fb-pixel

První závod roku 2019 za námi. Jak se běželo v Budějovicích?30. březen 2019

První závod roku 2019 za námi. Jak se běželo v Budějovicích?

Stalo se již tradicí, že sezonu velkých běžeckých závodů v Jihočeském kraji zahajujeme my, série rodinných běhů Česká Pojišťovna RunTour. :) Nejinak tomu bylo i v sobotu 30. března 2019.

Na náměstí Přemysla Otakara II. v Českých Budějovicích se sešlo dva a půl tisíce malých i velkých běžců a drtivá většina z nich si zaběhla své nové osobní maximum. Naše budoucí mladé naděje běžely na tratích 500 a 1 000 m. Na dospělé běžce pak čekaly distance 5 a 10 km. Nechyběl ani premiérový rodinný běh v délce 3 km.

Na nejdelší distanci 10 km byl nejrychlejší Vítek Pavlišta s časem 30:56. Nova Run 5 km vyhrál Jaroslav Doubek s časem 15:50 a nový rodinný běh Slevomat 3 km vyhrál Tomáš Michálek, který cílovou pásku proťal v čase 10:37. Ani dámy ale nezůstaly pozadu. První ženou v pořadí na 10 km byla Kristina Mäki s časem 36:08. Na 5 km se do cíle přiřítila v čase 18:09 Petra Vašinová a na 3 km byla nejlepší ženou Romana Macková v čase 12:59.

Zajímá vás, jaký byl váš výsledek? Nebo jak si vedli ostatní běžci? Vše najdete ve výsledcích zde .

Běžecký svátek odstartoval již v půl desáté (zázemí se pro veřejnost otevřelo v osm hodin ráno), kdy se teploty pohybovaly ještě kolem pěti stupňů celsia, ale mladí běžci si závod i tak užili na maximum. „Bylo to super, mám medaili, i když jsem nemohl, byl jsem rychlejší než mamka“, říká Martínek, který vyběhl na trasu 500 m. Postupem času se teplota vyšplhala na příjemných 18 stupňů a spokojeni byli naprosto všichni.

Premiérově se v Českých Budějovicích běžel závod na 3 km, který vznikl na popud samotných běžců. „Běhají s námi celé rodiny, a jak se rozbíhají nejenom tatínkové, maminky, ale i děti, babičky, dědečkové, dostávali jsme spoustu emailů, zda by nemohl být nějaký kratší běh, kde by mohli běžet všichni pohromadě. A tak jsme vytvořili běh na 3 km. Ten mohou běžet děti, rodiče i prarodiče společně“, dodává Nikola Mráčková z organizačního týmu.

RunTour není jen o běhu, ale i o rodinné atmosféře a příjemně stráveném dni. Kromě běhu tak opět nechybělo naše běžecké zázemí se stánky partnerů, kde si běžci mohli vyzkoušet třeba virtuální realitu nebo nakoupit novinky na startující běžeckou sezonu. K tomu všemu jim hrála kapela Dilated. Celý den pak zakončila bohatá tombola.

Běželi jste s námi? Napište nám, co se vám na runTour líbilo/nelíbilo, co vás nejvíce bavilo, co naopak nebavilo... Díky každé zpětné vazbě se můžeme posouvat dál a dělat závod přesně takový, jaký si vy, naši běžci, zasloužíte. Navíc si vždycky rádi poslechneme, jak závod vnímali ostatní, a co je zaujalo - protože i když chceme, tak je to tak bohatý den na zážitky, že ne u všeho dokážeme být, nebo si to v záplavě dalších věcí nepamatujeme třeba tak přesně, jak bychom rádi. ;)

Další zastávka Česká Pojišťovna RunTour se koná 27. dubna v Ústí nad Labem.

Komentáře

449421 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Letos navíc můžete nově přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2020

Velká RunTour

 1. Pavel Dymák
  Pavel Dymák 5614 bodů
 2. Lukáš Nesporý
  Lukáš Nesporý 5500 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 5474 bodů
 1. Veronika Králová
  Veronika Králová 5028 bodů
 2. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 4444 bodů
 3. Zdenka Benčíková
  Zdenka Benčíková 4046 bodů

Malá RunTour

 1. Antonín Kos
  Antonín Kos 7482 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 7436 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 7398 bodů
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 7654 bodů
 2. Andrea Zapletalová
  Andrea Zapletalová 7080 bodů
 3. Lucie Skalová
  Lucie Skalová 6888 bodů

Partneři