fb-pixel

PVZP RunTour virtuální charitativní běh vybral bezmála čtvrt milionu!31. březen 2020

PVZP RunTour virtuální charitativní běh vybral bezmála čtvrt milionu!

Bombastické, neuvěřitelné, senzační. Tak by se dala shrnout víkendová výzva PVZP RunTour virtuální charitativní běh, které se o víkendu zúčastnilo 1450 běžců! Jen díky nim jsme byli schopni vybrat úžasnou částku, která poputuje přímo našim RunTour městům na podporu v jejich boji proti viru COVID-19.

Vzhledem k současné situaci a opatřením máme nyní od hromadného běhání a závodění nucenou pauzu. Avšak my jsme nechtěli jen tak vyčkávat, až se situace zase uklidní. Naopak, chtěli jsme vám tento čas o něco zpříjemnít, a proto jsme pro vás o víkendu 28. až 29. března uspořádali virtuální individuální závod na 1 kilometr, jenž byl zároveň zaštítěn myšlenkou pomoci našim RunTour městům na podporu boje proti koronaviru.

Cena startovního čísla s virtuálním startovním balíčkem byla stanovena na symbolických sto korun. Kdo však chtěl, mohl přispět i více. Již od spuštění registrací ve čtvrtek 26.3. byl o závod obrovský zájem. Počet registrovaných účastníků rostl nebývalým tempem, až se nakonec zastavil na obdivuhodných 1450 běžcích! S jejich pomocí byla pro RunTour města vybrána celková částka v hodnotě 232 523,- Kč. Na místě je tak obrovské poděkování všem zúčastněným!

Máme ohromnou radost, kolik známých sportovců se rovněž zapojilo a podpořilo tento projekt. Byli to například pětibojař David Svoboda, boxer Lukáš Konečný, kajakář Jiří Prskavec nebo biatlonisté Michal KrčmářTomáš Krupčík či Eva Kristejn Puskarčíková. I jim za tuto podporu moc děkujeme!

Výsledky závodu naleznete ZDE.

(Pokud jste běželi a ještě jste nezadali svůj čas na 1 kilometr, můžete tak učnit v odkaze, jenž naleznete v pozávodním mailu, který jsme vám odesílali v pondělí 30.3.)

Kam přesně vybraná částka poputuje?

Jak bylo dopředu avizováno, vybraná částka půjde na pomoc našim RunTour městům v boji proti viru COVID-19. Konkrétně pak statutárnímu městu Ústí nad Labem (nákup techniky pro vzdálené měření teploty u vstupu do domovů s pečovatelskou službou a domovů se zvláštním režimem) a Jihomoravskému kraji (na pomoc lidem bez domova – nákup roušek, dezinfekce, jídla atd.). Nicméně vzhledem k tomu, že vybraná částka nakonec předčila naše očekávání (a to o parník :) ), rádi bychom celkovou sumu rozdělili mezi více RunTour měst. Nakonec jsme rozhodli, že částka poputuje také do Českých Budějovic (nákup vybavení a odměna pro dobrovolníky, kteří pomáhají seniorům, zdravotníkům atd.) a Ostravy (pomoc lidem bez domova - zajištění vybavení do nocleháren, nákup jídla ad.), tedy všech měst z první poloviny původní termínovky, která byla buď zrušena či jsou potenciálně ohrožena.

virtualni_beh_vybrana_castka_1585924856.jpg

A nebojte, tímhle pro nás nic nekončí! Jistě se již brzy budete moci těšit na další nové PVZP RunTour výzvy! Uděláme vše proto, abychom vám tento čas mohli alespoň částečně zpříjemnit. Sledujte náš web a sociální sítě, zahálet nebudeme :)

Je radost běžet!

Aktualizováno 3.4.2020

Komentáře

397058 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Letos navíc můžete nově přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2019

Velká RunTour

 1. Pavel Dymák
  Pavel Dymák 5614 bodů
 2. Lukáš Nesporý
  Lukáš Nesporý 5500 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 5474 bodů
 1. Veronika Králová
  Veronika Králová 5028 bodů
 2. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 4444 bodů
 3. Zdenka Benčíková
  Zdenka Benčíková 4046 bodů

Malá RunTour

 1. Antonín Kos
  Antonín Kos 7482 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 7436 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 7398 bodů
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 7654 bodů
 2. Andrea Zapletalová
  Andrea Zapletalová 7080 bodů
 3. Lucie Skalová
  Lucie Skalová 6888 bodů

Partneři