fb-pixel

Velkolepé běžecké finále mělo nepřekonatelnou atmosféru! Jak vypadala RunTour v Praze?

6. říjen 2018

Velkolepé běžecké finále mělo nepřekonatelnou atmosféru! Jak vypadala RunTour v Praze?

Závod v Praze je za námi a byl úžasný. Navíc nám vyšlo báječné přímo "běžecké počasí".  Děkujeme, že jste s námi strávili sobotní odpoledne a opět jste nám dokázali, že pořádat RunTour má smysl. Skvělá atmosféra, perfektní sportovní výkony...

Závod v Praze je pro nás vyvrcholením sezóny – na konci závodního dne máme kromě obvyklého vyhlašování nejrychlejších běžců i vyhlašování celkové. Ceny a odměny si přebírají RunTour Zlatí masteři, vítězové Malé a Velké RunTour... Hlavně zde ale máme dvojnásobný počet běžců (oproti jiným RunTourám), a tak se dnes parkem Ladronka proběhlo více než 4000 lidí.

To je za nás naprosto úžasné číslo. Nemáme radost tolik z plné startovní listiny, jako spíš z faktu, že s námi běhají snad všechny věkové kategorie, elitní i začínající běžci, děti, maminky s kočárky i senioři... Zkrátka že s námi běhá každý, kdo má z pohybu radost.

Nedílnou součástí každé RunTour jsou ale i diváci, kteří vytvářejí skvělou atmosféru a úžasně podporují běžce. Tím vyburcovávají k co nejlepším výkonům. Dneska kromě parádních výsledků, které podával snad každý běžec, padlo i spoustu dechberoucích výsledků. Například Vítek Pavlišta (jeden z nejlepších vytrvalostních běžců u nás) doběhl do cíle 10 km trasy v čase 30:57 minut. Nebo třeba Ďurec Peter, který proletěl závod na 5 km za 15:15 minut (pak si odběhl rovnou i desítku a doběhl jako druhý).

Kdybychom ale vyjmenovávali všechny skvělé časy, tak bychom se upsali! :D Přesvědčte se sami ve výsledcích.

Za zmínku stojí ale o doběh Petry Vašinové, která vyhrála závod na 5 km mezi ženami. Říkáte si, že je vám její jméno povědomé? Nedivíme se, letos jsme ji na stupni vítězů viděli totiž na každé RunTour. To se ještě žádnému závodníkovi v historii RT nepovedlo.

Přestože jsme závod, kde stanou na pódiu ti nejrychlejší, jak jsme se přesvědčili o pár řádků výše, tak to na závodním dni není to nejdůležitější. Vážíme si každého běžce a právě proto jsme rádi, že jsme dnes na pódiu mohli společně s diváky tleskat TOP Masterům, Zlatým Masterům a dalším masterům. ;)  si každého běžce! Milujeme, jak překonáváte sami sebe, jak bojujete, jak se podporujete, fandíte si... Jak tvoříte společně s námi běžeckou rodinu. Jste skvělí! A moc vám děkujeme za důvěru, kterou nám každým závodem a startem dáváte.

Jsme rádi, že jsme opět mohli běžet na Ladronce a užít si její prostory, park je to krásný s úžasným okolím. Letos jsme udělalili nějaké změny oproti loňsku, jak všichni, co na Ladronce byli, víte. Přesunuli jsme zázemí blíže ke Strahovskému stadionu, především kvůli většímu prostoru a komfortnějšímu "RunTour městečku". Podle nás, a spoustu z vás, co nám píšete, to byl dobrý tah! Za nás bylo místo  prostě skvělé, rozlehlé a krásně jsme na vás všechny viděli  mohli jsme si tak plnými doušky vychutnávat celou runtouří atmosféru!

Jediné, co by nám dnešní den snad mohlo zkazit, bylo počasí. Ale i tentokrát naše objednávka vyšla! Žádný déšť, ráno sice trochu zima, ale nic co by trochu pohybu nespravilo... Za to odpoledne bylo krásně - snad to nejlepší běžecké počasí co mohlo vyjít, naprosto ukázkové babí léto. Takže my jsme s dneškem moc spokojení.

Jak jste si RunTour užili vy?

Komentáře

Osm důvodů proč běhat s RunTour

Ilustrace

Rodinná atmosféra

RunTour je největším a nejoblíbenějším seriálem běžeckých závodů pro rodiny s dětmi a začátečníky. Nechceme být žádnou masovou akcí, naopak. Naším cílem je na závodech zachovat přátelskou a pohodovou atmosféru, aby se naši běžci rádi vraceli. Pro děti máme připravený Rákosníčkův běh dlouhý 500 a 1000 metrů, pro dospělé poté závody na 5 a 10 kilometrů nově i rodinný běh na 3 kilometry

Rodinné registrace

Ilustrace

Pro hobíky i eliťáky

RunTour je seriálem pro začátečníky a hobíky, ale snažíme se pro ně připravit ten nejlepší servis a benefity, aby zažili, jaké to je závodit na špičkové úrovni. Proto s námi běhá i řada elitních běžců jako Eva Vrabcová - Nývltová nebo Vítek Pavlišta. Přijeďte s nimi poměřit síly a získat od nich podpis a cenné rady. A pokud s běháním teprve začínáte, ničeho se nebojte. RunTour tým se o vás skvěle postará a zajistí vám jedinečný běžecký zážitek. Slibujeme, že si běhání zamilujete :-)

Ilustrace

Unikátní místa a tratě

Každé město RunTour má svůj příběh a unikátní trať. Jsme seriál městských závodů, ale máme i dva závody po měkkém povrchu, aby si vaše nohy odpočinuly od silnice. Na každém závodě se snažíme připravit pro vás jedinečnou trať, která vás zavede na nejzajímavější místa daného regionu. Chcete se proběhnout Ostravskými železárnami, kolem Brněnské přehrady, Libereckou ZOO nebo zažít cílovou rovinku Velké Pardubické na dostihovém závodišti? Potom je pro vás RunTour tou správnou volbou!

Ilustrace

Startovní balíček

Naším hlavním cílem je připravit pro RunTouráky něco navíc. V cíli od nás proto každý běžec, od nejmenších až po veterány, dostane krásnou medaili s běžeckými tkaničkami. Také pro vás máme připravený RunTour sportovní batůžek, ve kterém na vás bude čekat voda Rajec, cereální tyčinka a spousta dárků a benefitů od partnerů závodu. A to ještě není všechno! Hned druhý den po závodě vám zdarma zašleme vaše fotografie z trati a diplom. Další benefity potom najdete zde.

Ilustrace

Má smysl běžet

Prostřednictvím seriálu RunTour můžete pomáhat tam, kde je to potřeba. Z každého startovného tradičně putuje 50 Kč na charitu, pomáhá tak každý běžec. Jako bonus vybranou částku na konci každé sezony zdvojnásobuje generální partner seriálu – Česká pojišťovna, prostřednictvím své nadace. Běhejte s RunTour a pomáhejte. Za šest let jsme darovali přes 5 milionů Kč a pomáhat budeme dál. V roce 2018 jsme společně vybrali 1 400 000 Kč na konto Nadace Leontinka. Děkujeme!

Ilustrace

RunTour Masteři

Chcete patřit mezi naše nejvěrnější běžce? Každoročně vyhlašujeme ocenění RunTour Master v úrovních zlatý, stříbrný a bronzový. Stačí s námi absolvovat 7-8 závodů (zlatý), 5-6 závodů (stříbrný) nebo 4 závody (bronzový) a certifikát je váš! Pro ty nejvěrnější zlaté RunTour Mastery potom máme připravenou typickou zlatou RunTour kouli a speciální překvapení! Stanete se RunTour Masterem a zařadíte se do naší běžecké rodiny? Těšíme se na vás na startu!

Ilustrace

RunTour víkend

Protože RunTour je seriál osmi závodů po celé České republice a my chceme, abyste si cestování užili, připravili jsme pro vás RunTour víkend. Na každém závodě pro vás připravujeme brožurku plnou slev na ubytování, vstupů do muzeí, zábavních center, wellness, únikových her, paintball arén a dalších výhod. Nejezděte pouze na závod, ale užijte si celý víkend v krásných městech naší republiky!

Ilustrace

Vodiči

Jste na běžeckém závodě úplně poprvé nebo jste ostřílený běžec, který chce zlepšovat svůj čas? Právě pro vás je tu náš tým profesionálních vodičů! Na 5 kilometrů pro vás běhají na časy 25, 30 a 35 minut, na 10 kilometrů potom 45, 50, 55 a 60 minut. Zeptejte se jich na cokoliv, co vás zajímá. Ať už je to strava, správná technika běhání nebo výběr ideálních běžeckých bot. Díky nim si vylepšíte svůj čas a na trati se rozhodně nebudete nudit!

Generální partner

Logo

Hlavní partneři

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Hlavní mediální partneři

LogoLogoLogo

Oficiální partneři

LogoLogoLogoLogo

Partneři

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Oficiální časomíra

Logo

Dodavatelé

LogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogo
Banner 1 Banner 2

Velká a Malá RunTour – výsledky 2018

Pořadí 10 km muži

 1. Petr Franc Petr Franc 5096 bodů
 2. Tomáš Radonský Tomáš Radonský 5030 bodů
 3. Dušan Parihuzič Dušan Parihuzič 4966 bodů

Pořadí 10 km ženy

 1. Jana Pavlisová Jana Pavlisová 3702 bodů
 2. Kerstin Schmidt Kerstin Schmidt 3268 bodů
 3. Ivana Vávrů Ivana Vávrů 2194 bodů

Pořadí 5 km muži

 1. Vojtěch Podjukl Vojtěch Podjukl 7100 bodů
 2. Jiří Šeratovský Jiří Šeratovský 6986 bodů
 3. Lukáš Čermák Lukáš Čermák 6914 bodů

Pořadí 5 km ženy

 1. Petra Vašinová Petra Vašinová 7028 bodů
 2. Barbora Kopřivová Barbora Kopřivová 6900 bodů
 3. Martina Hanousková Martina Hanousková 5816 bodů
Ilustrace: siluety