fb-pixel

Příběhy RunTouráků - díl první: Co mi běh dává?27. únor 2019

Příběhy RunTouráků - díl první: Co mi běh dává?

Proč jste začali běhat? Co vám běh dává? Podělte se o své příběhy a napište nám, inspirujte společně s námi další. Aby i oni poznali, že má smysl běžet, a že je běh zábava - je radost běžet! ;)

RunTour není obyčejným závodem, to ví každý, kdo s námi pravidelně běhá. Nejde nám o prvenství, nebo o překonávání rekordů. Naším cílem je, abyste si běh a celý závodní den užili. Jde nám o vás...

Proč jste začali běhat? Co vás na běhu baví? Co vám dává? Co jste se díky běhání naučili? V čem vám pomáhá? Podělte se s námi o své příběhy. Inspirujte další k tomu, aby se i oni rozběhli. Nebo ostatním běžcům ukažte, že v tom nejsou sami, že vy zažíváte to stejné. :) Zakládáme sekci Příběhy RunTouráků!

Příběh Honzy

Každý z nás má svůj důvod proč začal běhat, ten můj důvod je jednoduchý jsem alkoholik. Jsem „mladý“ kluk co v životě udělal mnoho blbostí, ale závodit s chlastem se nevyplácí. Prožil jsem mnoho měsíců pod lékařským dohledem v psychiatrické léčebně v Bohnicích na pavilonu závislostí. Nikomu bych nepřál tam trávit den, natož 3 měsíce v pekle, kde se zvedáte ze samotného dna a hledáte nazpět svou důstojnost o které pochybujete, že vám nějaká zůstala.

Svůj život rozděluji na dvě pro mě zásadní etapy s chlastem a bez něj. Já měl to štěstí, že jsem se měl kam vrátit mnoho takových lidí se nemá kam vracet. V životě jsem znal jediný ventil ze stresu, napětí a tím byl chlast. Po návratu z nemocnice jsem zjistil, že mám spousty volného času a postupně jsem začal hledat sport co by nezruinoval jednoho napraveného hříšníka a zároveň by fungoval spolehlivě jako ventil papiňáku. Nedlouho na to padlo rozhodnutí právě na běh, stačí si přece jen koupit boty a je to.

Svého rozhodnutí jsem litoval po dobu několika prvních výběhů a však oporu jsem našel ve svém dlouholetém kamarádovi, který začal pravidelně chodit běhat se mnou za což mu děkuji. Běhání se stalo mou součástí každodenního života a beru ho jako záchrannou brzdu.

Kdyby mi někdo řekl před lety poběžíš 10 km tak se mu vysměji a letos si dám svůj první maratónský běh (spíše půjde o to dostat se do cíle) a jste to právě vy, kteří pro nás ostatní připravujete závody komu musíme být vděční co pro nás běžce děláte.

Je úplně jedno zda se jedná o pouťový závod organizovaný partou nadšenců nebo o profi připravený závod máte náš obdiv. Já osobně našel v běhání svobodu a životní sílu.

Svůj závod ten nejdelší , ale furt poběžím a s Vámi to má smysl.

Tak ahoj na RunTour 2019 ať to běhá, přeje

Honza Abstinující alkoholik

Komentáře

451372 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Letos navíc můžete nově přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2019

Velká RunTour

 1. Pavel Dymák
  Pavel Dymák 5614 bodů
 2. Lukáš Nesporý
  Lukáš Nesporý 5500 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 5474 bodů
 1. Veronika Králová
  Veronika Králová 5028 bodů
 2. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 4444 bodů
 3. Zdenka Benčíková
  Zdenka Benčíková 4046 bodů

Malá RunTour

 1. Antonín Kos
  Antonín Kos 7482 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 7436 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 7398 bodů
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 7654 bodů
 2. Andrea Zapletalová
  Andrea Zapletalová 7080 bodů
 3. Lucie Skalová
  Lucie Skalová 6888 bodů

Partneři