fb-pixel

Co je pro vás RunTour? Děkujeme, že s námi sdílíte své pocity a příběhy!31. říjen 2018

Co je pro vás RunTour? Děkujeme, že s námi sdílíte své pocity a příběhy!

Začalo to jako obyčejná soutěž na Facebooku o batoh. Napište, co se vám vybaví, když se řekne RunTour. Počtení to ale bylo tak krásné, že by byla škoda jej ztratit, zapomenout. Takže si to tady "odložíme", ať se k němu můžeme kdykoliv vrátit. Děkujeme!!! <3

Vaše názory jsou pro nás důležité, jsme rádi, když se s námi o ně dělíte. Víme, co zlepšovat, nechávat tak jak je... Zkrátka plánování závodů není jen naším slepým odhadem, co by se vám mohlo líbit, ale je to skutečně o tom, co je pro vás klíčové. Jsme tu pro vás a snažíme se vše dělat, jak nejlépe umíme. Jsme rádi, že dle vašich reakcí se nám to daří! :)

Děkujeme za vaše vzpomínky, neskutečně nás potěšily a vyloudily nám široké úsměvy na tváři. Díky vám dennodenně vidíme, že má smysl běžet, ale především to, že má i smysl závody pořádat - je radost RunTour s vámi sdílet! <3

Co nás zaujalo a potěšilo?

 • Monika Sádlová Vybaví se mi úžasný pocit, že se tato společnost pořád ještě umi společně bavit, podporovat fandit a pomáhat si překonávat sám sebe. A mě navic dává báječný pocit, že na to ještě mám.
 • Ivana Caklová Zeptala jsem se rodiny a jednohlasně zaznělo běhání. :D A já přidávám , že spousta usměvavých a spokojených lidí. Ať už to jsou běžci, organizátoři nebo fanoušci kolem trati. A hlavně vodiči, kteří občas musí společně s běžci ty fanoušky k povzbuzováni pošťouchnout. :D
 • Pavel Šmarda Šmárik Když se řekne Runtour, je to obrovská akce kde vůbec nezáleží na běhu ale o to dorazit do cíle ;) Z RunTour mám ty nejlepší zážitky prostě skvělá akce ;) a ty medaile a fotky prostě nádherné vzpomínky které mi to vždycky připomenou ;)
 • Netoličtí Vrabčáci závislost na věky;) nechť z nás nevyprchá nebo ji nezastaví cokoli jiného!
 • Marie Kunstatova Letos jsem v Praze běžela poprvé Runtour a moc se mi líbila atmosféra ať už dětského, tak i dospělého běhu. Ale nejvíce se mi líbí solidarita běžců a jejich doprovodu. Stála jsem na startu a nepočítala jsem, že se počasí vydaří a najednou jsem měla přesně o mikinu více a začala jsem přemýšlet, co s ní. Požádala jsem tedy paní, která stála mimo běžecký koridor a povídala si s běžcem, který stál za mnou, zda by mi mohla pohlídat mikinu. Ochotně souhlasila a mikinu prý mi předá v cíli, že na mě počká. Nevím, čím to bylo, ale v září czechrun jsem zaběhla 5km za 26:59 a tady jsem to zvládla za krásných 25:00 a paní v cíli opravdu stala s mikinou v ruce a mávala. A v cíli mě vyhlíželi i mé děti, což bylo úplně nejhezčí přivítání! Takže celý běh byl úplně úžasný a už se moc těším, až si ho opět příští rok zaběhnu. A milé paní strašně moc děkuji!
 • Romana Svobodová Sedláková: Run Tour.....moje hlavní tréninková motivace..každý trénink odběhávám s myšlenkou v hlavě, že příští rok nepříjdu o jediný Run Tour závod a že překonám při všech desítkách sama sebe....
 • Bohumila Hanačíková letos v Olomouci na desítce, kdy bylo opravdu horké počasí jsem tři km před cílem měla velkou krizi...prostě jsem to chtěla vzdát a pak se za mnou objevil pán, jak dědeček z pohádky. Jen jsem slyšela "zvedni hlavu, narovnej se už to máš kousek" pak jsem ho viděla v cíli usmáli jsme se na sebe podali ruce...a ten skvělý pocit u srdce byl prostě úžasný <3
 • Dušan Sanyn Oslej Na svůj první RunTour v Ústí nad Labem jsem se přihlásil s velkým předstihem, tak trochu i jako bič na sebe, abych se donutil trénovat. Jenže v průběhu trénování se ke mě přidala má milovaná žena, začali jsme spolu běhat, poznali mnoho běžeckých přátel a běhání se nám stalo součástí našeho života. S obavami se žena přihlásila na ústecký RunTour také, vytvořili jsme spolu Tandem a ač nebojujeme o přední umístění, je pro nás vzájemné povzbuzování a sounáležitost hrozně důležitá. Od té doby jsme si zopakovali v Praze a těšíme se na již třetí společný tandem do Pardubic.
 • Markéta Maki Muj prvni bezecky zavod, byla to desitka v Brne v roce 2014,prvni zavod s nynejsim manzelem,prvni desitka pod hodinu. Letos v Praze o dve deti vic,presto osobak na petce. V mezidobi nekolik zavodu s paradni atmosferou. tesim se na pristi rok :)
 • Martina Sedláčková Neopakovatelná atmosféra , která zaujala i ostatní členy naší rodiny, že se přihlásili na poslední závod v Pardubicích, aby si ji mohli taky vychutnat. ;)
 • Monika Tesaříková Společný čas s manželem a dcerou <3 ....noví přátelé spoluběžci...radost, vnitřní spokojenost......obdiv všem na startu....mladí, starší, ještě starší ...nevidomí....perfektní akce s atmosférou...PROSTĚ vše pozitivní... <3
 • Klara Grolichova Důvod proč jsem začala běhat, nepřestávat a motivovat další k běhu! :)
 • Efi Jede Přátelství. Jednak přátelská (i pořadatelská) atmosféra obecně, ale především plno získaných přátel. Díky běhu, díky Vám:-)
 • Jiří Janovský Od začátku roku se potýkám se zraněním menisku,přesto jsem to nevzdal.Nedá se moc běhat,ale srdíčko říká jdi do toho máš na to.Atak všech sedm závodů běžím se sebezapřením bolestí v koleně a ten pocit v cíli je prostě super.Pardubice jsou domovské a to se musí.Půjdu je i kdyby čert na koze jel.Děkuji všem za podporu a pořadatelům za skvělé závody. Pro mne byl nejhezčí závod v Liberci nejhorší čas,ale ten neřeším o tom to pro většinu nás není.Cíl splněný úsměv nadšení pro další závod nádherné trasy.Doufám že to přiláká spostu dalších nadšenců pro pohyb.Opravdu má smysl běžet.
 • Hanka Šmejkalová Loňský závod u nás doma v Pardubicích. Byl to můj první závod Run tour a tam vznikla myšlenka odběhnout celý letošní ročník. Moc se těším na poslední závod série s mými přáteli :)
 • Míša Šnebergerová Letos jsme jely s kamaradkou na náš první Run Tour do Olomouce. Rozhodly jsme se nejezdit autem, ale vyrazit vlakem z Plzně a spojit to s prohlídkou historického centra. Vše probíhalo skvěle, daly jsme si obídek, dortík i kafčo, protože času na vytrávení bylo dostatek. Následně jsme si prohlédly centrum. Po celý den bylo krásně slunečno, jen stupňů mohlo být o pár méně. Závod jsme i přes teploučko doběhly obě a jen nerady jsme se vydaly zpět na hlavní nádraží, kde nás potkalo nemilé překvapení..Zpozdění vlaku není nic divného, ale během cesty sme nabraly asi 3- hodinové zpozdění, ujel nám poslední bus z Prahy do Plzně a domů jsme se vrátily až druhý den asi v půl 5 ráno. Přesto to byl nádherný sportovní zážitek, na který určitě nezapomenem, viď Klára Němečková. Už se obě těšíme do Pardubic!
 • Jyr Ká Prima rodinná akce kde je vítězem každý účastník závodu . Navíc je to běh pro dobrou věc se super lidmi s nadace Leontýnka . Pro mě navíc závody kde jsem si udělal nejeden osobní rekord ;) :)
 • Lukáš Matúš Kvapil Když se řekne RunTour, vybaví se mi neskutečná atmosféra, radost, nádherné medaile s píšťalkou, odhodlání a úsilí stát se nejlepšími. Svou atmosférou RunTour předčí i mnohé "konkurenční" akce a proto jsem si právě RunTour vybral jako první závod mimo své město. Takže - 3.11. - Plzeň hl.n. - Pendolino a uvidíme se na startu v hlavním městě perníku <3
 • Petra Hailová Cicalo Miluji běh a když se řekne RunTour, tak si vybavím skvělou organizaci, příjemnou atmosféru a prima lidičky, co si na nic nehrajou a rádi se povzbudí navzájem! A tak to má na každém závodě být :)
 • Šarýk Čechurová Radost, spousta šťastných lidí se stejným zájmem (láskou k běhu), úžasný tým usměvavých organizátorů, pohodová atmosféra, fanoušci - povzbuzovači, a dostihové závodiště v Pardubicích - kdy jindy jste měli možnost se tam proběhnout? Je to jako kdyby jste měli běžet třeba třeba po trase Tour de France - pamatujete si to hlavně kvůli terénu, známé, opěvované trase :)
 • Tomáš Baky Baczke #runtour = příběhy, přátelství, emoce, pomoc...
  #runtour = příběhy lidí kteří se z jakéhokoliv důvodu postavili na start závodu.
  #runtour = nová přátelství
  #runtour = emoce před startem a ještě větší v cíli
  #runtour = nezištná pomoc druhým ať už na startovní čáře, trati nebo mimo závod
  #runtour #másmyslběžet
 • Monika Stammová Zwesperová No to je přece jasný!!! Můj úplně nejprvnější závod od doby co jsem se stala běhnou! A řekla jsem že do doby co mi nohy sloužit budou ať se děje, co se děje, Ústí už nikdy nevynechám!!! A dle času přidávám i Prahu a příští rok aspoň půlku tour....můj sen o RunTour je dát jí celou....ale to asi až v důchodu :'( Miluju atmosféru jakou zažívám na těchto závodech
 • Val Mona Vybaví se mi po pár měsíců běhání můj první závod na deset km na Run Tour Olomouc.Naprosto úžasný nádherný běh. Běh v úžasné společnosti nádherné atmosféře. Závod nádherný prostě RunTour Olomouc srdcovka. Teď v sobotu Pardubice a nejen já ale všechny naše tři děti se moc těší a každýmu poslední týden vypravují jak se těší.
 • Terezie Hřídelová Když se řekne Run Tour tak si představím spousty ochotných běžců co mě povzbuzuji a když je potřeba tak i pomůžou mě dovest do cíle jelikož mi dělá problém běžet sama a když se stane že uteču svému traserovi tak pak se mi velmi špatně běží a musím tudíž běžet pomaleji než bych chtěla a pak se někdo objeví a řekne:" chceš pomoci dovést do cíle?" Já na to budu ráda a pak tomu člověku děkuji jsme vděčná že mě dovedl do cíle. :D
 • Lenka Vondrová Vybaví se mi první závod v Olomouci na kterém jsem málem vypustila duši :D a pak osobní rekord na Ladronce :), a teď v Pardubicích (doma) i premiérovy závod pro syna. Těšíme se oba a moc

Co byste přidali vy? Čím je RunTour pro vás? Na co vzpomínáte vy?

Fotogalerie

Komentáře

403742 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Letos navíc můžete nově přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2020

Velká RunTour

 1. Karel Splítek
  Karel Splítek 2446 bodů
 2. Lukáš Nesporý
  Lukáš Nesporý 2376 bodů
 3. Jiří Bradáč
  Jiří Bradáč 2374 bodů
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 2336 bodů
 2. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 2170 bodů
 3. Milena Baráková
  Milena Baráková 1960 bodů

Malá RunTour

 1. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 2934 bodů
 2. Kryštof Vilk
  Kryštof Vilk 2880 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 2700 bodů
 1. Jana Smutná
  Jana Smutná 2658 bodů
 2. Alena Tylšová
  Alena Tylšová 2580 bodů
 3. Barbora Heřmanovská
  Barbora Heřmanovská 2442 bodů

Partneři