fb-pixel

Podpořme malého Maxíka!

22. květen 2018

Podpořme malého Maxíka!

Tříletý Maxík se na první pohled neliší od svých vrstevníků. Miluje dinosaury, baví ho běhání, jezdí na kole, plave, občas zlobí svojí maminku a starší sestřičku... Od narození ale trpí oboustrannou atrofií očního nervu, pravým okem rozezná pouze "světlocit" a levým hodně obtížně vidí.

Maxík od narození trpí oboustrannou atrofií očního nervu, pravým okem rozezná pouze "světlocit" a levým hodně obtížně vidí – asi na 20 %, možná méně. Je moc šikovný, takže se už v roce naučil rozpoznávat barvy, mluvit a od dvou let se bezchybně orientuje podle "rodičovské navigace" - pravá - levá - a počítání kroků do 10 a více. Během posledního roku, ale Maxík očíčko přestal "využívat" a orientuje se především podle hmatu a sluchu.

O tom, jaké těžké zkoušky si Maxík společně se svou maminkou za svůj život prožil a zdárně zdolal, a jaké pokroky udělal a stále dělá, si můžete přečíst ve "výpovědi" jeho maminky:

"Během prvního zrakového testu v Motole jsem se dozvěděla o Rané péči Eda, která je určena zrakově postiženým dětem. Hned jsem je kontaktovala a v necelých třech letech jsme se s Maxíkem dostali “pod jejich křídla”. Nevěděla jsem vůbec nic o tom, v čem je raná péče pro Maxika dobrá a v čem naší celé rodině může pomoci. Od naší první návštěvy v Edovi utekly skoro dva roky a já vím, že mě to jako mámu téměř nevidomého kluka, nasměrovalo správným směrem, který bych jinak asi sama “netrefila”.

Raná péče mi poskytla potřebné informace, materiály a kontakty, díky kterým jsem pochopila, jak nevidomé dítě směrovat, učit ho a prožít s ním skoro úplně ty stejné, třeba sportovní nebo umělecké zážitky, jako s jeho “zdravou” starší sestřičkou.

Díky absolutně skvělému přístupu a zkušenostem speciální pedagožky v SPC Eda, paní Evy Matouškové, ke které Maxík pravidelně dochází na speciální hodiny nácviku Braillova písma, zvládá ve svých 3 a ½ letech docházet na hodiny angličtiny do “běžné” jazykové školy. Naučil se udržet pozornost, dobře si pamatuje a perfektně se soustředí.

Maxíkovým cílem je stát se v létě Dinosaurem, který dokáže přeplavat moře a bude řídit raketu, kterou odveze celou rodinu na výlet na Mars :o)

Maxík je moc šikovný, umí jezdit na kole, učí se plavat, zkoušel i lyžovat a teď ho začalo bavit závodění v běhání."

Maxík není jediným dítětem, kterému Nadace Leontinka a Středisko rané péče pomáhá, ale patří mezi děti, kterým společně s vámi pomáháme každým během, každým závodem, každým startovným. Jeho příběh je jeden z mnoha... A právě o to cenější je vaše pomoc, díky které se dostávají prostředky tam, kde je potřeba, a může tak běhat a být "normálními" dětmi více dětí. Děkujeme, že s námi pomáháte a dokazujete, že RunTour, má smysl běžet!

Komentáře

Osm důvodů proč běhat s RunTour

Ilustrace

Rodinná atmosféra

RunTour je největším a nejoblíbenějším seriálem běžeckých závodů pro rodiny s dětmi a začátečníky. Nechceme být žádnou masovou akcí, naopak. Naším cílem je na závodech zachovat přátelskou a pohodovou atmosféru, aby se naši běžci rádi vraceli. Pro děti máme připravený Rákosníčkův běh dlouhý 500 a 1000 metrů, pro dospělé poté závody na 5 a 10 kilometrů nově i rodinný běh na 3 kilometry

Rodinné registrace

Ilustrace

Pro hobíky i eliťáky

RunTour je seriálem pro začátečníky a hobíky, ale snažíme se pro ně připravit ten nejlepší servis a benefity, aby zažili, jaké to je závodit na špičkové úrovni. Proto s námi běhá i řada elitních běžců jako Eva Vrabcová - Nývltová nebo Vítek Pavlišta. Přijeďte s nimi poměřit síly a získat od nich podpis a cenné rady. A pokud s běháním teprve začínáte, ničeho se nebojte. RunTour tým se o vás skvěle postará a zajistí vám jedinečný běžecký zážitek. Slibujeme, že si běhání zamilujete :-)

Ilustrace

Unikátní místa a tratě

Každé město RunTour má svůj příběh a unikátní trať. Jsme seriál městských závodů, ale máme i dva závody po měkkém povrchu, aby si vaše nohy odpočinuly od silnice. Na každém závodě se snažíme připravit pro vás jedinečnou trať, která vás zavede na nejzajímavější místa daného regionu. Chcete se proběhnout Ostravskými železárnami, kolem Brněnské přehrady, Libereckou ZOO nebo zažít cílovou rovinku Velké Pardubické na dostihovém závodišti? Potom je pro vás RunTour tou správnou volbou!

Ilustrace

Startovní balíček

Naším hlavním cílem je připravit pro RunTouráky něco navíc. V cíli od nás proto každý běžec, od nejmenších až po veterány, dostane krásnou medaili s běžeckými tkaničkami. Také pro vás máme připravený RunTour sportovní batůžek, ve kterém na vás bude čekat voda Rajec, cereální tyčinka a spousta dárků a benefitů od partnerů závodu. A to ještě není všechno! Hned druhý den po závodě vám zdarma zašleme vaše fotografie z trati a diplom. Další benefity potom najdete zde.

Ilustrace

Má smysl běžet

Prostřednictvím seriálu RunTour můžete pomáhat tam, kde je to potřeba. Z každého startovného tradičně putuje 50 Kč na charitu, pomáhá tak každý běžec. Jako bonus vybranou částku na konci každé sezony zdvojnásobuje generální partner seriálu – Česká pojišťovna, prostřednictvím své nadace. Běhejte s RunTour a pomáhejte. Za šest let jsme darovali přes 5 milionů Kč a pomáhat budeme dál. V roce 2018 jsme společně vybrali 1 400 000 Kč na konto Nadace Leontinka. Děkujeme!

Ilustrace

RunTour Masteři

Chcete patřit mezi naše nejvěrnější běžce? Každoročně vyhlašujeme ocenění RunTour Master v úrovních zlatý, stříbrný a bronzový. Stačí s námi absolvovat 7-8 závodů (zlatý), 5-6 závodů (stříbrný) nebo 4 závody (bronzový) a certifikát je váš! Pro ty nejvěrnější zlaté RunTour Mastery potom máme připravenou typickou zlatou RunTour kouli a speciální překvapení! Stanete se RunTour Masterem a zařadíte se do naší běžecké rodiny? Těšíme se na vás na startu!

Ilustrace

RunTour víkend

Protože RunTour je seriál osmi závodů po celé České republice a my chceme, abyste si cestování užili, připravili jsme pro vás RunTour víkend. Na každém závodě pro vás připravujeme brožurku plnou slev na ubytování, vstupů do muzeí, zábavních center, wellness, únikových her, paintball arén a dalších výhod. Nejezděte pouze na závod, ale užijte si celý víkend v krásných městech naší republiky!

Ilustrace

Vodiči

Jste na běžeckém závodě úplně poprvé nebo jste ostřílený běžec, který chce zlepšovat svůj čas? Právě pro vás je tu náš tým profesionálních vodičů! Na 5 kilometrů pro vás běhají na časy 25, 30 a 35 minut, na 10 kilometrů potom 45, 50, 55 a 60 minut. Zeptejte se jich na cokoliv, co vás zajímá. Ať už je to strava, správná technika běhání nebo výběr ideálních běžeckých bot. Díky nim si vylepšíte svůj čas a na trati se rozhodně nebudete nudit!

Generální partner

Logo

Hlavní partneři

LogoLogoLogoLogoLogo

Hlavní mediální partneři

LogoLogoLogo

Oficiální partneři

LogoLogoLogoLogo

Partneři

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Oficiální časomíra

Logo

Dodavatelé

LogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

Logo
Banner 1 Banner 2

Velká a Malá RunTour – výsledky 2018

Pořadí 10 km muži

 1. Petr Franc Petr Franc 5096 bodů
 2. Tomáš Radonský Tomáš Radonský 5030 bodů
 3. Dušan Parihuzič Dušan Parihuzič 4966 bodů

Pořadí 10 km ženy

 1. Jana Pavlisová Jana Pavlisová 3702 bodů
 2. Kerstin Schmidt Kerstin Schmidt 3268 bodů
 3. Ivana Vávrů Ivana Vávrů 2194 bodů

Pořadí 5 km muži

 1. Vojtěch Podjukl Vojtěch Podjukl 7100 bodů
 2. Jiří Šeratovský Jiří Šeratovský 6986 bodů
 3. Lukáš Čermák Lukáš Čermák 6914 bodů

Pořadí 5 km ženy

 1. Petra Vašinová Petra Vašinová 7028 bodů
 2. Barbora Kopřivová Barbora Kopřivová 6900 bodů
 3. Martina Hanousková Martina Hanousková 5816 bodů
Ilustrace: siluety