fb-pixel
MENU

Ústí se prohnal nejenom déšť s kroupami, ale i běžci RunTour!28. duben 2019

Ústí se prohnal nejenom déšť s kroupami, ale i běžci RunTour!

Po skoro měsíční pauze se největší rodinný běžecký seriál Česká Pojišťovna RunTour přesunul z jihu na sever, do Ústí nad Labem. 27. dubna se na soutoku Labe a Bíliny sešli jak malí, tak velcí běžci, aby společně udělali něco pro svoje zdraví a užili si parádní rodinný den.

Vše odstartovalo Rákosníčkovými běhy, kde poměřily síly naše budoucí běžecké naděje. Nejrychlejší kilometr zaběhnul teprve desetiletý Lukáš Beck - 3:38. O pár minut později odstartovala královská destinace Česká pojišťovna RunTour, běh na 10 km. Ten vyhrál Vojtěch Podjukl v čase 32:50. Poloviční Nova Run na 5 km vyhrál Jan Zaloudek. Cílem prolétl v čase 16:22.

Zatímco dětské běhy a desetikilometrová trať se běžely za polojasného počasí, před startem Nova Run 5 km se nad Ústím zatáhlo, zapršelo a nechyběly kroupy. Běžci se ale nenechali rozhodit a ve dvě hodiny odpoledne vyběhlo na nejoblíbenější trať osm set nadšených RunTouráků. Jedním z nich byla i Jana, která celý super běžecký den zhodnotila stručně: „Bylo to opět úžasné, od začátku až do konce. Dobrou náladu nám nezkazilo ani počasí! Díky moc vám všem za celou organizaci. Jste skvělí!“

Čím dál větší oblíbenost běhů, kde se zabaví celá rodina, shrnuje naše Nikola Mráčková: „Stejně jako v Českých Budějovicích byl i tento závod kompletně vyprodán a pokud se běžci ještě nestačili přihlásit do Brna, doporučuji neváhat s registrací. Dáváme přednost kvalitě nad kvantitou. Máme přesně daný počet míst a ten nenavyšujeme.“

Kromě běhu nechybělo špičkové běžecké zázemí se stánky partnerů, kde si mohli běžci nakoupit třeba nové boty Salming, ve kterých běhají i naši vodiči, a které už nejednoho běžce Česká Pojišťovna RunTour dovedly k osobnímu rekordu. Celý den končil tradiční bohatou tombolou s nádhernými dárky a pozvánkou na moravskou zastávku. Ta se koná už 11. května u Brněnské přehrady.

 • Fotogalerie ze závodu (je i na Facebooku, kde můžete lajkovat a komentovat ;)) je zde.
 • Výsledky závodu najdete zde.
 • Informace o dalším závodu (Brno) jsou tady.

Komentáře

1284400 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

50 Kč z každého startovného putuje na podporu celosvětového humanitárního programu The Human Safety Net, který v Česku podporuje aktivity pro zlepšení podmínek při narození dětí, včasné odhalování asfyxie (nedostatečného přísunu kyslíku) při porodu a péči o novorozence. S vaší pomocí pořídíme speciální monitor STAN S41, který dokáže kontrolovat přísun kyslíku v průběhu porodu a včas odhalí dušení miminka. Zdravotníky tak ihned upozorní na nebezpečné komplikace, které by mohly nastat při porodu.

Ilustrace

Výsledky 2019

Velká RunTour

 1. Pavel Dymák
  Pavel Dymák 4630 bodů
 2. Lukáš Nesporý
  Lukáš Nesporý 4540 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 4518 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Veronika Králová
  Veronika Králová 4156 bodů
 2. Tereza Hrochová
  Tereza Hrochová 3798 bodů
 3. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 3630 bodů
Kompletní pořadí ženy

Malá RunTour

 1. Antonín Kos
  Antonín Kos 6206 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 6166 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 6132 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 6342 bodů
 2. Andrea Zapletalová
  Andrea Zapletalová 5896 bodů
 3. Lucie Skalová
  Lucie Skalová 5754 bodů
Kompletní pořadí ženy
Banner 1