balíčku také startovné zdarma na jakýkoliv další virtuální nebo klasický závod ČEZ RunTour.

Jak můžete ve virtuální sérii získat Zlatého RunTour Mastera?

I u virtuální série budete mít šanci získat naši krásnou zlatou kouli a ocenění Zlatého RunTour Mastera. Tohle ocenění bude podmíněno mírně odlišnými pravidly, než u klasických závodů. Zlatým RunTour Masterem budete vždy, pokud odběhnete 8 závodů v jakékoliv kombinaci (např. 8 virtuálních nebo 4 klasické + 4 virtuální nebo 8 klasických), případně je možné získat titul za 7 závodů, z nichž však alespoň 6 musíte mít odběhnuto klasických závodů, a můžete tak svoji sbírku doplnit jedním nebo dvěma virtuálními závody. Stejná logika bude uplatněna také u stříbrného a bronzového RunTour Mastera. Ještě bližší informace k pravidlům získání Zlatého, Stříbrného či Bronzového RunTour Mastera naleznete ZDE.

V případě zájmu o další informace si zde můžete přečíst znění komplatních pravidel, stejně jako nahlédnout do nejčastějších dotazů běžců.

I virtuálně je radost běžet!

402000 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

ČEZ RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2022

Velká RunTour

 1. Matěj Placatka
  Matěj Placatka 4060 bodů
 2. Michal Palas
  Michal Palas 3958 bodů
 3. David Zahrádka
  David Zahrádka 3908 bodů
 1. Blanka Lochmanová
  Blanka Lochmanová 2658 bodů
 2. Soňa Barvenčíková
  Soňa Barvenčíková 2436 bodů
 3. Štěpánka Rubášová
  Štěpánka Rubášová 2162 bodů

Malá RunTour

 1. Jan Bohatý
  Jan Bohatý 5436 bodů
 2. Petr Lochman
  Petr Lochman 5270 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 5250 bodů
 1. Blanka Lochmanová
  Blanka Lochmanová 4990 bodů
 2. Petra Dufková
  Petra Dufková 4600 bodů
 3. Kateřina Krutská
  Kateřina Krutská 4600 bodů

Partneři

Partneři závodu Kopřivnice: Legenda Emil