fb-pixel
MENU

Prýgl obsadili běžci Česká Pojišťovna RunTour!11. květen 2019

Prýgl obsadili běžci Česká Pojišťovna RunTour!

Poklidné vody v okolí Brněnské přehrady rozvířila další zastávka Česká pojišťovna RunTour. Největší rodinný seriál pro běžce v České republice zde rozbalil své běžecké městečko v sobotu 11. května. A děly se věci!

Brněnské zastavení bylo dlouho dopředu vyprodáno, a tak atmosféra byla hned od startu dětských běhů úžasná. Nejrychlejší kilometr v Rákosníčkových bězích pro sebe urval Michal Vacek. Časomíra se v cíli zastavila na hodnotě 2:51. Nejdelší distanci vyhrál Marek Chrascina. Ten prolétl ne zrovna lehkou trať na 10 km za 32:02. Poloviční Nova Run 5 km vyhrál Vojtěch Vondra v čase 16:48.

Ovšem ani dámy se nenechaly zahanbit a Petra Vašinová na 5 km trati doběhla za výborných 17:58. Česká Pojišťovna 10 km zase zdolala nejlépe Tereza Hrochová - čas 37:29.

Závod si užívali nejenom zkušení běžci, ale i hobíci. Třeba Milan zhodnotil svůj výkon takto: „Nejtěžší závod, co jsem kdy běžel. Takhle bych charakterizoval Brno. Běželo se mi dobře, po zánětu šlach. Moc jsem si to užil a i s kocovinou jsem to uběhl. To byl nápad jít do hospody na hokej den před závodem.“

Počasí bylo pro běžce více než skvělé. Lehký vánek, sem tam pár kapek, teplota kolem 18 stupňů. Ale u Prýglu byla možnost se přenést i do studených zimních časů. Běžci si totiž mohli vyzkoušet jedinečnou biatlonovou střelnici. A nebylo to jednoduché. Martina z Liberce po pár střelách dodala: „Ty vogo, nechápu, jak to můžou dát a ještě u toho tak rychle běhat.“

Česká pojišťovna RunTour není jen o běhu, ale do měst přináší i špičkové běžecké zázemí se stánky partnerů a vyžití nejen pro děti v podobě velkého dětského parku, ale i dospěláci se mohou bavit, třeba za pomoci virtuální reality díky společnosti Alpine Pro.

Zajímá vás více?

 • Fotogalerie ze závodu (je i na Facebooku, kde můžete lajkovat a komentovat ;)) je zde
 • Výsledky závodu najdete zde.
 • Informace o dalším závodu (Ostrava; 8/6/2019) jsou tady.

Komentáře

1219000 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

50 Kč z každého startovného putuje na podporu celosvětového humanitárního programu The Human Safety Net, který v Česku podporuje aktivity pro zlepšení podmínek při narození dětí, včasné odhalování asfyxie (nedostatečného přísunu kyslíku) při porodu a péči o novorozence. S vaší pomocí pořídíme speciální monitor STAN S41, který dokáže kontrolovat přísun kyslíku v průběhu porodu a včas odhalí dušení miminka. Zdravotníky tak ihned upozorní na nebezpečné komplikace, které by mohly nastat při porodu.

Ilustrace

Výsledky 2019

Velká RunTour

 1. Pavel Dymák
  Pavel Dymák 3030 bodů
 2. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 3020 bodů
 3. Lukáš Nesporý
  Lukáš Nesporý 2968 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Tereza Hrochová
  Tereza Hrochová 3006 bodů
 2. Veronika Králová
  Veronika Králová 2758 bodů
 3. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 2374 bodů
Kompletní pořadí ženy

Malá RunTour

 1. Antonín Kos
  Antonín Kos 3818 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 3794 bodů
 3. Petr Komínek
  Petr Komínek 3772 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 3920 bodů
 2. Andrea Zapletalová
  Andrea Zapletalová 3602 bodů
 3. Lucie Skalová
  Lucie Skalová 3584 bodů
Kompletní pořadí ženy
Banner 1