fb-pixel

Na charitu jsme vybrali rekordní částku 1 750 000 Kč!22. prosinec 2019

Každý účastník běžeckého seriálu Česká pojišťovna RunTour pomáhá. Nejen sám sobě a svému zdraví tím, že si jde zaběhat, ale i svojí účastí. A to tam, kde je to nejvíce potřeba.

„Na RunTour si klademe za cíl, abychom byli nejen závodem, ale abychom běžcům také ukázali i ten prapůvodní důvod, proč RunTour vznikla a existuje. Chceme lidi přivádět k pohybu, chceme, aby si běžecký den s námi užili na maximum i ti, kteří teprve začínají. Zároveň se ale snažíme poukazovat na věci, které se dějí v našem okolí. A protože je RunTour běžecký seriál, který se velmi zaměřuje na rodiny s dětmi, v roce 2019 jsme tomu uzpůsobili i charitativní subjekt, na který se přispívalo. Finanční prostředky půjdou na boj s asfyxií - nedostatečným přísunem kyslíku při porodu u novorozenců,“ vysvětluje ředitel seriálu RunTour, Jan Dvořák.

I přes velmi kvalitní péči ale někdy rodičům zkříží plány nějaká zdravotní komplikace. Může jí být předčasné narození miminka nebo jeho nedostatečné zásobování kyslíkem, tzv. asfyxie. „Patříme mezi země s nejlepší péčí o matku a dítě. Tímto darem ale můžeme tuto péči ještě více zkvalitnit,“ chválí si stav českého zdravotnictví prof. MUDr. Antonín Pařízek, CSc., vedoucí lékař Perinatologického centra Gynekologicko-porodnické kliniky 1. lékařské fakulty UK a VFN v Praze, který se sám zúčastnil závodu RunTour v Praze a podpořil tuto iniciativu.

Česká pojišťovna se proto společně s RunTour rozhodla v rámci globální iniciativy The Human Safety Net pořídit do porodnice „U Apolináře“ speciální monitor STAN S41 odhalující tato rizika. Jde o velmi hodnotný dar, na kterém se podílejí svojí účastí i všichni běžci letošní RunTour. Z každého startovného putuje 50 Kč právě na podporu boje s asfyxií. Tuto částku potom ještě zdvojnásobí a doplní o další finanční prostředky generální partner seriálu Česká pojišťovna, prostřednictvím své nadace.

A díky tomu se v letošním roce podařilo vybrat rekordní částku – 1 750 000 Kč! Děkujeme.

Komentáře

451822 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Letos navíc můžete nově přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2019

Velká RunTour

 1. Pavel Dymák
  Pavel Dymák 5614 bodů
 2. Lukáš Nesporý
  Lukáš Nesporý 5500 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 5474 bodů
 1. Veronika Králová
  Veronika Králová 5028 bodů
 2. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 4444 bodů
 3. Zdenka Benčíková
  Zdenka Benčíková 4046 bodů

Malá RunTour

 1. Antonín Kos
  Antonín Kos 7482 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 7436 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 7398 bodů
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 7654 bodů
 2. Andrea Zapletalová
  Andrea Zapletalová 7080 bodů
 3. Lucie Skalová
  Lucie Skalová 6888 bodů

Partneři