fb-pixel
MENU

Velkolepé běžecké finále mělo nepřekonatelnou atmosféru! Jak vypadala RunTour v Praze?6. říjen 2018

Velkolepé běžecké finále mělo nepřekonatelnou atmosféru! Jak vypadala RunTour v Praze?

Závod v Praze je za námi a byl úžasný. Navíc nám vyšlo báječné přímo "běžecké počasí".  Děkujeme, že jste s námi strávili sobotní odpoledne a opět jste nám dokázali, že pořádat RunTour má smysl. Skvělá atmosféra, perfektní sportovní výkony...

Závod v Praze je pro nás vyvrcholením sezóny – na konci závodního dne máme kromě obvyklého vyhlašování nejrychlejších běžců i vyhlašování celkové. Ceny a odměny si přebírají RunTour Zlatí masteři, vítězové Malé a Velké RunTour... Hlavně zde ale máme dvojnásobný počet běžců (oproti jiným RunTourám), a tak se dnes parkem Ladronka proběhlo více než 4000 lidí.

To je za nás naprosto úžasné číslo. Nemáme radost tolik z plné startovní listiny, jako spíš z faktu, že s námi běhají snad všechny věkové kategorie, elitní i začínající běžci, děti, maminky s kočárky i senioři... Zkrátka že s námi běhá každý, kdo má z pohybu radost.

Nedílnou součástí každé RunTour jsou ale i diváci, kteří vytvářejí skvělou atmosféru a úžasně podporují běžce. Tím vyburcovávají k co nejlepším výkonům. Dneska kromě parádních výsledků, které podával snad každý běžec, padlo i spoustu dechberoucích výsledků. Například Vítek Pavlišta (jeden z nejlepších vytrvalostních běžců u nás) doběhl do cíle 10 km trasy v čase 30:57 minut. Nebo třeba Ďurec Peter, který proletěl závod na 5 km za 15:15 minut (pak si odběhl rovnou i desítku a doběhl jako druhý).

Kdybychom ale vyjmenovávali všechny skvělé časy, tak bychom se upsali! :D Přesvědčte se sami ve výsledcích.

Za zmínku stojí ale o doběh Petry Vašinové, která vyhrála závod na 5 km mezi ženami. Říkáte si, že je vám její jméno povědomé? Nedivíme se, letos jsme ji na stupni vítězů viděli totiž na každé RunTour. To se ještě žádnému závodníkovi v historii RT nepovedlo.

Přestože jsme závod, kde stanou na pódiu ti nejrychlejší, jak jsme se přesvědčili o pár řádků výše, tak to na závodním dni není to nejdůležitější. Vážíme si každého běžce a právě proto jsme rádi, že jsme dnes na pódiu mohli společně s diváky tleskat TOP Masterům, Zlatým Masterům a dalším masterům. ;)  si každého běžce! Milujeme, jak překonáváte sami sebe, jak bojujete, jak se podporujete, fandíte si... Jak tvoříte společně s námi běžeckou rodinu. Jste skvělí! A moc vám děkujeme za důvěru, kterou nám každým závodem a startem dáváte.

Jsme rádi, že jsme opět mohli běžet na Ladronce a užít si její prostory, park je to krásný s úžasným okolím. Letos jsme udělalili nějaké změny oproti loňsku, jak všichni, co na Ladronce byli, víte. Přesunuli jsme zázemí blíže ke Strahovskému stadionu, především kvůli většímu prostoru a komfortnějšímu "RunTour městečku". Podle nás, a spoustu z vás, co nám píšete, to byl dobrý tah! Za nás bylo místo  prostě skvělé, rozlehlé a krásně jsme na vás všechny viděli  mohli jsme si tak plnými doušky vychutnávat celou runtouří atmosféru!

Jediné, co by nám dnešní den snad mohlo zkazit, bylo počasí. Ale i tentokrát naše objednávka vyšla! Žádný déšť, ráno sice trochu zima, ale nic co by trochu pohybu nespravilo... Za to odpoledne bylo krásně - snad to nejlepší běžecké počasí co mohlo vyjít, naprosto ukázkové babí léto. Takže my jsme s dneškem moc spokojení.

Jak jste si RunTour užili vy?

Komentáře

1 400 000 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

Loni jsem přispěli na konto nadace Leontinka 1 400 000 Kč. Děkujeme
Běh který pomáhá nevidomým k lepšímu životu. RunTour. Má smysl běžet.

Ilustrace

Výsledky 2018

Velká RunTour

 1. Petr Franc
  Petr Franc 5096 bodů
 2. Tomáš Radonský
  Tomáš Radonský 5030 bodů
 3. Dušan Parihuzič
  Dušan Parihuzič 4966 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Jana Pavlisová
  Jana Pavlisová 3702 bodů
 2. Kerstin Schmidt
  Kerstin Schmidt 3268 bodů
 3. Ivana Vávrů
  Ivana Vávrů 2194 bodů
Kompletní pořadí ženy

Malá RunTour

 1. Vojtěch Podjukl
  Vojtěch Podjukl 7100 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 6986 bodů
 3. Lukáš Čermák
  Lukáš Čermák 6914 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 7028 bodů
 2. Barbora Kopřivová
  Barbora Kopřivová 6900 bodů
 3. Martina Hanousková
  Martina Hanousková 5816 bodů
Kompletní pořadí ženy
Banner 1 Banner 2