fb-pixel
MENU

Prýgl obsadili běžci Česká Pojišťovna RunTour!11. květen 2019

Prýgl obsadili běžci Česká Pojišťovna RunTour!

Poklidné vody v okolí Brněnské přehrady rozvířila další zastávka Česká pojišťovna RunTour. Největší rodinný seriál pro běžce v České republice zde rozbalil své běžecké městečko v sobotu 11. května. A děly se věci!

Brněnské zastavení bylo dlouho dopředu vyprodáno, a tak atmosféra byla hned od startu dětských běhů úžasná. Nejrychlejší kilometr v Rákosníčkových bězích pro sebe urval Michal Vacek. Časomíra se v cíli zastavila na hodnotě 2:51. Nejdelší distanci vyhrál Marek Chrascina. Ten prolétl ne zrovna lehkou trať na 10 km za 32:02. Poloviční Nova Run 5 km vyhrál Vojtěch Vondra v čase 16:48.

Ovšem ani dámy se nenechaly zahanbit a Petra Vašinová na 5 km trati doběhla za výborných 17:58. Česká Pojišťovna 10 km zase zdolala nejlépe Tereza Hrochová - čas 37:29.

Závod si užívali nejenom zkušení běžci, ale i hobíci. Třeba Milan zhodnotil svůj výkon takto: „Nejtěžší závod, co jsem kdy běžel. Takhle bych charakterizoval Brno. Běželo se mi dobře, po zánětu šlach. Moc jsem si to užil a i s kocovinou jsem to uběhl. To byl nápad jít do hospody na hokej den před závodem.“

Počasí bylo pro běžce více než skvělé. Lehký vánek, sem tam pár kapek, teplota kolem 18 stupňů. Ale u Prýglu byla možnost se přenést i do studených zimních časů. Běžci si totiž mohli vyzkoušet jedinečnou biatlonovou střelnici. A nebylo to jednoduché. Martina z Liberce po pár střelách dodala: „Ty vogo, nechápu, jak to můžou dát a ještě u toho tak rychle běhat.“

Česká pojišťovna RunTour není jen o běhu, ale do měst přináší i špičkové běžecké zázemí se stánky partnerů a vyžití nejen pro děti v podobě velkého dětského parku, ale i dospěláci se mohou bavit, třeba za pomoci virtuální reality díky společnosti Alpine Pro.

Zajímá vás více?

 • Fotogalerie ze závodu (je i na Facebooku, kde můžete lajkovat a komentovat ;)) je zde
 • Výsledky závodu najdete zde.
 • Informace o dalším závodu (Ostrava; 8/6/2019) jsou tady.

Komentáře

1410100 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

50 Kč z každého startovného putuje na podporu celosvětového humanitárního programu The Human Safety Net, který v Česku podporuje aktivity pro zlepšení podmínek při narození dětí, včasné odhalování asfyxie (nedostatečného přísunu kyslíku) při porodu a péči o novorozence. S vaší pomocí pořídíme speciální monitor STAN S41, který dokáže kontrolovat přísun kyslíku v průběhu porodu a včas odhalí dušení miminka. Zdravotníky tak ihned upozorní na nebezpečné komplikace, které by mohly nastat při porodu.

Ilustrace

Výsledky 2019

Velká RunTour

 1. Pavel Dymák
  Pavel Dymák 5614 bodů
 2. Lukáš Nesporý
  Lukáš Nesporý 5500 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 5474 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Veronika Králová
  Veronika Králová 5028 bodů
 2. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 4444 bodů
 3. Zdenka Benčíková
  Zdenka Benčíková 4046 bodů
Kompletní pořadí ženy

Malá RunTour

 1. Antonín Kos
  Antonín Kos 7482 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 7436 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 7398 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 7654 bodů
 2. Andrea Zapletalová
  Andrea Zapletalová 7080 bodů
 3. Lucie Skalová
  Lucie Skalová 6888 bodů
Kompletní pořadí ženy
Banner 1