fb-pixel
MENU

Prýgl obsadili běžci Česká Pojišťovna RunTour!11. květen 2019

Prýgl obsadili běžci Česká Pojišťovna RunTour!

Poklidné vody v okolí Brněnské přehrady rozvířila další zastávka Česká pojišťovna RunTour. Největší rodinný seriál pro běžce v České republice zde rozbalil své běžecké městečko v sobotu 11. května. A děly se věci!

Brněnské zastavení bylo dlouho dopředu vyprodáno, a tak atmosféra byla hned od startu dětských běhů úžasná. Nejrychlejší kilometr v Rákosníčkových bězích pro sebe urval Michal Vacek. Časomíra se v cíli zastavila na hodnotě 2:51. Nejdelší distanci vyhrál Marek Chrascina. Ten prolétl ne zrovna lehkou trať na 10 km za 32:02. Poloviční Nova Run 5 km vyhrál Vojtěch Vondra v čase 16:48.

Ovšem ani dámy se nenechaly zahanbit a Petra Vašinová na 5 km trati doběhla za výborných 17:58. Česká Pojišťovna 10 km zase zdolala nejlépe Tereza Hrochová - čas 37:29.

Závod si užívali nejenom zkušení běžci, ale i hobíci. Třeba Milan zhodnotil svůj výkon takto: „Nejtěžší závod, co jsem kdy běžel. Takhle bych charakterizoval Brno. Běželo se mi dobře, po zánětu šlach. Moc jsem si to užil a i s kocovinou jsem to uběhl. To byl nápad jít do hospody na hokej den před závodem.“

Počasí bylo pro běžce více než skvělé. Lehký vánek, sem tam pár kapek, teplota kolem 18 stupňů. Ale u Prýglu byla možnost se přenést i do studených zimních časů. Běžci si totiž mohli vyzkoušet jedinečnou biatlonovou střelnici. A nebylo to jednoduché. Martina z Liberce po pár střelách dodala: „Ty vogo, nechápu, jak to můžou dát a ještě u toho tak rychle běhat.“

Česká pojišťovna RunTour není jen o běhu, ale do měst přináší i špičkové běžecké zázemí se stánky partnerů a vyžití nejen pro děti v podobě velkého dětského parku, ale i dospěláci se mohou bavit, třeba za pomoci virtuální reality díky společnosti Alpine Pro.