fb-pixel

1 400 000 putuje na konto Nadace Leontinka! Děkujeme!!! Jak se nám běhalo letos, a co chystáme na ro

6. listopad 2018

1 400 000 putuje na konto Nadace Leontinka! Děkujeme!!! Jak se nám běhalo letos, a co chystáme na ro

Sedmá sezóna je za námi a my už se pomalu začínáme připravovat na rok 2019 - registrace na něj spustíme 12.11.2018. Jaké termíny jsme si připravili? Jaké novinky vás v příštím roce čekají? A jaká zajímavosti nás letos potkali? To vše najdete zde:

Nadace Leontinka

Již sedm let společně běháme po celé České republice v rámci rodinného běžeckého seriálu. A společně běháním pomáhame tam, kde je potřeba. RunTouráci, děkujeme! Právě díky vaší přízni a díky generálnímu partnerovi České pojišťovně se podařilo vybrat pro Nadaci Leontinka závratných 1 400 000 Kč.

To vše díky vám, každému běžci, který se letos postavil na start pěti nebo desetikilometrové distance. Z každého startovného šlo totiž 50 Kč na podporu Nadace a Česká pojišťovna prostřednictvím své nadace tuto částku zdvojnásobila.

Děkujeme, že stále dokazujete, že má smysl běžet!

RunTour v roce 2018 v číslech

Letošního ročníku se zúčastnilo přes 17.000 běžců v osmi městech po celé České republice (počítáme i ty nejmladší závodníky). Již 7. ročník RunTour byl úspěšně zakončen víkendovým závodem v Pardubicích, který jsme si společně i přes nepřízeň počasí užili a hned bychom ho zopakovali - podle toho, co píšete vy, tak jste na tom úplně stejně. :)

V Pardubicích byl letos slavnostně založen klub RunTour Grand masterů – věrných běžců, kteří od vzniku seriálu v roce 2011 (nultý ročník) zaběhli více než 50 závodů. Vzrostl také počet zlatých RunTour masterů, běžců, kteří se účastní všech závodů sezóny, letos vás bylo 250. Po roce se závod vrátil i do průmyslové oblasti Dolních Vítkovic v Ostravě, kde se mohl pyšnit nepřekonatelnou atmosférou.

RunTour v roce 2019 co nás čeká?

Hlavními novinkami pro příští sezónu jsou nový slogan „Je radost běžet“, trať na 3 km, prodloužení sezony seriálu, bližší propojení s městy a odměňování věrných běžců.

V roce 2019 zůstávají distance dlouhé 5 a 10 km s tím, že hlavním závodem se stává běh Nova Run 5 km (časově se běhy prohodí = nejdřív vyběhnou běžci na desetikilometrovou trasu). V Českých Budějovicích, Olomouci a Praze bude pro běžce navíc nově připravena trať na 3 km, aby se do závodu mohli zapojit společně rodiče s dětmi, nebo si mohli zaběhat i ti, kteří si na 5 kilometrů ještě netroufají, ale běhání je baví a medaile a nepřekonatelný pocit v cíli je pro ně motivací.

"Když RunTour začínala, lidé raději běhali delší distanci a byla pro ně zajímavější, od vzniku závodu jsme se ale vyprofilovali na městský závod, který je spíše pro hobíky a začínající běžce a kratší distance je u nich oblíbenější, proto ji dáváme přednost a zařadili jsme nový rodinný běh“, vysvětluje Jan Dvořák, ředitel závodu.

U dětských závodů se délky trasy nemění, zůstávají běhy s Rákosníčkem na 500 a 1000 metrů.

Seriál se v sezoně 2019 poběží pod sloganem „Je radost běžet“, nahradí tak stávající „Má smysl běžet“. Líbí se nám spojení RunTour, je radost běžet. Brno, je radost běžet. A další spojení :). Důvodem změny je tedy snaha o ještě bližší propojení akce s vámi běžci a dalšími účastníky, kteří s během začínají a chtějí překonat sebe sama.

S tím souvisí i bližší propojení s městy, kde se závody konají. Závody probíhají v centrech měst, pořadatelé se snaží ukazovat jejich dominanty, ve spolupráci s místní samosprávou a soukromým sektorem připravovat pro běžce tipy na víkend, slevy na zábavu a ubytování. Na to je napojen i doprovodný program na závodech, jehož jsou součástí jsou dominantní osobnosti regionu.

„Pro nás jako generálního partnera je důležité, aby se seriál rozvíjel a nabízel závodníkům co nejlepší komfort a zábavu. Zároveň ale zůstal bezpečným. A toto RunTour splňuje na jedničku,“ říká Radek Moc, zástupce generálního partnera České pojišťovny.

Věřte, že se můžete těšit na delší sezónu závodů, která začne již 30. března závodem v Českých Budějovicích a skončí 9. listopadu v Pardubicích.

Termíny závodů Česká pojišťovna RunTour 2019

 • ČESKÉ BUDĚJOVICE - 30.3.2019
 • ÚSTÍ NAD LABEM - 27.4.2019
 • BRNO - 11.5.2019
 • OSTRAVA - 8.6.2019
 • LIBEREC - 13.7.2019
 • OLOMOUC - 24.8.2019
 • PRAHA - 12.10.2019
 • PARDUBICE - 9.11.2019

Registrace na další sezónu se spustí 12. listopadu. Těšíme se na vás, RunTouráci!!!

Fotogalerie

Komentáře

Osm důvodů proč běhat s RunTour

Ilustrace

Rodinná atmosféra

RunTour je největším a nejoblíbenějším seriálem běžeckých závodů pro rodiny s dětmi a začátečníky. Nechceme být žádnou masovou akcí, naopak. Naším cílem je na závodech zachovat přátelskou a pohodovou atmosféru, aby se naši běžci rádi vraceli. Pro děti máme připravený Rákosníčkův běh dlouhý 500 a 1000 metrů, pro dospělé poté závody na 5 a 10 kilometrů nově i rodinný běh na 3 kilometry

Rodinné registrace

Ilustrace

Pro hobíky i eliťáky

RunTour je seriálem pro začátečníky a hobíky, ale snažíme se pro ně připravit ten nejlepší servis a benefity, aby zažili, jaké to je závodit na špičkové úrovni. Proto s námi běhá i řada elitních běžců jako Eva Vrabcová - Nývltová nebo Vítek Pavlišta. Přijeďte s nimi poměřit síly a získat od nich podpis a cenné rady. A pokud s běháním teprve začínáte, ničeho se nebojte. RunTour tým se o vás skvěle postará a zajistí vám jedinečný běžecký zážitek. Slibujeme, že si běhání zamilujete :-)

Ilustrace

Unikátní místa a tratě

Každé město RunTour má svůj příběh a unikátní trať. Jsme seriál městských závodů, ale máme i dva závody po měkkém povrchu, aby si vaše nohy odpočinuly od silnice. Na každém závodě se snažíme připravit pro vás jedinečnou trať, která vás zavede na nejzajímavější místa daného regionu. Chcete se proběhnout Ostravskými železárnami, kolem Brněnské přehrady, Libereckou ZOO nebo zažít cílovou rovinku Velké Pardubické na dostihovém závodišti? Potom je pro vás RunTour tou správnou volbou!

Ilustrace

Startovní balíček

Naším hlavním cílem je připravit pro RunTouráky něco navíc. V cíli od nás proto každý běžec, od nejmenších až po veterány, dostane krásnou medaili s běžeckými tkaničkami. Také pro vás máme připravený RunTour sportovní batůžek, ve kterém na vás bude čekat voda Rajec, cereální tyčinka a spousta dárků a benefitů od partnerů závodu. A to ještě není všechno! Hned druhý den po závodě vám zdarma zašleme vaše fotografie z trati a diplom. Další benefity potom najdete zde.

Ilustrace

Má smysl běžet

Prostřednictvím seriálu RunTour můžete pomáhat tam, kde je to potřeba. Z každého startovného tradičně putuje 50 Kč na charitu, pomáhá tak každý běžec. Jako bonus vybranou částku na konci každé sezony zdvojnásobuje generální partner seriálu – Česká pojišťovna, prostřednictvím své nadace. Běhejte s RunTour a pomáhejte. Za šest let jsme darovali přes 5 milionů Kč a pomáhat budeme dál. V roce 2018 jsme společně vybrali 1 400 000 Kč na konto Nadace Leontinka. Děkujeme!

Ilustrace

RunTour Masteři

Chcete patřit mezi naše nejvěrnější běžce? Každoročně vyhlašujeme ocenění RunTour Master v úrovních zlatý, stříbrný a bronzový. Stačí s námi absolvovat 7-8 závodů (zlatý), 5-6 závodů (stříbrný) nebo 4 závody (bronzový) a certifikát je váš! Pro ty nejvěrnější zlaté RunTour Mastery potom máme připravenou typickou zlatou RunTour kouli a speciální překvapení! Stanete se RunTour Masterem a zařadíte se do naší běžecké rodiny? Těšíme se na vás na startu!

Ilustrace

RunTour víkend

Protože RunTour je seriál osmi závodů po celé České republice a my chceme, abyste si cestování užili, připravili jsme pro vás RunTour víkend. Na každém závodě pro vás připravujeme brožurku plnou slev na ubytování, vstupů do muzeí, zábavních center, wellness, únikových her, paintball arén a dalších výhod. Nejezděte pouze na závod, ale užijte si celý víkend v krásných městech naší republiky!

Ilustrace

Vodiči

Jste na běžeckém závodě úplně poprvé nebo jste ostřílený běžec, který chce zlepšovat svůj čas? Právě pro vás je tu náš tým profesionálních vodičů! Na 5 kilometrů pro vás běhají na časy 25, 30 a 35 minut, na 10 kilometrů potom 45, 50, 55 a 60 minut. Zeptejte se jich na cokoliv, co vás zajímá. Ať už je to strava, správná technika běhání nebo výběr ideálních běžeckých bot. Díky nim si vylepšíte svůj čas a na trati se rozhodně nebudete nudit!

Generální partner

Logo

Hlavní partneři

LogoLogoLogoLogoLogo

Hlavní mediální partneři

LogoLogoLogo

Oficiální partneři

LogoLogoLogoLogo

Partneři

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Oficiální časomíra

Logo

Dodavatelé

LogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

Logo
Banner 1 Banner 2

Velká a Malá RunTour – výsledky 2018

Pořadí 10 km muži

 1. Petr Franc Petr Franc 5096 bodů
 2. Tomáš Radonský Tomáš Radonský 5030 bodů
 3. Dušan Parihuzič Dušan Parihuzič 4966 bodů

Pořadí 10 km ženy

 1. Jana Pavlisová Jana Pavlisová 3702 bodů
 2. Kerstin Schmidt Kerstin Schmidt 3268 bodů
 3. Ivana Vávrů Ivana Vávrů 2194 bodů

Pořadí 5 km muži

 1. Vojtěch Podjukl Vojtěch Podjukl 7100 bodů
 2. Jiří Šeratovský Jiří Šeratovský 6986 bodů
 3. Lukáš Čermák Lukáš Čermák 6914 bodů

Pořadí 5 km ženy

 1. Petra Vašinová Petra Vašinová 7028 bodů
 2. Barbora Kopřivová Barbora Kopřivová 6900 bodů
 3. Martina Hanousková Martina Hanousková 5816 bodů
Ilustrace: siluety