fb-pixel

Důležité informace o COVID-19 a našich závodech!23. březen 2020

Důležité informace o COVID-19 a našich závodech!

Milí běžci,

všichni máme za sebou velice náročné dny. Rádi bychom vyběhli a užili si společný závod a skvělou atmosféru, na kterou jsme se celou zimu těšili. Vy, běžci, i celý realizační tým RunTour jsme se několik měsíců usilovně připravovali na to, abychom společně odstartovali nejlepší sezónu, která kdy byla. A ona bude! Jen si budeme muset chvíli počkat.

Toto je pro nás jedno z nejtěžších období. COVID-19 na několik týdnů, možná měsíců, dramaticky pozmění nejen běžecký svět, ale i běžný život v České republice. Nyní je vyhlášen nouzový stav, který bude trvat až do 11.4. do 14:00, potom uvidíme, co bude dál.

Chceme vás ujistit, že na prvním místě je pro nás zdraví a pohoda všech běžců. Nejen těch našich, ale po celém světě. Čím dříve se tato situace zklidní, tím dříve budeme moci zase vyběhnout na své oblíbené trasy a těšit se z medaile. Proto respektujeme nařízení vlády, a o to samé bychom rádi poprosili vás, ač se mohou některá opatření zdát velmi přísná.

ZMĚNY V ZÁVODECH RUNTOUR

Vzhledem k současným opatřením jsme byli i my nuceni udělat organizační změny v našich RunTour závodech. Zde vám přinášíme nejdůležitější informace a náhradní termíny závodů:

1)

Jak jsme slibovali, máme náhradní termín pro České Budějovice! Nové datum pro českobudějovický závod je 25.7. Zapište si jej do kalendáře :) Všichni, kteří jste byli registrováni na původní závod 14.3. budete automaticky přesunuti na závod v novém termínu! Tedy není z vaší strany potřeba nic navíc provádět. Pokud vám tento nový termín nebude vyhovovat, máte možnost si bezplatně převést registraci na jiný letošní závod, případně na jinou osobu, která poběží místo vás. Tuto možnost máte až do 30. dubna a obě přeregistrace můžete udělat zde na stránkách ve svém profilu.

POZOR! Tato možnost přeregistrace se netýká LIDL běžců - s těmi si to separátně řeší zaměstnavatel.

2)

Vzhledem k aktuální situaci, současným opatřením a velmi nejistému výhledu vývoje jsme s těžkým srdcem rozhodli o tom, že rovněž závody v Ústí nad Labem a Brně nebudou uskutečněny v původních plánovaných termínech, tedy 18.4 a 9.5. Ani tady jsme ale nezaháleli a našli jsme náhradní termíny závodů. Ústecký závod se uskuteční 21.11. a bude zakončovat celou sezónu! Kdo se těšil na „polozimní“ závod v Českých Budějovicích, může si ho užít naopak v Ústí :) Na brněnské přehradě se poté proběhneme druhou sobotu v červenci - tedy 11.7. Stejně jako u náhradního závodu v Českých Budějovicích platí, že registrovaní závodníci budou automaticky přesunuti na závod v novém termínu a rovněž budou mít stejné možnosti přeregistrace v případě, že jim náhradní datum závodu nebude vyhovovat. Tyto přeregistrace budou bezplatně umožněny v případě ústeckého závodu do 30.4. U závodu v Brně poté do 31.5.

3)

V případě, že stávající omezení ohrozí také závod v Ostravě, jenž je nyní naplánován na 20.6., budeme vás informovat nejpozději měsíc před plánovaným startem.

4)

Na nový náhradní termín Ústí nad Labem a Brno se mohou ode dneška registrovat všichni běžci! České Budějovice budou mít až do 30. dubna uzavřenou kapacitu. Poté pustíme na prodej zbylá místa.


Nová termínovka tedy vypadá následovně:

20/06 - Ostrava (případný nový náhradní termín hledáme)

11/07 - Brno

25/07 - České Budějovice

15/08 - Olomouc

26/09 - Karlovy Vary

17/10 - Praha

07/11 - Pardubice

21/11 - Ústí nad Labem


Věřte, že při hledání nových termínů jsme museli zohlednit spoustu faktorů, mimo jiné například termíny jiných běžeckých závodů či možnosti samotných měst. Snažili jsme se najít takové, které se nekryjí s jinými akcemi a pevně doufáme, že pro většinu z vás budou nové termíny přijatelné.

JAK SE VYHNOUT MOŽNÉ NÁKAZE?

Pravidelně vám chceme přinášet aktuální informace a být s vámi ve spojení. Proto jsme se rozhodli sepsat vám informace a doporučení, která vám pomohou minimalizovat riziko nákazy COVID-19.

Zároveň žádáme všechny běžce, aby dodržovali pokyny Světové zdravotnické organizace (WHO) a Ministerstva zdravotnictví České republiky pro základní ochranná opatření proti novému koronaviru:

·  Pokud nikam nezbytně nepotřebujete, zůstaňte doma.

·  Pokud máte horečku, kašel nebo potíže s dýcháním, vyhledejte lékařskou pomoc a předem jim zavolejte. Řiďte se jejich pokyny.

·  Při kýchání či kašlání si zakryjte ústa jednorázovým kapesníkem, paží nebo rukávem – nikdy si nezakrývejte ústa rukou!

·  Dbejte na zvýšenou hygienu. Pravidelně si umývejte ruce mýdlem a vodou, zejména po cestě do práce, po použití toalety, před jídlem a také poté, co si kýchnete nebo zakašlete.

·  Používat můžete například i dezinfekci na ruce na bázi alkoholu.

·  Dodržujte dvojnásobný pitný režim, doplňujte pravidelně vitamin C a další doplňky stravy.

·  Snažte se omezit dotýkání se očí, nosu a úst.

·  Vyhýbejte se těm, kteří jsou zjevně nemocní.

·  Nezdržujte se v místech s vyšší koncentrací osob.

A hlavně nepodléhejte panice, snažte se být psychicky v pohodě! Situace je sice vážná, ale je také vysoké procento vyléčených pacientů, jen se o něm tak často nemluví. Pro aktuální čísla se můžete podívat sem -> https://www.worldometers.info/coronavirus/

Některé PVZP RunTour závody budou kvůli propuknutí COVID-19 v České republice odloženy nebo zrušeny. Naším cílem bude přesunout závod na náhradní termín v druhé polovině roku. Úzce spolupracujeme s příslušnými úřady a hledáme nejlepší možné řešení.

Pokud se jakýkoliv závod neuskuteční v plánovaném termínu, podnikneme následující akce:

1.  Okamžitě budeme o zrušení závodu informovat všechny běžce, a to přes webové stránky, sociální sítě i e-mailem.

2.  Běžce, kteří byli zaregistrovaní na závod, který musel být odložen v důsledku COVID-19, automaticky zaregistrujeme na nový náhradní termín.

3.  Pro ty, kterým nové datum nevyhovuje, zajistíme převod registrace na jakýkoliv jiný závod sezóny 2020 nebo převod registrace na jinou osobu zdarma.

4.  Startovné není vratné.

Pokud byste se během jakéhokoliv uskutečněného PVZP RunTour závodu v sezóně 2020 necítili dobře nebo jste byli potencionálně vystaveni někomu nakaženému, neúčastněte se ho, případně okamžitě vyhledejte lékařskou péči. Jakmile tak učiníte, obraťte se i na náš realizační tým a společně najdeme řešení pro nevyužitou registraci na závod.

V současné době pro vás připravujeme alespoň virtuální individuální PVZP RunTour běhy. S nimi je vypsaná i soutěž o skvělé ceny od RunTour a generálního partnera seriálu Pojišťovny VZP, a.s. Pojďme společně naběhat co nejvíce kilometrů, zaplavit sociální sítě a všem ukázat, že RunTour, je radost běžet! A to kdekoliv v České republice.

Pokud máte jakékoliv dotazy, celý RunTour tým je pro vás nepřetržitě k dispozici na sociálních sítích, infolince 734 689 567 nebo e-mailu info@run-tour.cz

Pro aktuální informace sledujte také sociální sítě Ministerstva zdravotnictví a případně další důležité webové stránky Státního zdravotního ústavu, Světové zdravotnické organizace či Evropského centra pro prevenci a kontrolu nemocí.

Nikola Mráčková,

ředitelka závodů PVZP RunTour

aktualizováno 9.4.2020

Komentáře

377518 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Letos navíc můžete nově přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2019

Velká RunTour

 1. Pavel Dymák
  Pavel Dymák 5614 bodů
 2. Lukáš Nesporý
  Lukáš Nesporý 5500 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 5474 bodů
 1. Veronika Králová
  Veronika Králová 5028 bodů
 2. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 4444 bodů
 3. Zdenka Benčíková
  Zdenka Benčíková 4046 bodů

Malá RunTour

 1. Antonín Kos
  Antonín Kos 7482 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 7436 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 7398 bodů
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 7654 bodů
 2. Andrea Zapletalová
  Andrea Zapletalová 7080 bodů
 3. Lucie Skalová
  Lucie Skalová 6888 bodů

Partneři