fb-pixel

Jaké jsou vhodné doplňky pro sportující děti?17. květen 2020

Jaké jsou vhodné doplňky pro sportující děti?

Spoustu sportovců, ať už profesionálních nebo rekreačních, často řeší, jaké vhodné doplňky pro efektivní využití energie či regeneraci zařadit do svého stravovacího režimu. U dětí může být tohle rozhodování ještě složitější. Svá doporučení nabízí v následujícím článku partner našich závodů, společnost Isostar :-)

Děti mají všeobecně vyšší energetickou spotřebu, protože část energie se využívá pro tělesný růst. Jakmile se v období puberty růst zastaví, energetické nároky se stabilizují. Zejména viditelné je to ve fázích takzvaného růstového spurtu, kdy nám děti doslova rostou před očima. U aktivně sportujících děti jsou tyto nároky ještě vyšší.

Základem stravování je pravidelná, vyvážená a pestrá strava. Zvlášť u sportujících dětí by pravidelnou součást běžného jídelníčku neměly tvořit cukroviny a slazené nápoje.

Sportovní výživa prošla v posledních letech velkým vývojem a většina výrobců si zakládá na kvalitních surovinách. Důležité je ale vždy sledovat složení. Základ by měly tvořit prvotřídní suroviny, zejména přírodního charakteru. Žádná umělá barviva a umělá dochucovadla. Doplňky stravy podávané dětem by rovněž neměly obsahovat žádné látky povzbuzující energii. Vyhněte se tedy produktům obsahujícím kofein, guaranu ale také i karnitinu.

Sportovní doplňky vhodné pro děti od 3 let věku:

Isostar Energy Sport Bar 40 g Brusinka a cereálie

isostar1_1589734564.jpg

Svým složením obsahují 30 % cereálií a 12 % ovoce, jsou veganské, neobsahují žádné umělé barviva, pouze přírodní dochucovadla. Navíc jsou obohacené o antioxidanty, které podporují dětskou imunitu.

Určeno pro děti od 3 let věku.

Isostar Hydrate & Perform, brusinka, 400 g (iontový nápoj)

isostar2_1589734563.jpg

Iontový nápoj v prášku je ideální pro domácí přípravu pití na trénink či závod. Variantou je i již připravený 500 ml nápoj v PET láhvi (Isostar Fast Hydratation). Neobsahuje žádná umělá barviva, pouze přírodní dochucovala. Je obohacen o antioxidanty, které podporují dětskou imunitu.

Určeno pro děti od 3 let věku.

Komentáře

420368 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Letos navíc můžete nově přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2020

Velká RunTour

 1. Karel Splítek
  Karel Splítek 2446 bodů
 2. Lukáš Nesporý
  Lukáš Nesporý 2376 bodů
 3. Jiří Bradáč
  Jiří Bradáč 2374 bodů
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 2336 bodů
 2. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 2170 bodů
 3. Milena Baráková
  Milena Baráková 1960 bodů

Malá RunTour

 1. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 2934 bodů
 2. Kryštof Vilk
  Kryštof Vilk 2880 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 2700 bodů
 1. Jana Smutná
  Jana Smutná 2658 bodů
 2. Alena Tylšová
  Alena Tylšová 2580 bodů
 3. Barbora Heřmanovská
  Barbora Heřmanovská 2442 bodů

Partneři