fb-pixel

Dušan: „Tento běžecký seriál bych doporučil každému, kdo má smysl pro skloubení sportu a cestování.14. listopad 2019

Dušan: „Tento běžecký seriál bych doporučil každému, kdo má smysl pro skloubení sportu a cestování.

Proč jste začali běhat? Co vám běh dává? Podělte se o své příběhy a napište nám, inspirujte společně s námi další. Aby i oni poznali, že má smysl běžet, a že je běh zábava - je radost běžet! Nyní přinášíme příběh Dušana, věrného účastníka našich běhů ze sousedního Slovenska.

I když má RunTour všechny závody pouze na půdě České republiky, těší se velkému zájmu slovenských sousedů.

Dušan Procházka je věrným účastníkem běhů už od roku 2013 a pravidelně na ně dojíždí z malebné obce Lubina, nedaleko za hranicemi v okrese Nové Město nad Váhom. „25 závodů, 12 210 km najetých vlakem, 2 660 km najetých autem, 160 hodin strávených ve vlaku, 50 hodin strávených v autě,“ shrnuje Dušan Procházka svou dlouholetou zkušenost se závody.

V roce 2013 se Dušan Procházka o prvním závodě dozvěděl díky vysílání na Frekvenci 1 a rozhodl se, že RunTour vyzkouší. 24. srpna 2013 tak zaběhl svůj první závod na délku 10 km v Olomouci. „Přijatelné startovné, solidní podmínky pro amatérské běžce, výzva na dosáhnutí určitého cíle a nezapomenutelná přátelská atmosféra,“ uvádí hlavní důvody k tolikaleté věrnosti běžeckému seriálu RunTour. V roce 2013 stihl pouze závod v Brně a Olomouci, nicméně v roce 2014 odběhl všech 8 běhů na 10 km a díky tomu se mu podařilo získat jako prvnímu Slovákovi titul Zlatý RunTour Master (speciální ocenění za odběhnutí alespoň sedmi závodů během jednoho roku). V roce 2015 se mu kvůli zdravotním problémům podařilo odběhnout pouze pět závodů, ale minulý rok už v plné síle odběhl všech 10 závodů. Na pardubickém závodě trhl své další prvenství v podobě doběhnutí jako úplně poslední. S úsměvem na rtech komentuje své prvenství, že přeci někdo ten ročník uzavřít musel a i přes zdravotní problémy vytrval a doběhl až do konce.

Na všechny závody jezdí Dušan Procházka se skupinkou dalších běžců se Slovenska. Na RunTour oceňuje, že jsou na závodech populární osobnosti, známí sportovci a zahraniční běžci. Velkou motivační hodnotu pro něj mají slabozrací a nevidomí běžci, kteří zvládají běhy stejně jako ostatní bez hendikepu. „Tento běžecký seriál bych doporučil každému, kdo má smysl pro skloubení sportu, cestování a poznávání,“ dodává. A pokud mu to zdravotní stav dovolí, dorazí na závody i v dalších letech.

Komentáře

82251 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

PVZP RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2020

Velká RunTour

 1. Karel Splítek
  Karel Splítek 3784 bodů
 2. Jiří Bradáč
  Jiří Bradáč 3634 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 3608 bodů
 1. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 3324 bodů
 2. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 3116 bodů
 3. Soňa Barvenčíková
  Soňa Barvenčíková 2976 bodů

Malá RunTour

 1. Kryštof Vilk
  Kryštof Vilk 4544 bodů
 2. Pavel Vokál
  Pavel Vokál 4276 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 4272 bodů
 1. Jana Smutná
  Jana Smutná 4210 bodů
 2. Alena Tylšová
  Alena Tylšová 4136 bodů
 3. Barbora Heřmanovská
  Barbora Heřmanovská 3832 bodů

Partneři