fb-pixel

Běžecký mejdan v Ostravě se vydařil na 1*!9. červen 2019

Běžecký mejdan v Ostravě se vydařil na 1*!

Ostrava! Město, kde to v dobách minulých neměli lidé vůbec jednoduché, ale v současné době město, které dokáže svoji atmosférou vždy nabídnout běžcům ty nejlepší běžecké podmínky po všech stránkách. Nejinak tomu bylo i v sobotu 8. června, kdy se do Ostravy přesunul největší rodinný běžecký seriál v České republice - Česká Pojišťovna RunTour.

Luxusní běžecké městečko vyrostlo v prostoru Dolních Vítkovic pod slavnou Bolt Tower. A kdyby tam sám velký Usain Bolt byl, určitě by se spokojeně usmíval. Nova Run 5 km za 16:51 nebo Česká Pojišťovna 10 km za 31:53. Ale pěkně popořádku...

Rákosníčkovy dětské běhy odstartovaly v tradičním čase 9:30, kdy se na start postavili naši nejmladší běžci. Po startovním odpískání se žluté komando (díky žlutým tričkům od společnosti LIDL, které jsou součástí startovního balíčku) vydalo na trasu, dle věku 500 m nebo 1000 m. Do cíle doběhli všichni malý běžci, včetně maminek, tatínků, babiček i dědečků. Kromě úžasného zážitku nechyběla pořádná medaile. Tři nejlepší běžce v každé kategorii pak čekaly ještě ceny na pódiu.

Terezka z Ostravy zhodnotila svůj výkon slovy: „Běželo se dobže, ale nejlepčí bylo plácnutí s  Lákosníčkem v cíli.“

A protože byl týden do Dne otců, malovaly naše běžecké naděje i obrázky pro své tatínky, ze kterých jsme poté vylosovali tři, které si pro své tatínky odnesly dobrou kávu, pořádně masitý salám nebo sportovní dárky od Jihočeského kraje.

Tradiční distance Česká Pojišťovna RunTour odstartovaly ve čtvrt na jednu 10 km trasou, kterou nejrychleji proběhnul Mathew Kosgei. Časomíra ukázala v cíli 31:53. Nejrychlejší dámou byla Nundu Mbatha. Čas 36:25.

„Trasa lehká, rychlá, ale to počasí bylo hodně hot, jsem spocenej až na p…“, dodal Martin z Opavy, když doběhnul do cíle.

Dvě hodiny odpoledne - to je čas startu Nova Run 5 km. Nejlépe se s okruhem popral Adam Gaura, který zde vyhrál i minulý rok. V tomto roce to bylo v čase 16:51. „Běželo se dobře, trať, fanoušci jako vždy parádní, jen s časem nejsem spokojen, loni to bylo lepší“, dodal Adam těsně po závodu.

Běžecký svátek v Ostravě pak uzavřelo slavností vyhlašování, losování tomboly a vyhlížení další zastávky Česká Pojišťovna RunTour. Ta se uskuteční 13. července v těsné blízkosti ZOO Liberec.

Nikola Mráčková z organizačního týmu Česká Pojišťovna RunTour na závěr zhodnotila celý den: „Tady v Ostravě to má své nepopsatelné kouzlo. Opět jsme měli vyprodáno, někteří běžci za námi jeli i šest hodin, aby si to tady s námi užili, a díky těm úsměvům v cíli 100% platí, že RunTour je radost běžet - děkujeme všem.“

Zajímá vás více?

 • Fotogalerie ze závodu (je i na Facebooku, kde můžete lajkovat a komentovat ;)) je zde.
 • Výsledky závodu najdete zde.
 • Informace o dalším závodu (Liberec; 13/7/2019) jsou tady.

Komentáře

452472 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Letos navíc můžete nově přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2019

Velká RunTour

 1. Pavel Dymák
  Pavel Dymák 5614 bodů
 2. Lukáš Nesporý
  Lukáš Nesporý 5500 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 5474 bodů
 1. Veronika Králová
  Veronika Králová 5028 bodů
 2. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 4444 bodů
 3. Zdenka Benčíková
  Zdenka Benčíková 4046 bodů

Malá RunTour

 1. Antonín Kos
  Antonín Kos 7482 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 7436 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 7398 bodů
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 7654 bodů
 2. Andrea Zapletalová
  Andrea Zapletalová 7080 bodů
 3. Lucie Skalová
  Lucie Skalová 6888 bodů

Partneři