fb-pixel

Nebýt Rané péče a běžců RunTour, náš osud Jiříka a Julinky by byl ještě mnohem těžší

Julinka

Dvojčata se narodila už ve 25. týdnu těhotenství. Julinka vážila 490 gramů a Jiřík ještě o 80 gramů méně. Lékaři sdělili rodině, že obě děti budou postižené. Nevěděli, zda budou chodit a mluvit. Zjistili, že Julinka nevidí a stav Jiříka byl na začátku nejistý. Po pěti měsících, když miminka odcházela domů z nemocnice, byla stanovena diagnóza. Nevidomá Julinka má dětskou mozkovou obrnu, kvadruparézu a opoždění vývoje. Jiřík na tom byl v podstatě podobně, ale lépe viděl.

Maminku zarazila otázka lékařů, zda si nechá doma obě děti. „To budete mít hodně těžký život.“ On však měla jasno: „V tu chvíli jsem byla v šoku. Nedokázala jsem si totiž představit, že bych na jedno dítě ukázala a řekla: „Tohle dáme do ústavu.“ Odváželi jsme si s mužem domů dva malé porouchané uzlíčky a odhodlaně jsme všem tvrdili, že to zvládneme.

„Ani ve snu jsem si neuměla představit, co to všechno bude obnášet. A to je dobře,“ říká. Od narození obou dětí cvičili Vojtovu metodu, dojížděli ke specialistům do nemocnice, a když bylo dětem půl roku, spojila se rodina s ranou péčí. K rehabilitaci přibyla stimulace zraku, rozvoj jemné motoriky, kompenzačních smyslů, sebeobsluhy, řeči atd.

Každodenní vyčerpávající péče přinesla viditelné úspěchy. Jiřík, i přes nepříznivou prognózu, začal ve dvou letech lézt a od čtyř let chodí. Když se Julinka naučila v pěti letech samostatně chodit, nebála se vydat do prostoru, sahala na zem i venku a začala více mluvit. Zatím však nekousala a musela jíst jen mixovanou stravu. Měla ale velmi ráda hudbu a rodiče jí proto pořídili piano. Díky obrovskému nepřetržitému úsilí rodičů postupně obě děti nastoupily do mateřské i základní školy. A jak se má rodina dnes? I když se to na první pohled nezdálo, jejich život je přese všechno veselý. Dokáží se radovat z mála a pochopili, co je důležité.

„Péče o dvě postižené děti je náročná. To, že se děti stále posouvají ve vývoji vpřed, mi dává sílu do dalších dní. Julinka a Jiřík jsou pro nás všechno a snažíme se s manželem pro ně udělat i nemožné. Potkali jsme mnoho skvělých lidí. Nejvíce nám v začátku pomohla raná péče, kterou finančně výrazně podporují běžci RunTour. Učila jsem se, jak mohu Julince stimulovat zrak, dozvídala jsem se nápady na různé pomůcky, seznámili jsme se rodinami, které mají též dítě se zrakovým postižením. Opravdu nám moc pomohli a jsem moc ráda, že jsou. Byli jsme spolu v úzkém kontaktu 7 let a moc ráda na toto období vzpomínám. Stále věřím, že děti budou i nadále prospívat. Že se budeme radovat i z malých pokroků. Věřím, že každý další den bude lepší, než ten před předchozí. Bez této víry bych nemohla jít dál. Tím bych chtěla i RunTour a jejím běžcům poděkovat, protože bez nich by to bylo ještě mnohem těžší,“ dodává závěrem maminka Julinky a Jiříka.

Jiřík

Osm důvodů proč běhat s RunTour

Ilustrace

Rodinná atmosféra

RunTour je největším a nejoblíbenějším seriálem běžeckých závodů pro rodiny s dětmi a začátečníky. Nechceme být žádnou masovou akcí, naopak. Naším cílem je na závodech zachovat přátelskou a pohodovou atmosféru, aby se naši běžci rádi vraceli. Pro děti máme připravený Rákosníčkův běh dlouhý 500 a 1000 metrů, pro dospělé poté závody na 5 a 10 kilometrů nově i rodinný běh na 3 kilometry

Rodinné registrace

Ilustrace

Pro hobíky i eliťáky

RunTour je seriálem pro začátečníky a hobíky, ale snažíme se pro ně připravit ten nejlepší servis a benefity, aby zažili, jaké to je závodit na špičkové úrovni. Proto s námi běhá i řada elitních běžců jako Eva Vrabcová - Nývltová nebo Vítek Pavlišta. Přijeďte s nimi poměřit síly a získat od nich podpis a cenné rady. A pokud s běháním teprve začínáte, ničeho se nebojte. RunTour tým se o vás skvěle postará a zajistí vám jedinečný běžecký zážitek. Slibujeme, že si běhání zamilujete :-)

Ilustrace

Unikátní místa a tratě

Každé město RunTour má svůj příběh a unikátní trať. Jsme seriál městských závodů, ale máme i dva závody po měkkém povrchu, aby si vaše nohy odpočinuly od silnice. Na každém závodě se snažíme připravit pro vás jedinečnou trať, která vás zavede na nejzajímavější místa daného regionu. Chcete se proběhnout Ostravskými železárnami, kolem Brněnské přehrady, Libereckou ZOO nebo zažít cílovou rovinku Velké Pardubické na dostihovém závodišti? Potom je pro vás RunTour tou správnou volbou!

Ilustrace

Startovní balíček

Naším hlavním cílem je připravit pro RunTouráky něco navíc. V cíli od nás proto každý běžec, od nejmenších až po veterány, dostane krásnou medaili s běžeckými tkaničkami. Také pro vás máme připravený RunTour sportovní batůžek, ve kterém na vás bude čekat voda Rajec, cereální tyčinka a spousta dárků a benefitů od partnerů závodu. A to ještě není všechno! Hned druhý den po závodě vám zdarma zašleme vaše fotografie z trati a diplom. Další benefity potom najdete zde.

Ilustrace

Má smysl běžet

Prostřednictvím seriálu RunTour můžete pomáhat tam, kde je to potřeba. Z každého startovného tradičně putuje 50 Kč na charitu, pomáhá tak každý běžec. Jako bonus vybranou částku na konci každé sezony zdvojnásobuje generální partner seriálu – Česká pojišťovna, prostřednictvím své nadace. Běhejte s RunTour a pomáhejte. Za šest let jsme darovali přes 5 milionů Kč a pomáhat budeme dál. V roce 2018 jsme společně vybrali 1 400 000 Kč na konto Nadace Leontinka. Děkujeme!

Ilustrace

RunTour Masteři

Chcete patřit mezi naše nejvěrnější běžce? Každoročně vyhlašujeme ocenění RunTour Master v úrovních zlatý, stříbrný a bronzový. Stačí s námi absolvovat 7-8 závodů (zlatý), 5-6 závodů (stříbrný) nebo 4 závody (bronzový) a certifikát je váš! Pro ty nejvěrnější zlaté RunTour Mastery potom máme připravenou typickou zlatou RunTour kouli a speciální překvapení! Stanete se RunTour Masterem a zařadíte se do naší běžecké rodiny? Těšíme se na vás na startu!

Ilustrace

RunTour víkend

Protože RunTour je seriál osmi závodů po celé České republice a my chceme, abyste si cestování užili, připravili jsme pro vás RunTour víkend. Na každém závodě pro vás připravujeme brožurku plnou slev na ubytování, vstupů do muzeí, zábavních center, wellness, únikových her, paintball arén a dalších výhod. Nejezděte pouze na závod, ale užijte si celý víkend v krásných městech naší republiky!

Ilustrace

Vodiči

Jste na běžeckém závodě úplně poprvé nebo jste ostřílený běžec, který chce zlepšovat svůj čas? Právě pro vás je tu náš tým profesionálních vodičů! Na 5 kilometrů pro vás běhají na časy 25, 30 a 35 minut, na 10 kilometrů potom 45, 50, 55 a 60 minut. Zeptejte se jich na cokoliv, co vás zajímá. Ať už je to strava, správná technika běhání nebo výběr ideálních běžeckých bot. Díky nim si vylepšíte svůj čas a na trati se rozhodně nebudete nudit!

Generální partner

Logo

Hlavní partneři

LogoLogoLogoLogoLogo

Hlavní mediální partneři

LogoLogoLogo

Oficiální partneři

LogoLogoLogoLogo

Partneři

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Oficiální časomíra

Logo

Dodavatelé

LogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

Logo
Banner 1 Banner 2

Velká a Malá RunTour – výsledky 2018

Pořadí 10 km muži

 1. Petr Franc Petr Franc 5096 bodů
 2. Tomáš Radonský Tomáš Radonský 5030 bodů
 3. Dušan Parihuzič Dušan Parihuzič 4966 bodů

Pořadí 10 km ženy

 1. Jana Pavlisová Jana Pavlisová 3702 bodů
 2. Kerstin Schmidt Kerstin Schmidt 3268 bodů
 3. Ivana Vávrů Ivana Vávrů 2194 bodů

Pořadí 5 km muži

 1. Vojtěch Podjukl Vojtěch Podjukl 7100 bodů
 2. Jiří Šeratovský Jiří Šeratovský 6986 bodů
 3. Lukáš Čermák Lukáš Čermák 6914 bodů

Pořadí 5 km ženy

 1. Petra Vašinová Petra Vašinová 7028 bodů
 2. Barbora Kopřivová Barbora Kopřivová 6900 bodů
 3. Martina Hanousková Martina Hanousková 5816 bodů
Ilustrace: siluety