fb-pixel

Příběhy RunTouráků - díl druhý: Proč běhám?13. březen 2019

Příběhy RunTouráků - díl druhý: Proč běhám?

Proč jste začali běhat? Co vám běh dává? Podělte se o své příběhy a napište nám, inspirujte společně s námi další. Aby i oni poznali, že má smysl běžet, a že je běh zábava - je radost běžet! Nyní přinášíme příběh Ivy, maminky dvou dětí.

Proč běhám? Nejprve bych řekla, že opravdu nejsem závodní běžec, spíš utahaná máma co se pokouší běhat po té co skoro 3 roky nedělala a spíš nemohla dělat nic obě děti byly rizikové těhotenství a navíc zakončené císařským řezem, což znamená půl roku stop na všechny sportovní aktivity a máme je 1,5 roku po sobě jsem se dvakrát proběhla a čekala jsem druhého).

Teď už k běhu, před dětmi a vůbec na vysoké škole jsem sportem a během žila. Fyzičku jsem měla neskutečnou, když si zavzpomínám. :D

Teď jsem se dostala na pomyslné dno fyzických sil (no i psychických, s dětmi takto po sobě každý den taková challenge, přežít do večera).

Proto namotivovat se znovu ke sportu a běhu bylo opravdu těžké, rozhodla jsem se začít znovu běhat a plavat a pomalými krůčky se vše lepší.

Největší motivace jsou pro mě děti.

Hlavně to, aby měli zdravou a energickou mámu a ne tu unavenou hroudu čehosi, co zatím jsem. Ale i to, že druhý syn začal před nedávnem chodit a popobíhat a myslím, že na jaře bude běžecký trénink každá procházka (zákonitě každý běží vždy jiným směrem :D ).

A jelikož moje sestřičky obě běhají, nejmladší dokonce závodně a hodně dobře a obě se účastní RunTour pravidelně (prostřední loni všech závodů), tak mým cílem je uběhnout RunTour Liberec s nimi, ale jsem realista, letos to nebude, spíše příští rok. Letos se chystám nasadit do běžeckého klání našeho malého koníka Dominička (necelé 3 roky, v době závodu 3 ;)), tak se proběhnu s ním a dětmi. <3

Rozhodujícím pro běh a plavání u mě je také volnost časová. Mohu jít běhat kdykoliv chci (no když mám hlídání). Krásně si pročistím hlavu a mám ze sebe lepší pocit.

Prostě pořád si v hlavě říkám "kdo chce, hledá cestu, kdo nechce, výmluvy". A o tom to je.

Běhu zdar a krásný den,

Iva Patková

Komentáře

451372 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Letos navíc můžete nově přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2019

Velká RunTour

 1. Pavel Dymák
  Pavel Dymák 5614 bodů
 2. Lukáš Nesporý
  Lukáš Nesporý 5500 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 5474 bodů
 1. Veronika Králová
  Veronika Králová 5028 bodů
 2. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 4444 bodů
 3. Zdenka Benčíková
  Zdenka Benčíková 4046 bodů

Malá RunTour

 1. Antonín Kos
  Antonín Kos 7482 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 7436 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 7398 bodů
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 7654 bodů
 2. Andrea Zapletalová
  Andrea Zapletalová 7080 bodů
 3. Lucie Skalová
  Lucie Skalová 6888 bodů

Partneři