fb-pixel

Kdy spouštíme registrace? Co jsme pro vás připravili v roce 2020? RunTouráci, čtěte!9. listopad 2019

Kdy spouštíme registrace? Co jsme pro vás připravili v roce 2020? RunTouráci, čtěte!

Registrace budou spuštěny 11. listopadu v 11:11 na webu www.run-tour.cz Těšíme se na vás v roce 2020. Přijeďte se na vlastní kůži přesvědčit, že RunTour je radost běžet!

Proběhněte s námi rokem 2020! Osmý ročník RunTour se velice povedl a my bychom vám za něj ještě jednou chtěli poděkovat! Bylo vás více než osmnáct tisíc! Tohle číslo bychom si před několika lety jen stěží představili. Jsme nadšení z toho, kolik lidí v České republice si našlo, a stále ještě nachází, cestu k běhání. Věříme, že rok 2020 bude ještě lepší. Celou sezónu jsme poslouchali vaše zpětné vazby a snažili jsme se na jejich základě vymyslet ještě lepší RunTour sezónu, než kdy dřív… A jak bude sezóna vypadat?

TÉMATA ČLÁNKU

 • RunTour s novým generálním partnerem Pojišťovnou VZP a.s.
 • Nová grafická podoba RunTour
 • Spuštění registrací
 • Města a termínová listina
 • Distance a kapacity závodů
 • Startovné – varianty, balíčky, slevy
 • Časový program závodů
 • Věrní běžci – RunTour Masteři
 • Legendy – RunTour Grand Masteři
 • Charita

RUNTOUR A NOVÝ GENERÁLNÍ PARTNER SERIÁLU

Loňská sezóna byla velmi úspěšná a vytvořila skvělé zázemí pro budoucí roky. V roce 2020 odstartuje totiž již devátý ročník tohoto běžeckého seriálu, do kterého přibude nový závod v Karlových Varech. Pro RunTour také začíná nová etapa, se kterou přichází i nový generální partner. „Jsme velice rádi, že do nové etapy vstupujeme společně s Pojišťovnou VZP, a. s., jakožto novým generálním partnerem RunTour. Tato spolupráce nám přináší nové možnosti a nové benefity pro běžce. Děkujeme za důvěru a těšíme se na společné roky,“ říká ředitel závodu Jan Dvořák.

Pojišťovna VZP, a. s., (PVZP) je ryze česká univerzální neživotní pojišťovna. Svým klientům nabízí nejen produkty „občanského pojištění“ – cestovní pojištění, pojištění vozidel, majetku (domy, byty domácnosti) a odpovědnosti, úrazové pojištění dětí i dospělých či pojištění závažných onemocnění, ale zaměřuje se také na komerční zdravotní pojištění cizinců a pojištění podnikatelů, firem a zdravotnických zařízení. Jejím jediným akcionářem je Všeobecná zdravotní pojišťovna České republiky (VZP), tedy největší zdravotní pojišťovna v ČR. Přes podobné zkratky je mezi oběma pojišťovnami jasný rozdíl ‒ PVZP nabízí komerční pojištění lidí a firem proti nejrůznějším situacím, VZP poskytuje veřejné zdravotní pojištění.

V mnoha projektech ovšem PVZP a VZP spolupracují. „Mám velkou radost, že jsme generálním partnerem rodinného běžeckého seriálu RunTour, kterého se účastní desítky tisíc zkušených i nadšených běžců. Podporujeme většinou spíš menší sportovní akce, proto je pro nás RunTour velkou výzvou,“ říká Halina Trsková, místopředsedkyně představenstva PVZP. „Sama mám sport ráda a vím, jak člověku dokáže pomoct rozvíjet vlastní schopnosti i vztahy s ostatními lidmi,“ dodává.

Od roku 2020 se tedy seriál bude celým názvem označovat jako PVZP RunTour. Současný generální partner Česká pojišťovna se po osmi letech rozhodla ve spolupráci s RunTour dále nepokračovat. My bychom ji tímto z celého srdce chtěli poděkovat za všechna léta, která jsme společně přiváděli lidi k běhání. Za všechny běžce, kteří v běhání nalezli radost a mnohdy i více. Za všechny prostředky, díky kterým jsme mohli závody vylepšovat a posouvat kupředu. Děkujeme!

NOVÁ GRAFICKÁ PODOBA

Jak je již naším zvykem i pro novou sezónu máme novou grafiku. RunTour je především o radosti, přátelství, emocích. A právě tento aspekt celého seriálu jsme promítli do grafiky pro novou sezónu. Bude veselá, barevná, pozitivní. Mohli bychom ji nazvat jako „emoce“ RunTour. Pro každé město vznikl speciální smajlík, který vyjadřuje určitou emoci – radost, lásku, smích, nadšení, výzvu ad. A tito smajlíci a emoce nás budou provázet celou sezónou. Těšit se můžete na parádní funkční trička, novou podobu medailí a mnohem více! PS: Skvěle ladí ke claimu seriálu: Je radost běžet! ;)

mesta-2020-bile_1573119271.jpg

SPUŠTĚNÍ REGISTRACÍ

To nejdůležitější, co vás jistě zajímá, je, kdy se spouští registrace? Nebudeme vás dlouho napínat. Určitě se těšíte stejně jako my! ;) Takžeee – registrace spouštíme v pondělí 11.11. v 11:11 hodin na zbrusu novém webu www.run-tour.cz. Určitě se vám vyplatí registrovat se co nejdříve, důvody se dozvíte níže. Tak celý článek pečlivě prostudujte.

MĚSTA A TERMÍNOVÁ LISTINA

Na jaké závody se můžete registrovat a jaká města vás čekají?

 • ČESKÉ BUDĚJOVICE – 14/03/2020
 • ÚSTÍ NAD LABEM – 18/04/2020
 • BRNO – 09/05/2020
 • OSTRAVA – 20/06/2020
 • OLOMOUC – 15/08/2020
 • KARLOVY VARY – 26/09/2020
 • PRAHA – 17/10/2020
 • PARDUBICE – 07/11/2020

Zde máme hned první novinku! Uvědomovali jsme si, že odchodem z Plzně jsme také RunTourákům ze západu ubrali možnost se účastnit závodu v blízkosti jejich bydliště. A proto se na západ vracíme! Do lázeňského města, na kolonádu, do Karlových Varů. Čeká na vás krásná trasa centrem města, skrze samotnou kolonádu, kolem léčivých pramenů (během závodu je ale doporučujeme nepít ;)

Sezóna 2020 bude delší! Startujeme už v polovině března a zahájíme tak celou běžeckou sezónu a ukončíme ji tradičně na dostihovém závodišti v Pardubicích, na začátku listopadu. Budeme tak společně běhat skoro celý rok, už chybí jen nějaký ten zimní závod :)

DISTANCE – 3 KM, 5 KM, 10 KM, 500 M, 1000 M

To jsou distance, které máme připravené na příští rok. Jsme závod s pohodovou a rodinnou atmosférou, který je určen primárně pro rodiny s dětmi, hobíky a začátečníky. Pro mnohé z nich je RunTour jejich prvním běžeckým závodem. Právě proto jsme se loni rozhodli, že přidáme novou trať – 3 kilometry, kterou zvládnou zaběhnout i naprostí běžečtí začátečníci, nebo celé rodiny. A máme velikou radost, že se tato novinka stala velice oblíbenou a na všech třech testovacích městem byla do jediného místečka vyprodána. A proto bude rodinný běh na 3 kilometry v roce 2020 ve všech RunTour městech!

KAPACITY ZÁVODŮ

A právě díky této novince se kapacity ve všech městech navýší právě o účastníky rodinného běhu.Na každém závodě tak bude místo pro 1800 dospělýchběžců (1500 na 5 a 10 km, 300 na 3 km), pouze tradičně na závodě v Praze budou kapacity dvojnásobné, startovní listina se zaplní 3600 běžci! (3000 na 5 a 10 km, 600 na 3 km) A na závodě v Pardubicích se počet běžců vyhoupne na 2300. (2000 a 5 a 10 km, 300 na 3 km).

Protože jsme rádi, že snámi běhají i děti a s radostí sledujeme, že hrdě nosí medaile s Ráskoníčkem, pro které si doběhly, rozhodli jsme se, že ani v příštím roce nebudeme omezovat kapacitu u dětí. Zkrátka, budeme rádi, když nám dětští běžci budou stále přibývat. Kvůli bezpečnosti ale stanovíme maximální počet, který můžeme v jednu chvíli pustit na trať.

STARTOVNÉ – VARIANTY, BALÍČKY

V roce 2020 máme pro vás v rámci startovného novinky!

Protože je pro nás nejdůležitější zdraví našich běžců, každý, kdo se v roce 2020 přihlásí na RunTour, bude od nás pojištěný proti úrazu na závodě. Pevně věříme, že ho nikdy nebudete muset využít, ale je důležité mít to pojištěné. S tím nám pomůže nový generální partner – Pojišťovna VZP a.s.

Také se zaměříme na lepší zabezpečení běžců na trati. Kromě klasické záchranné služby, posilujeme zdravotnický tým o záchranný tým na kolech, který se dostane na místo případné potřebné pomoci rychleji.

Další novinkou a benefitem bude 20% sleva na dopravu od společnosti FlixBus. Víme, že cestovat po celé České republice je mnohdy náročné – a to nejen časově, ale i finančně. Proto vám alespoň částečně ulevíme a na každý RunTour závod můžete jet s 20% slevou a dalšími RunTouráky.

RunTour je závodem, který si drží své hodnoty a zásady. A jednou z našich zásad je i to, že běžcům poskytujeme fotografie ze závodu zdarma. Tak to bude i v roce 2020 a nejen to! Připravili jsme si pro vás v rámci startovného skvělé finisherské fotky, které vás zaznamenají ve chvíli, kdy probíháte pod cílovou bránou, nad sebou máte své jméno a čas, a k tomu parádní RunTour fotorámeček. Bez vzpomínek a památky by to prostě nešlo. Těšíme se na fotky a věříme, že i vy z nich budete mít radost a budete je sdílet dál.

Chystáme i dárkové poukazy, takže RunTour budete někomu moci věnovat jako dárek, nebo někdo může darovat vám. Není krásnější dárek než být s těmi, které má člověk rád – a na RunTour je prostě nepřekonatelná atmosféra a najdete si tam spoustu přátel. Takže lepší dárek pod stromečkem určitě nenajdete. A ano, budou i krásné Vánoční vouchery. I ty valentýnské. A možná i nějaké nové :)

I v letošním roce je výše startovného ovlivněna počtem aktuálně přihlášených běžců, takže doporučujeme registraci udělat co nejdříve! Je to proto, abychom vám, nejvěrnějším běžcům, dokázali nabídnout výhodné ceny již na začátku. V roce 2020 jsou ceny základního startovného následující: (pro výhodné startovní balíčky dočtěte níže)

SLEVOMAT RUN 3 KM, NOVA RUN 5 KM, PVZP RUN 10 KM:*

3 km

5 a 10 km

1.– 150. běžec

1.– 250. běžec

151. - 300. běžec

251. – 500. běžec

501. - 1000. běžec

1001. - 1500. běžec

na místě

na místě

3 KM

350Kč

400 Kč

-

-

450 Kč

5 a 10 KM

450Kč

560 Kč

620 Kč

680 Kč

700 Kč

DĚTSKÉ RÁKOSNÍČKOVY ZÁVODY:*

1. - 200. běžec

201 a více běžců

na místě

Rákosníčkův běh 500 m (2013 - 2019)

50 Kč

100 Kč

100 Kč

Rákosníčkův běh 1000 m (2008 - 2012)

50 Kč

100 Kč

100 Kč

Rákosníčkův běh 1000 m (2004 - 2007)

50 Kč

100 Kč

100 Kč

*Na závodě v Praze jsou tyto hranice u dospělých i dětí dvojnásobné (1.-500. běžec, 501. – 1000. běžec apod.)

A CO VŠECHNO ZA STARTOVNÉ DOSTANETE?

SLEVOMAT RUN 3 KM, NOVA RUN 5 KM, PVZP RUN 10 KM:

 • Startovní balíček RunTour
 • Medaili pro všechny závodníky
 • Startovní číslo se zabudovaným čipem (zůstává závodníkům)
 • Obálka s nejdůležitějšími informacemi
 • Jméno na startovním čísle (při registraci nejpozději 12 pracovních dnů před závodem)
 • Úrazové pojištění u generálního partnera Pojišťovny VZP a.s.
 • 20% slevu na dopravu po celé ČR se společností FlixBus
 • Sleva na funkční tričko v unikátním designu jednotlivých závodů. Cena po slevě je 350 Kč
 • RunTour speciál - brožurka se slevami od partnerů, novinkami a důležitými informacemi.
 • RunTour víkend - tipy na výlety, slevy a výhodné nabídky na ubytování, wellness, zábavu a další aktivity v daném městě
 • Dárky od partnerů
 • Občerstvení na trati a v cíli
 • SMS s cílovým časem
 • Oficiální čas, čistý čas a mezičas
 • Fotografii a diplom ke stažení zdarma
 • Finisherské fotografie se jménem a časem
 • Úschovnu věcí a převlékárnu

DĚTSKÉ ZÁVODY:

 • Startovní balíček s Rákosníčkem
 • Medaili pro všechny závodníky
 • Startovní číslo se zabudovaným čipem (zůstává závodníkům)
 • Jméno na startovním čísle (při registraci nejpozději 12 pracovních dnů před závodem)
 • Tričko
 • Dárky od partnerů
 • Vodu
 • Hlídání dětí
 • Dětské zázemí
 • Oficiální čas, čistý čas a mezičas
 • Fotografii a diplom ke stažení zdarma
 • Úschovnu věcí a převlékárnu
 • Občerstvení v cíli

ZVÝHODNĚNÉ STARTOVNÉ

Už jste si všimli nově zavedené kategorie „junior“ a „senior“? Děti, které nechtějí běžet ve své kategorii (tedy dětské závody na 500 a 1000 M), si kupovaly startovné na dospělé závody v plné výši. Stejně to měli i senioři. Nyní vycházíme těmto dvěma skupinám vstříc a budou mít slevy na startovném. Nebude to na ISIC apod karty, ale skutečně na věk (ročník narození).

 • Senior – věk 65+ (běžci s ročníkem narození 1955 a níže)
 • Junior – ročník narození 2002 - 2010 (sleva se týká pouze dospělých distancí)

A jakou slevu získají? 100 Kč ze startovného (u závodu na 3 KM je tato sleva 50 Kč).

Děti do 15 let stále mohou běžet závody na 5 a 10 KM s dospělým doprovodem nebo s napsaným souhlasem od zákonných zástupců. Děti pod 10 let pak mohou závod na 5 a 10 KM běžet pouze po individuální domluvě s pořadatelem. Rodinný běh na 3 KM může běžet každý, ale opět platí, že u nezletilým závodníků potřebujeme souhlas jejich zákonného zástupce.

Opět pro vás máme připravené i slevové balíčky! Jaké? To si můžete prostudovat zde. V seznamu najdete rodinné a skupinové registrace, balíčky věrnostní, u kterých budete mít jeden závod zdarma, nebo třeba balíček Zažij víc! (1+1 město). I zde ale máme jedno důležité upozornění: balíčky nelze kombinovat, nevztahují se na ně slevy juniorské, seniorské. Jdou tedy koupit pouze v plné výši, v ceně, jež je uvedená na webu. Rozhodnete-li se tedy jako junior běžet všechny závody a budete si chtít koupit balíček „sedmý nebo osmý závod zdarma“, nemůžete uplatnit slevu 100 Kč ze startovného.

Kompletní souhrn cen slevových balíčků najdete níže:

Slevové balíčky:

5 KM

10 KM

Master balíček (7 plus 1)

3 150 Kč

3 150 Kč

Master balíček (6 plus 1)

2 700 Kč

2 700 Kč

Zkus víc! (2 města, každé sleva 50 Kč)

-100 Kč

-100 Kč

Senior (nad 65 let)

-100 Kč

-100 Kč

Junior (10 - 18 let)

-100 Kč

-100 Kč

Rodinná registrace (do 250 závodníků)*

900 Kč

900 Kč

Rodinná registrace (do 500 závodníků)*

1 100 Kč

1 100 Kč

Rodinná registrace (do 1000 závodníků)*

1 200 Kč

1 200 Kč

Rodinná registrace (nad 1000 závodníků)*

1 300 Kč

1 300 Kč

*max. 3 děti

3 KM

Senior (nad 65 let)

-50 Kč

Junior (15 - 18 let)

-50 Kč

Skupinová registrace (do 150 závodníků):*

2+1

850 Kč

2+2

1 000 Kč

2+3

1 150 Kč

Skupinová registrace (do 300 závodníků):*

2+1

950 Kč

2+2

1 100 Kč

2+3

1 250 Kč

*max. 3 děti

DĚTSKÉ ZÁVODY

500 M

1000 M

1000 M

Master balíček (7 plus 1)

350 Kč

350 Kč

350 Kč

Master balíček (6 plus 1)

300 Kč

300 Kč

300 Kč

ČASOVÝ PROGRAM

Jako již tradičně na RunTour, všechny závody se poběží v sobotu. Ale v samotném harmonogramu budou změny. Stejně jako v minulém roce, ani letos nebudeme posouvat starty „letních“ závodů. A protože posloucháme vaše připomínky a rady, vracíme opět závod na pět kilometrů před desítku! Uvědomujeme si, že pět kilometrů běhají většinou maminky, které na závody přijíždí s dětmi a čekání pro ně bylo dlouhé. Proto závody budou startovat postupně, podle délky. Nejprve se na trať podívají účastníci rodinného tří kilometrového běhu, potom pětkaři a celý závodní den uzavřou ti ostřílenější RunTouráci, na trati dlouhé deset kilometrů. Celý harmonogram můžete nastudovat zde.

RUNTOUR 2020 HARMONOGRAM

start závodu

výdej čísel

Rákosníčkův běh 500 M (2014 - 2020) - dívky

09.30

08.00 - 09.00

Rákosníčkův běh 500 M (2014 - 2020) - hoši

09.40

08.00 - 09.00

Rákosníčkův běh 1000 M (2009 - 2013) - dívky

09.55

08.00 - 09.30

Rákosníčkův běh 1000 M (2009 - 2013) - hoši

10.05

08.00 - 09.30

Rákosníčkův běh 1000 M (2005 - 2008) - dívky, hoši

10.15

08.00 - 09.45

Vyhlašování dětských závodů

10.45

SLEVOMAT RUN 3 KM

11.30

08.00 - 11.00

NOVA RUN 5 KM

12.15

08.00 - 11.45

PVZP RUN 10 KM

13.30

08.00 - 13.00

Vyhlašování dospělých závodů

15.00

VĚRNÍ BĚŽCI – RUNTOUR MASTEŘI

Za jakých podmínek se stáváte RunTour Masterem? Stejně jako tomu bylo v roce 2019 je podmínkou oběhnout určitý počet měst (nevztahuje se tedy na počet závodů), abyste se mohli pyšnit titulem RunTour Master. Slavnostní vyhlášení bude opět v Praze, kde vyhlásíme i vítěze Malé a Velké RunTour. Do celkového času se počítají všechna města – tedy i nové Karlovy Vary a závěr sezóny v Pardubicích (tam bude dovyhlášení těch, kteří se nedostaví v Praze), takže když vynecháte některé z měst, protože vám nevychází časově, nepřijdete o titul!

A jaká jsou tedy pravidla? Pokud během jednoho roku proběhnete 7-8 měst, budete se moci chlubit titulem Zlatý RunTour Master a speciálním oceněním (zlatá koule + vytištěný certifikát). Jestliže proběhnete 5 nebo 6 měst, získáte titul Stříbrný RunTour Master a s ním certifikát, který vám bude zaslán v elektronické podobě na e-mail. I za 3 nebo 4 absolvovaná města se můžete těšit na titul, a to Bronzový RunTour Master a taktéž obdržíte certifikát v elektronické podobě.

LEGENDY – RUNTOUR GRAND MASTEŘI

Dalším Masterem, kterým se můžete stát je RunTour Grand Master! V této skupince je zatím jen několik běžců – nedostanete se do ní totiž za jednu sezónu. Do klubu Grand Masterů se dostanete, když budete mít 50 a více účastí na RunTour (opět se týká měst, nikoliv závodů). Vyhlášení klubu provedeme vždy jednou ročně v Praze (pokud 50. závod budete mít v Pardubicích, tak vás do klubu vezmeme předem a již v Praze dostanete ocenění). Co dalšího získáte? Tričko, vlastní startovní číslo – zarámované a podepsané od týmu a certifikát, na každém závodě budete navíc mít jinou grafiku startovního čísla (zlatou). Na webu bude navíc samostatná podstránka, kde u vašeho jména bude označení na startovní listině. Z klubu „vypadnete“, když se 3 roky nezúčastníte žádného RT závodu.

CHARITA

I v letošním roce poputuje 50 Kč z každého startovného na podporu charitativních subjektů. Tato částka se ovšem již nebude zdvojnásobovat. Novinkou ale je,že těchto subjektů bude v jednom roce více. Nepomůžeme tak jen jedné nadaci, ale hned několika! Jejich představení chystáme již brzy, nyní můžeme prozradit, že všechny tyto subjekty budou spojeny se sportem. Další změnou je, že nově budete moci při registraci přispět i dobrovolně v jakékoliv výši. Pokud tedy chcete podpořit ty, kteří to potřebují ještě více, budete mít možnost.

Komentáře

451472 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Letos navíc můžete nově přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2019

Velká RunTour

 1. Pavel Dymák
  Pavel Dymák 5614 bodů
 2. Lukáš Nesporý
  Lukáš Nesporý 5500 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 5474 bodů
 1. Veronika Králová
  Veronika Králová 5028 bodů
 2. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 4444 bodů
 3. Zdenka Benčíková
  Zdenka Benčíková 4046 bodů

Malá RunTour

 1. Antonín Kos
  Antonín Kos 7482 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 7436 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 7398 bodů
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 7654 bodů
 2. Andrea Zapletalová
  Andrea Zapletalová 7080 bodů
 3. Lucie Skalová
  Lucie Skalová 6888 bodů

Partneři