fb-pixel
MENU

První závod roku 2019 za námi. Jak se běželo v Budějovicích?30. březen 2019

První závod roku 2019 za námi. Jak se běželo v Budějovicích?

Stalo se již tradicí, že sezonu velkých běžeckých závodů v Jihočeském kraji zahajujeme my, série rodinných běhů Česká Pojišťovna RunTour. :) Nejinak tomu bylo i v sobotu 30. března 2019.

Na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích se sešlo dva a půl tisíce malých i velkých běžců a drtivá většina z nich si zaběhla své nové osobní maximum. Naše budoucí mladé naděje běžely na tratích 500 a 1 000 m. Na dospělé běžce pak čekaly distance 5 a 10 km. Nechyběl ani premiérový rodinný běh v délce 3 km.

Na nejdelší distanci 10 km byl nejrychlejší Vítek Pavlišta s časem 30:56. Nova Run 5 km vyhrál Jaroslav Doubek s časem 15:50 a nový rodinný běh Slevomat 3 km vyhrál Tomáš Michálek, který cílovou pásku proťal v čase 10:37. Ani dámy ale nezůstaly pozadu. První ženou v pořadí na 10 km byla Kristina Mäki s časem 36:08. Na 5 km se do cíle přiřítila v čase 18:09 Petra Vašinová a na 3 km byla nejlepší ženou Romana Macková v čase 12:59.

Zajímá vás, jaký byl váš výsledek? Nebo jak si vedli ostatní běžci? Vše najdete ve výsledcích zde .

Běžecký svátek odstartoval již v půl desáté (zázemí se pro veřejnost otevřelo v osm hodin ráno), kdy se teploty pohybovaly ještě kolem pěti stupňů celsia, ale mladí běžci si závod i tak užili na maximum. „Bylo to super, mám medaili, i když jsem nemohl, byl jsem rychlejší než mamka“, říká Martínek, který vyběhl na trasu 500 m. Postupem času se teplota vyšplhala na příjemných 18 stupňů a spokojeni byli naprosto všichni.

Premiérově se v Českých Budějovicích běžel závod na 3 km, který vznikl na popud samotných běžců. „Běhají s námi celé rodiny, a jak se rozbíhají nejenom tatínkové, maminky, ale i děti, babičky, dědečkové, dostávali jsme spoustu emailů, zda by nemohl být nějaký kratší běh, kde by mohli běžet všichni pohromadě. A tak jsme vytvořili běh na 3 km. Ten mohou běžet děti, rodiče i prarodiče společně“, dodává Nikola Mráčková z organizačního týmu.

RunTour není jen o běhu, ale i o rodinné atmosféře a příjemně stráveném dni. Kromě běhu tak opět nechybělo naše běžecké zázemí se stánky partnerů, kde si běžci mohli vyzkoušet třeba virtuální realitu nebo nakoupit novinky na startující běžeckou sezonu. K tomu všemu jim hrála kapela Dilated. Celý den pak zakončila bohatá tombola.

Běželi jste s námi? Napište nám, co se vám na runTour líbilo/nelíbilo, co vás nejvíce bavilo, co naopak nebavilo... Díky každé zpětné vazbě se můžeme posouvat dál a dělat závod přesně takový, jaký si vy, naši běžci, zasloužíte. Navíc si vždycky rádi poslechneme, jak závod vnímali ostatní, a co je zaujalo - protože i když chceme, tak je to tak bohatý den na zážitky, že ne u všeho dokážeme být, nebo si to v záplavě dalších věcí nepamatujeme třeba tak přesně, jak bychom rádi. ;)

Další zastávka Česká Pojišťovna RunTour se koná 27. dubna v Ústí nad Labem.