fb-pixel

"Běh se stal součástí mého života, jsem díky němu šťastnější," říká Majda.4. červenec 2019

"Běh se stal součástí mého života, jsem díky němu šťastnější," říká Majda.

Proč jste začali běhat? Co vám běh dává? Podělte se o své příběhy a napište nám, inspirujte společně s námi další. Aby i oni poznali, že má smysl běžet, a že je běh zábava - je radost běžet! Nyní přinášíme příběh Majdy, která říká, že je díky běhu šťastnější, zdravější a spokojenější. Jaká byla její cesta k běhu?

Jsem Majda, 29letá mamka tří malých zlatíček, manželka, masérka, nadšená běžkyně a jogínka. Mám za sebou velkou proměnu, za kterou vděčím velkým dílem běhu.


Můj příběh proměny začíná v lednu roku 2015, půl roku po mém druhém porodu. I když jsem ho měla za sebou, vypadala jsem, jako by mě teprve čekal. Vážila jsem bezmála metrák a jen si zoufala a vzdychala, že vypadám hrozně, ale že s tím nejde nic udělat, protože mám přece dvě malé děti, takže si nedojdu ani v klidu na WC, natož abych snad jedla pravidelně a zdravě a nebo nedej bože cvičila. Takhle jsem fňukala zhruba toho půl roku, od porodu až do ledna, kdy jsem si prohlížela fotky z Vánoc a upřímně se zhrozila. Vypadala jsem fakt příšerně. Jenže to nebylo jen o vzhledu.

Měla jsem i velké problémy se zády, v druhém těhotenství mi vyhřezla ploténka, záda neunesla tu tíhu dvou těhotenství krátce po sobě. Takže jsem si řekla, že se sebou musím něco dělat i z toho zdravotního hlediska. Přesně 12. ledna 2015 jsem začala. Pomalinku na orbitreku, později jsem přidala jógu a posilování vlastní vahou. K tomu jsem samozřejmě upravila jídelníček a zhruba za půl roku jsem měla dole kolem 20kg. Pak už jsem jen zpevňovala. V té době jsem nad během vůbec nepřemýšlela, to přišlo až zhruba za rok. :)

Když se psal leden 2016, to znamená rok od mého začátku hubnutí, zjistila jsem, že jsem potřetí těhotná. A i když jsem celé těhotenství cvičila těhotenskou jógu, jedla převážně zdravě, tělo si i přesto nabralo vše zpátky. Takže těch vydřených 20 kil se během třičtvrtě roku vrátilo jako na houpačce.

Ovšem po šestinedělí, po mém třetím porodu a opět symbolicky v lednu roku 2017, jsem se do toho zas pustila. Tentokrát jsem ale na to šla jinak. Hlavně během…a moje cesta k němu byla hodně netradiční :)

Ve škole jsem běh přímo nesnášela, měla jsem pocit štvanice na divou zvěř, neskutečně mě píchalo u srdce, bolely zuby a vždy jsem vypadala jako rajče před výbuchem :) ale pak se ve mě něco zlomilo, právě při třetím těhotenství. Najednou mě tak prostě napadlo, že až porodím, začnu běhat.

Začala jsem si kupovat běžecký časopis, knížky, dokonce boty a oblečení, které mělo velikost asi takovou, jakou jsem si představovala mít, až se po porodu dám do kupy. Všichni nade mnou kroutili hlavou, já, která dobíhá jen autobus a ještě mizerně, začnu běhat? Ale šla jsem si za svým a po šestinedělí jsem opravdu pomalu začala.

Nejdříve indiánským během, kdy se střídá běh s chůzí, postupně jsem prodlužovala dobu běhu a zkracovala chůzi, až jsem běžela v kuse. Poprvé tři kilometry. Domů jsem doběhla zmordovaná, rudá, píchalo mě na prsou, bolela hlava. Zahřívala jsem se ve vaně a říkala si, že víc prostě nedám, že jsem úplně hotová…ale za pár dní už jsem dala kilometrů sedm, o další tři týdny deset.

U běhu je vidět posun neskutečně rychle a já jsem se po čtyřech měsících běhu přihlásila na svůj první závod, na 5km. Zvládla jsem ho, umístila jsem se zhruba někde v půlce….a i kdybych byla třeba poslední, tak co. I tak bych byla vítěz, pro sebe a pro mojí rodinu :)

Závodění mě chytlo a já jsem začala běhat víc a víc, také nějaké charitativní běhy, protože to mi dává smysl. Jeden z mých prvních závodů byl i RunTour v Plzni, kde jsem si udělala svůj osobák na pět kilometrů :)

Po roce běhání jsem uběhla svůj první půlmaraton, to bylo na jaře minulého roku a na podzim další a neskutečně jsem si to užila. K běhu ještě cvičím jógu a silový trénink a kila šla dolů sama. Celkem přes dvacet :) ještě bych nějakých pět dolů brala, ale ta poslední kila jdou vždycky nejhůř.

Běh se stal součástí mého života, jsem díky němu šťastnější, spokojenější a zdravější. Je to vždycky taková moje chvilka pro sebe, kdy mám čas vyčistit si hlavu a utřídit myšlenky. A když už někdy nemůžu, představím si ten pocit po doběhu a to je pro mě hnací motor. Neskutečná euforie :)

Běháním jsem „nakazila“ manžela a naše tři dětičky, se kterými rádi běháme rodinné běhy, běhat začala i moje mamka a kamarádka :) Komunita běžců je prostě super, ať už rádi běháte sami a nebo v partě, máte vždy jeden společný cíl - radost z běhu. :)

Přeji krásný den a přikládám i nějaké fotky :) hodně jich mám i na mém instagramu: www.instagram.com/chirdlova

s pozdravem Majda

Fotogalerie

Komentáře

297775 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

ČEZ RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2021

Velká RunTour

 1. Sebastian Vošvrda
  Sebastian Vošvrda 3430 bodů
 2. Petr Štěrba
  Petr Štěrba 2832 bodů
 3. Marek Lorenc
  Marek Lorenc 2718 bodů
 1. Soňa Barvenčíková
  Soňa Barvenčíková 2474 bodů
 2. Jana Bušová
  Jana Bušová 2248 bodů
 3. Hana Homolková
  Hana Homolková 1896 bodů

Malá RunTour

 1. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 3520 bodů
 2. Tomáš Malich
  Tomáš Malich 3344 bodů
 3. Lukáš Čermák
  Lukáš Čermák 3260 bodů
 1. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 3378 bodů
 2. Petra Dufková
  Petra Dufková 3074 bodů
 3. Markéta Zmeškalová
  Markéta Zmeškalová 2984 bodů

Partneři