fb-pixel
MENU

Příběhy RunTouráků - díl druhý: Proč běhám?13. březen 2019

Příběhy RunTouráků - díl druhý: Proč běhám?

Proč jste začali běhat? Co vám běh dává? Podělte se o své příběhy a napište nám, inspirujte společně s námi další. Aby i oni poznali, že má smysl běžet, a že je běh zábava - je radost běžet! Nyní přinášíme příběh Ivy, maminky dvou dětí.

Proč běhám? Nejprve bych řekla, že opravdu nejsem závodní běžec, spíš utahaná máma co se pokouší běhat po té co skoro 3 roky nedělala a spíš nemohla dělat nic obě děti byly rizikové těhotenství a navíc zakončené císařským řezem, což znamená půl roku stop na všechny sportovní aktivity a máme je 1,5 roku po sobě jsem se dvakrát proběhla a čekala jsem druhého).

Teď už k běhu, před dětmi a vůbec na vysoké škole jsem sportem a během žila. Fyzičku jsem měla neskutečnou, když si zavzpomínám. :D

Teď jsem se dostala na pomyslné dno fyzických sil (no i psychických, s dětmi takto po sobě každý den taková challenge, přežít do večera).

Proto namotivovat se znovu ke sportu a běhu bylo opravdu těžké, rozhodla jsem se začít znovu běhat a plavat a pomalými krůčky se vše lepší.

Největší motivace jsou pro mě děti.

Hlavně to, aby měli zdravou a energickou mámu a ne tu unavenou hroudu čehosi, co zatím jsem. Ale i to, že druhý syn začal před nedávnem chodit a popobíhat a myslím, že na jaře bude běžecký trénink každá procházka (zákonitě každý běží vždy jiným směrem :D ).

A jelikož moje sestřičky obě běhají, nejmladší dokonce závodně a hodně dobře a obě se účastní RunTour pravidelně (prostřední loni všech závodů), tak mým cílem je uběhnout RunTour Liberec s nimi, ale jsem realista, letos to nebude, spíše příští rok. Letos se chystám nasadit do běžeckého klání našeho malého koníka Dominička (necelé 3 roky, v době závodu 3 ;)), tak se proběhnu s ním a dětmi. <3

Rozhodujícím pro běh a plavání u mě je také volnost časová. Mohu jít běhat kdykoliv chci (no když mám hlídání). Krásně si pročistím hlavu a mám ze sebe lepší pocit.

Prostě pořád si v hlavě říkám "kdo chce, hledá cestu, kdo nechce, výmluvy". A o tom to je.

Běhu zdar a krásný den,

Iva Patková

Komentáře

860300 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

50 Kč z každého startovného putuje na podporu celosvětového humanitárního programu The Human Safety Net, který v Česku podporuje aktivity pro zlepšení podmínek při narození dětí, včasné odhalování asfyxie (nedostatečného přísunu kyslíku) při porodu a péči o novorozence. S vaší pomocí pořídíme speciální monitor STAN S41, který dokáže kontrolovat přísun kyslíku v průběhu porodu a včas odhalí dušení miminka. Zdravotníky tak ihned upozorní na nebezpečné komplikace, které by mohly nastat při porodu.

Ilustrace

Výsledky 2019

Velká RunTour

 1. Vít Pavlišta
  Vít Pavlišta 1400 bodů
 2. Vojtěch Podjukl
  Vojtěch Podjukl 1260 bodů
 3. Jiři Csirik
  Jiři Csirik 1190 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Kristina Maki
  Kristina Maki 1108 bodů
 2. Tereza Hrochová
  Tereza Hrochová 1102 bodů
 3. hana Homolková
  hana Homolková 1094 bodů
Kompletní pořadí ženy

Malá RunTour

 1. Jaroslav Doubek
  Jaroslav Doubek 1600 bodů
 2. Marek Strnad
  Marek Strnad 1440 bodů
 3. pavel Štěpáník
  pavel Štěpáník 1360 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 1280 bodů
 2. Kateřina Vávrová
  Kateřina Vávrová 1278 bodů
 3. Eva Slavíková
  Eva Slavíková 1272 bodů
Kompletní pořadí ženy
Banner 1