fb-pixel
MENU

Příběhy RunTouráků - díl první: Co mi běh dává?27. únor 2019

Příběhy RunTouráků - díl první: Co mi běh dává?

Proč jste začali běhat? Co vám běh dává? Podělte se o své příběhy a napište nám, inspirujte společně s námi další. Aby i oni poznali, že má smysl běžet, a že je běh zábava - je radost běžet! ;)

RunTour není obyčejným závodem, to ví každý, kdo s námi pravidelně běhá. Nejde nám o prvenství, nebo o překonávání rekordů. Naším cílem je, abyste si běh a celý závodní den užili. Jde nám o vás...

Proč jste začali běhat? Co vás na běhu baví? Co vám dává? Co jste se díky běhání naučili? V čem vám pomáhá? Podělte se s námi o své příběhy. Inspirujte další k tomu, aby se i oni rozběhli. Nebo ostatním běžcům ukažte, že v tom nejsou sami, že vy zažíváte to stejné. :) Zakládáme sekci Příběhy RunTouráků!

Příběh Honzy

Každý z nás má svůj důvod proč začal běhat, ten můj důvod je jednoduchý jsem alkoholik. Jsem „mladý“ kluk co v životě udělal mnoho blbostí, ale závodit s chlastem se nevyplácí. Prožil jsem mnoho měsíců pod lékařským dohledem v psychiatrické léčebně v Bohnicích na pavilonu závislostí. Nikomu bych nepřál tam trávit den, natož 3 měsíce v pekle, kde se zvedáte ze samotného dna a hledáte nazpět svou důstojnost o které pochybujete, že vám nějaká zůstala.

Svůj život rozděluji na dvě pro mě zásadní etapy s chlastem a bez něj. Já měl to štěstí, že jsem se měl kam vrátit mnoho takových lidí se nemá kam vracet. V životě jsem znal jediný ventil ze stresu, napětí a tím byl chlast. Po návratu z nemocnice jsem zjistil, že mám spousty volného času a postupně jsem začal hledat sport co by nezruinoval jednoho napraveného hříšníka a zároveň by fungoval spolehlivě jako ventil papiňáku. Nedlouho na to padlo rozhodnutí právě na běh, stačí si přece jen koupit boty a je to.

Svého rozhodnutí jsem litoval po dobu několika prvních výběhů a však oporu jsem našel ve svém dlouholetém kamarádovi, který začal pravidelně chodit běhat se mnou za což mu děkuji. Běhání se stalo mou součástí každodenního života a beru ho jako záchrannou brzdu.

Kdyby mi někdo řekl před lety poběžíš 10 km tak se mu vysměji a letos si dám svůj první maratónský běh (spíše půjde o to dostat se do cíle) a jste to právě vy, kteří pro nás ostatní připravujete závody komu musíme být vděční co pro nás běžce děláte.

Je úplně jedno zda se jedná o pouťový závod organizovaný partou nadšenců nebo o profi připravený závod máte náš obdiv. Já osobně našel v běhání svobodu a životní sílu.

Svůj závod ten nejdelší , ale furt poběžím a s Vámi to má smysl.

Tak ahoj na RunTour 2019 ať to běhá, přeje

Honza Abstinující alkoholik

Komentáře

1 400 000 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

Loni jsem přispěli na konto nadace Leontinka 1 400 000 Kč. Děkujeme
Běh který pomáhá nevidomým k lepšímu životu. RunTour. Má smysl běžet.

Ilustrace

Výsledky 2018

Velká RunTour

 1. Petr Franc
  Petr Franc 5096 bodů
 2. Tomáš Radonský
  Tomáš Radonský 5030 bodů
 3. Dušan Parihuzič
  Dušan Parihuzič 4966 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Jana Pavlisová
  Jana Pavlisová 3702 bodů
 2. Kerstin Schmidt
  Kerstin Schmidt 3268 bodů
 3. Ivana Vávrů
  Ivana Vávrů 2194 bodů
Kompletní pořadí ženy

Malá RunTour

 1. Vojtěch Podjukl
  Vojtěch Podjukl 7100 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 6986 bodů
 3. Lukáš Čermák
  Lukáš Čermák 6914 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 7028 bodů
 2. Barbora Kopřivová
  Barbora Kopřivová 6900 bodů
 3. Martina Hanousková
  Martina Hanousková 5816 bodů
Kompletní pořadí ženy
Banner 1