fb-pixel

Déšť, nedéšť - Liberecká RunTour byla prostě skvělá!13. červenec 2019

Déšť, nedéšť - Liberecká RunTour byla prostě skvělá!

RunTour Liberec je za námi a my vám za ní moc děkujeme! Atmosféra byla naprosto skvělá, fandění diváků i zvířat ze ZOO bylo hlasité a vyburcovávalo k bravurním běžeckým výkonům... My jsme si tu naší letošní pátou RunTour moc užili. Co vy? Co se vám na dnešku nejvíc líbilo?

"Další závod ze série je za námi a medaile 5/8 je doma. Opět úžasně strávený den. Jen to počasí, chvíli déšť, chvíli sluníčko... Tak jako tak si to všichni závodníci užili i přes kopcovitou trať v lese. A příští měsíc se uvidíme zase," píše na svém instagramu jedna z běžkyň dnešní RunTour. A my nemůžeme jinak, než souhlasit. :)

Celý týden jsme sledovali počasí, které hlásilo, že bude zima a déšť. Toho jsme se báli, protože my si vždy na závody objednáváme krásné a správné běžecké počasí... Naštěstí se předpovědi nevyplnily a nám vyšlo počasí slunečné. Chvílemi pršelo a docela silně, ale my víme, že déšť nás spojuje a stmeluje (zajímavý fakt: pršelo mezi závody, na pětku a desítku se déšť zastavil)! :D A rozhodně nám náladu nekazí.

Déšť, nedéšť, čas, nečas, to nikoho z vás, našich skvělých běžců, neodradilo. Postavili jste se na startovní pole a vyběhli jste s elánem a odhodláním. Mezi běžci byli zkušení i méně zkušení běžci, ale všichni předvedli úžasné výkony. Děkujeme vám za to, že jste dnes dorazili a společně s námi jste prožili sobotní závodní den.

Počasí stranou a pojďme se podívat na RunTour ze sportovního pohledu. ;)

Často běžci zmiňují, že největší motivací, proč doběhnout do cíle jsou pro ně na RunTour ostatní běžci, že na trati jsou sportovci všech věkových kategorií, maminky s kočárky, ale i hendikepovaní. Že závod není o tom jen vyhrát, ale spíš o pocitu překonat sám sebe a své limity a užít si příjemný den s přáteli a rodinou.

Právě proto, organizační tým koncipuje závody tak, aby je zvládl a užil si je opravdu každý – rekreační běžci i ti elitní. Podle toho se vybírá lokalita i tvoří trasa. Pátý závod letošního seriálu se běžel stejně jako minulý rok v Lidových sadech, ve skrytu stínů z lesa, a kolem liberecké ZOO.

Rákosníčkovy dětské běhy odstartovaly v tradičním čase 9:30, kdy se na start postavili naši nejmladší běžci a odběhli 500 metrů, pak následovaly běhy na 1000 m - kluci ve věkové kategorii 7-11 let předvedli v závěru jejich běhu takový souboj, že by se za něj nestyděli ani největší eliťáci, klobouk dolů!, jednou nám tyhle budoucí hvězdy atletiky ještě ukážou.

Do cíle doběhli všichni malý běžci, včetně maminek, tatínků, babiček i dědečků. Kromě úžasného zážitku nechyběla samozřejmě ani medaile a tři nejlepší běžce v každé kategorii pak čekaly ještě ceny na pódiu, na ostatní čekala bohatá tombola.

Tradiční distance Česká Pojišťovna RunTour odstartovala ve čtvrt na jednu 10km trasou, kterou nejrychleji proběhnul podle očekávání Vítek Pavlišta, který předběhl i našeho předjezdce. :D Časomíra ukázala v cíli 00:34:07. Nejrychlejší dámou byla Jana Pekařová s časem 00:42:37.

Dvě hodiny odpoledne - to je čas startu Nova Run 5 km. Nejlépe se s okruhem popral Michal Suchý s časem 00:17:33. Svou řadu výher nepřerušila Petra Vašinová a opět doběhla do cíle jako první žena, tentokrát s krásným časem 00:20:01.

Běžecký svátek v Liberci, který měl letos rekordní počet přihlášených závodníků, pak uzavřelo slavností vyhlašování, losování tomboly a vyhlížení další zastávky Česká Pojišťovna RunTour.

Ještě jednou děkujeme všem, kteří dnes přišli a svými reakcemi nám potvrdili, že RunTour (a Liberec), je radost běžet!

Zajímá vás více?

 • Fotogalerie ze závodu (je i na Facebooku, kde můžete lajkovat a komentovat ;)) je zde.
 • Výsledky závodu najdete zde.
 • Informace o dalším závodu (Olomouc; 24/8/2019) jsou tady.

Komentáře

382268 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Letos navíc můžete nově přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2019

Velká RunTour

 1. Pavel Dymák
  Pavel Dymák 5614 bodů
 2. Lukáš Nesporý
  Lukáš Nesporý 5500 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 5474 bodů
 1. Veronika Králová
  Veronika Králová 5028 bodů
 2. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 4444 bodů
 3. Zdenka Benčíková
  Zdenka Benčíková 4046 bodů

Malá RunTour

 1. Antonín Kos
  Antonín Kos 7482 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 7436 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 7398 bodů
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 7654 bodů
 2. Andrea Zapletalová
  Andrea Zapletalová 7080 bodů
 3. Lucie Skalová
  Lucie Skalová 6888 bodů

Partneři