fb-pixel

Je to tady! Start sezóny je velmi blízko!12. květen 2020

Je to tady! Start sezóny je velmi blízko!

Taky jste se už nemohli dočkat? Tentokrát byla ta pauza opravdu dlouhá co :-) Na základě nových rozvolňování vládních opatření velmi pravděpodobně začneme sezónu v Ostravě 20.června! Jak bude závod za stávajících omezení vypadat? Čtěte dále.

Milí RunTouráci, s obrovskou radostí mohu říci - UŽ JE TO TADY, OPĚT POBĚŽÍME! Minulý týden jsme vás informovali o intenzivních přípravách našich závodů vzhledem k opatření vlády, které umožňuje pořádat akce do 100 osob. V rámci iniciativy Za zdravé Česko se podařilo vyjednat, že těchto "vln" po sto lidech může být více (jen se nesmějí potkat), a tak sezóna může začít!

Aktuálně pracujeme na termínově nejbližším závodě v Ostravě a již nyní vám můžeme říci, že v Ostravě 20.června s největší pravděpodobností poběžíme a zahájíme sezónu 2020! V tuto chvíli kalkulujeme s uspořádání jednoho závodu na 5 kilometrů s kapacitou, která je zatím stanovena na 1000 lidí. Na dětské závody zatím omezujeme kapacitu na 150 dětí. Abychom dodrželi veškerá nařízení, pravděpodobně budeme v průběhu dne startovat v intervalových startech ve vlnách po cca 80 závodnících. Stále budeme muset také dodržovat určitá pravidla, a proto závod proběhne bez vyhlašování, s do jisté míry omezeným zázemím a samozřejmě za přísných hygienických podmínek. Situace si to zkrátka žádá, my ale přesto věříme, že v této době půjde hlavně o to, si po delší době zase pořádně zazávodit a užít si radost z běhu.

O dalších krocích a detailech v organizaci závodu vás budeme průběžně informovat. Všem, kteří jsou přihlášeni na ostravský závod přijde během několika dní e-mail s instrukcemi. Tento závod už je kapacitně naplněn na požadovaný počet, proto jsou registrace nyní zastaveny. V případě, že se někteří běžci z ostravského závodu odhlásí, dáme volná místa opět do prodeje. Důležitým datem pak bude 25.květen, kdy se sami dozvíme, zda budeme moci závody pořádat v ještě větším rozsahu. Pozorně tedy sledujte náš Facebook a web, kde vám budeme přinášet aktuální informace.

My už se tedy nemůžeme dočkat, a co vy? :-)

Těšíme se na vás na startu!

Nikola Mráčková, ředitelka závodu

Komentáře

382818 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Letos navíc můžete nově přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2019

Velká RunTour

 1. Pavel Dymák
  Pavel Dymák 5614 bodů
 2. Lukáš Nesporý
  Lukáš Nesporý 5500 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 5474 bodů
 1. Veronika Králová
  Veronika Králová 5028 bodů
 2. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 4444 bodů
 3. Zdenka Benčíková
  Zdenka Benčíková 4046 bodů

Malá RunTour

 1. Antonín Kos
  Antonín Kos 7482 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 7436 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 7398 bodů
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 7654 bodů
 2. Andrea Zapletalová
  Andrea Zapletalová 7080 bodů
 3. Lucie Skalová
  Lucie Skalová 6888 bodů

Partneři