fb-pixel
MENU

Skvělý závod v Olomouci si zaběhlo přes 2000 běžců!25. srpen 2019

Skvělý závod v Olomouci si zaběhlo přes 2000 běžců!

Skvělá, úžasná, totálně vyprodaná! Jen to vedro.

Přesně tak by se dala popsat olomoucká zastávka Česká Pojišťovna RunTour v sedmi slovech. Ale pojďme hezky popořádku.

Po měsíční pauze se největší rodinný běžecký seriál v České republice přesunul z kopcovitého Liberce do rovinatější Olomouce. Tradiční běžecké městečko RunTour vyrostlo opět kousek od samotného centra Olomouce, v krásných rozkvetlých Smetanových sadech. Celý den totiž není jenom o běhání, ale i o tom, strávit s rodinou parádní čas v centrech měst. Nechyběl dětský koutek společnosti LIDL, fotostánek, biatlonová střelnice a mozkohry od České pojišťovny, kolo slev od Slevomatu a mnoho dalších zastavení od našich skvělých partnerů.

Běžecká část odstartovala přesně v půl desáté dětskými Rákosničkovými běhy. Kategorie střídala kategorii a naši malí běžci se s tratěmi 500 a 1 000 metrů prali na jedničku s hvězdičkou. Nerychlejší na trati 500 metrů byl David Šenkýř, na trati 1 000 metrů v mladší kategorii Tomáš Tůma, ve starší Jan Kratochvíl. U slečen to pak byly Šárka Menclová, Ellen Burkovičková a Stela Tomanová.

Po vyhlášení našich běžeckých budoucích nadějí se vše připravovalo na naši letošní novinku, kterou jsme iniciovali na základě vašich požadavků, aby si mohla zaběhat celá rodina. Od prarodičů, až po děti. Slevomat Run 3 KM. Závod byl stejně jako všechny ostatní dištance vyprodaný do posledního místa a Smetanovými sady se po tříkilometrové trati nejrychleji prohnali Petr Buček a Šárka Tomečková.

Poledne se blížilo a letní počasí začalo společně se sluníčkem vystrkovat růžky. Ale naši běžci nejsou z cukru, a tak se do desetikilometrové distance zakousli s vervou. Dva okruhy prolétnul v čase 32:36 Tomáš Lichý a vysloužil si tak typickou zlatou RunTour kouli při vyhlašovaní. V dámách brala první místo rodačka a každoroční účastnice závodu v Olomouci, elitní běžkyně Petra Kamínková.

Teplota stoupala a i náš závodní den se blížil ke svému vrcholu - běhu na 5 kilometrů. Kdybychom měli o 500 startovních čísel více, všechna by se prodala, ale nám jde hlavně o to, abyste se na trati nemačkali a závod si užili. Takže kdo se nepřihlásil včas, měl smůlu. Proto neváhejte a do Prahy se hlaste včas. Jinak neběžíte!

Nova Run 5 KM zvládl nejrychleji Petr Buček. Mezi ženami si pro první místo doběhla opět Petra, tentokráte Vašinová. Již ostřílená hvězda na RunTour. Ta před startem prozradila, že vše pod 17:50 bude skvělý čas a nakonec to byl báječný čas - 17:41.

Atmosféra ve Smetanových sadech byla skvělá, kolem trati fandily desítky fanoušků a v samotném zázemí to už vypadalo jako na pořádném koncertu! Přijelo vás do samotného srdce Hané opravdu požehnaně.

Za to bychom vám chtěli moc poděkovat. Všem, kteří jste za námi do Olomouce vyrazili, ať už jste doběhli první, padesátí, nebo osmistí. Všech běžců si moc vážíme a děkujeme, že s námi po osmé běháte kolem celé České republiky.

Příští zastávka nás čeká v Praze 12. října. Bude to velké finále, kde se budou rozdávat tradiční tituly Zlatých masterů, TOP Masterů, věkových kategorií ad.

Přejeme klidný zbytek prázdnin a do nového školního roku, jak školákům, tak dospělákům hodně štěstí a pravou RunTouráci, pravou!

RunTour, je radost běžet!

Komentáře

1413500 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

50 Kč z každého startovného putuje na podporu celosvětového humanitárního programu The Human Safety Net, který v Česku podporuje aktivity pro zlepšení podmínek při narození dětí, včasné odhalování asfyxie (nedostatečného přísunu kyslíku) při porodu a péči o novorozence. S vaší pomocí pořídíme speciální monitor STAN S41, který dokáže kontrolovat přísun kyslíku v průběhu porodu a včas odhalí dušení miminka. Zdravotníky tak ihned upozorní na nebezpečné komplikace, které by mohly nastat při porodu.

Ilustrace

Výsledky 2019

Velká RunTour

 1. Pavel Dymák
  Pavel Dymák 5614 bodů
 2. Lukáš Nesporý
  Lukáš Nesporý 5500 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 5474 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Veronika Králová
  Veronika Králová 5028 bodů
 2. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 4444 bodů
 3. Zdenka Benčíková
  Zdenka Benčíková 4046 bodů
Kompletní pořadí ženy

Malá RunTour

 1. Antonín Kos
  Antonín Kos 7482 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 7436 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 7398 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 7654 bodů
 2. Andrea Zapletalová
  Andrea Zapletalová 7080 bodů
 3. Lucie Skalová
  Lucie Skalová 6888 bodů
Kompletní pořadí ženy
Banner 1