O RunTour

Již po jedenácté vyběhne v roce 2022 více než 16 tisíc malých i velkých běžců společně s největším rodinným běžeckým seriálem ČEZ RunTour na unikátní tratě v osmi krajských městech po celé České republice.

ČEZ RunTour je seriál běžeckých závodů, který je určen pro rodiny s dětmi, začátečníky a hobíky. Je tu zkrátka pro každého, bez ohledu na věk, rasu nebo pohlaví. A že běžet může opravdu každý dokazuje celý koncept seriálu - panuje zde rodinná a přátelská atmosféra a trasa je připravena pro každého člena rodiny - od dětí až po veterány (500 M, 1000 M, 3 KM, 5 KM, 10 KM). Hlavním cílem je zvednout Česko z gauče a ukázat všem běžcům, že běhání je hlavně o radosti! Proto máme pro běžce připravena krásná, zajímavá, mnohdy i netradiční místa v daném městě.

V Českých Budějovicích si běžci užijí start celé sezóny na krásném historickém náměstí Přemysla Otakara II., v Brně se opálí u brněnské přehrady, v Ústí nad Labem odstartujeme přímo z centra - na Kostelním náměstí a běžci si užijí krásnou trasu podél řeky Labe až k hradu Střekov.A nesmí chybět ani industriální prostředí vítkovických železáren v Ostravě, kde závod odstartuje přímo pod slavnou Bolt Tower. Druhou polovinu sezóny zahájí závod v Olomouci, který nabídne rychlou trasu skrze rozkvetlé Smetanovy sady se spoustou fanoušků po trati Měsíc na to si běžci užijí léto na kolonádě a nasají tu pravou lázeňskou atmosféru v Karlových Varech. A potom nás čeká velké finále v Praze, v parku Ladronka, kde se sejde více než 4000 běžců ze všech koutů České republiky! Celou sezónu zakončíme tradičně závodem v Pardubicích, kde se běžci proběhnou na dostihovém závodišti Velké Pardubické.

ČEZ RunTour již jedenáct let patří mezi nejprestižnější tuzemské sportovní akce a na každém závodě dokazuje, že je radost běžet! Jsou to právě běžci, kteří na ČEZ RunTour tvoří jedinečné běžecké příběhy a zážitky.

Vyběhněte si za svou výzvou, ať už je jakákoliv a poznejte krásu českých měst!

#JERADOSTBEZET!

_11a1778-copy_1541771728.jpg

314763 KČ NA CHARITU

Každou registrací přispíváte na dobrou věc

ČEZ RunTour není jen o běhání. Je i o pomoci druhým. Každý rok vybíráme finanční příspěvek na charitativní subjekty. Ani letos tomu nebude jinak! 50 Kč z každého startovného poputuje na dobrou věc. Navíc také můžete přispět i dobrovolným příspěvkem v jakékoliv výši a podpořit ty, kteří to potřebují ještě více. Děkujeme!

Výsledky 2022

Velká RunTour

 1. Karel Splítek
  Karel Splítek 3784 bodů
 2. Jiří Bradáč
  Jiří Bradáč 3634 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 3608 bodů
 1. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 3324 bodů
 2. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 3116 bodů
 3. Soňa Barvenčíková
  Soňa Barvenčíková 2976 bodů

Malá RunTour

 1. Kryštof Vilk
  Kryštof Vilk 4544 bodů
 2. Pavel Vokál
  Pavel Vokál 4276 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 4272 bodů
 1. Jana Smutná
  Jana Smutná 4210 bodů
 2. Alena Tylšová
  Alena Tylšová 4136 bodů
 3. Barbora Heřmanovská
  Barbora Heřmanovská 3832 bodů

Partneři

Partneři závodu Kopřivnice: Legenda Emil