fb-pixel

5 tipů, jak se vyhnout nemoci.

2. únor 2018

5 tipů, jak se vyhnout nemoci.

RunTouráci, ačkoliv to venku vypadá spíše na malé jaro, ta pravá zima se blíží a přesně tyto skoky milují bacily a různé nemoci, chřipkou počínaje. Že stojíme na prahu chřipkové epidemie, jste už určitě také zaznamenali. Někde už dokonce nesmíte za svými blízkými do nemocnice.

A protože my chceme, aby vás žádný takovýto moribundus nedostal, a mohli jste trénovat na RunTour závody, náš trenér a vodič Jirka Gruntorád, alias Forrest Gump z jihu, pro vás připravil pár tipů, jak se tomu vyhnout:

1) Vyhýbejte se místům, kde můžete potkat nemocné lidi!

Možná, že to zní jako klišé, ale vězte, že není nic horšího, než když vlezete do autobusu, který míří třeba z nějaké polikliniky a je plný kašlajících a kýchajících lidí. Pak máte šanci něco chytnout skoro 1:1.

2) Pravidelně větrejte!

Viry se v drtivé většině šíří vzduchem ve formě kapének. A co opravdu nemají rádi je chladnější ráz počasí a mráz. Nemusíte z práce nebo domova dělat mrazák, ale rychlé, prudké větrání je to nejlepší.

3) Myjte si ruce a místo ručníku používejte papírové ubrousky!

Na našich rukou je to přímo ráj pro všechny nezvané návštěvníky, a pokud sáhneme na infikovaný předmět, dotkneme se někoho a pak si jen promneme oči, už si viry mnou ruce a říkají si: „Už jsi náááááš“. Papírové ubrousky jsou mnohem lepší právě z důvodu, že klasické hadrové ručníky mohou být plné virů.

4) Choďte ven a sportujte!

Chápu, někdy tam není zrovna hezky, ale venku potkáte většinou mnohem méně bakterií a virů, než v přetopeném nákupním centru. O sportování, otužování toho už byly napsány stohy, takže jen krátce - opravdu to pomáhá ;-) A navíc, pokud budete běhat, parádně potrénujete na závody RunTour!

5) Sex!

Ano, já vím, že to mohou číst i naši mladí RunTouráci, ale tak to prostě je :-) Nejeden průzkum dokázal, že pokud má člověk pravidelný sexuální život a miluje se aspoň jednou, dvakrát týdně, jeho organismus se stává odolnější. Je to díky imunoglobulinu A, který jednoduše řečeno chrání před nachlazením a infekcemi. Prostě starý známí vitamin S. Takže - pocení zdar!

PS: i přes to všechno se může stát, že na vás nějaký ten bacil skočí, pak přejeme brzké uzdravení a RunTouráci, hlavně opatrně s tréninkem. Po nemoci je tělo hodně vyčerpané, tak mu nedávejte ještě větší zátěž. Zdraví je to nejcennější!

Komentáře

Osm důvodů proč běhat s RunTour

Ilustrace

Rodinná atmosféra

RunTour je největším a nejoblíbenějším seriálem běžeckých závodů pro rodiny s dětmi. Nechceme být žádnou masovou akcí, naopak. Naším cílem je na závodech zachovat přátelskou a pohodovou atmosféru, aby se naši běžci rádi vraceli. Pro děti máme připravený Rákosníčkův běh dlouhý 500 a 1000 metrů, pro dospělé poté závody na 5 a 10 kilometrů. Rodiny mohou také využít možnost rodinné registrace, při které mají děti startovné zdarma!

Rodinné registrace

Ilustrace

Pro hobíky i eliťáky

RunTour je seriálem pro začátečníky a hobíky, ale snažíme se pro ně připravit ten nejlepší servis a benefity, aby zažili, jaké to je závodit na špičkové úrovni. Proto s námi běhá i řada elitních běžců jako Eva Vrabcová - Nývltová nebo Vítek Pavlišta. Přijeďte s nimi poměřit síly a získat od nich podpis a cenné rady. A pokud s běháním teprve začínáte, ničeho se nebojte. RunTour tým se o vás skvěle postará a zajistí vám jedinečný běžecký zážitek. Slibujeme, že si běhání zamilujete :-)

Ilustrace

Unikátní místa a tratě

Každé město RunTour má svůj příběh a unikátní trať. Jsme seriál městských závodů, ale máme i dva závody po měkkém povrchu, aby si vaše nohy odpočinuly od silnice. Na každém závodě se snažíme připravit pro vás jedinečnou trať, která vás zavede na nejzajímavější místa daného regionu. Chcete se proběhnout Ostravskými železárnami, kolem Brněnské přehrady, Libereckou ZOO nebo zažít cílovou rovinku Velké Pardubické na dostihovém závodišti? Potom je pro vás RunTour tou správnou volbou!

Ilustrace

Startovní balíček

Naším hlavním cílem je připravit pro RunTouráky něco navíc. V cíli od nás proto každý běžec, od nejmenších až po veterány, dostane krásnou medaili s běžeckými tkaničkami. Také pro vás máme připravený RunTour sportovní batůžek, ve kterém na vás bude čekat voda Rajec, cereální tyčinka a spousta dárků a benefitů od partnerů závodu. A to ještě není všechno! Hned druhý den po závodě vám zdarma zašleme vaše fotografie z trati a diplom. Další benefity potom najdete zde.

Ilustrace

Má smysl běžet

Prostřednictvím seriálu RunTour můžete pomáhat tam, kde je to potřeba. Z každého startovného tradičně putuje 50 Kč na charitu, pomáhá tak každý běžec. Jako bonus vybranou částku na konci každé sezony zdvojnásobuje generální partner seriálu – Česká pojišťovna, prostřednictvím své nadace. Běhejte s RunTour a pomáhejte. Za šest let jsme darovali přes 5 milionů Kč a pomáhat budeme dál. V roce 2017 jsme společně vybrali rekordních 1 401 800 Kč na konto Nadace Leontinka. Děkujeme!

Ilustrace

RunTour Masteři

Chcete patřit mezi naše nejvěrnější běžce? Každoročně vyhlašujeme ocenění RunTour Master v úrovních zlatý, stříbrný a bronzový. Stačí s námi absolvovat 7 závodů (zlatý), 5-6 závodů (stříbrný) nebo 3-4 závody (bronzový) a certifikát je váš! Pro ty nejvěrnější zlaté RunTour Mastery potom máme připravenou typickou zlatou RunTour kouli a speciální překvapení! Stanete se RunTour Masterem a zařadíte se do naší běžecké rodiny? Těšíme se na vás na startu!

Ilustrace

RunTour víkend

Protože RunTour je seriál osmi závodů po celé České republice a my chceme, abyste si cestování užili, připravili jsme pro vás RunTour víkend. Na každém závodě pro vás připravujeme brožurku plnou slev na ubytování, vstupů do muzeí, zábavních center, wellness, únikových her, paintball arén a dalších výhod. Nejezděte pouze na závod, ale užijte si celý víkend v krásných městech naší republiky!

Ilustrace

Vodiči

Jste na běžeckém závodě úplně poprvé nebo jste ostřílený běžec, který chce zlepšovat svůj čas? Právě pro vás je tu náš tým profesionálních vodičů! Na 5 kilometrů pro vás běhají na časy 25, 30 a 35 minut, na 10 kilometrů potom 45, 50, 55 a 60 minut. Zeptejte se jich na cokoliv, co vás zajímá. Ať už je to strava, správná technika běhání nebo výběr ideálních běžeckých bot. Díky nim si vylepšíte svůj čas a na trati se rozhodně nebudete nudit!

Generální partner

Logo

Hlavní partneři

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Hlavní mediální partneři

LogoLogoLogo

Oficiální partneři

LogoLogoLogoLogo

Partneři

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Oficiální časomíra

Logo

Dodavatelé

LogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogo
Banner 1 Banner 2

Velká a Malá RunTour – výsledky 2018

Pořadí 10 km muži

 1. Petr Franc Petr Franc 3820 bodů
 2. Tomáš Radonský Tomáš Radonský 3768 bodů
 3. Dušan Parihuzič Dušan Parihuzič 3732 bodů

Pořadí 10 km ženy

 1. Jana Pavlisová Jana Pavlisová 2788 bodů
 2. Kerstin Schmidt Kerstin Schmidt 2324 bodů
 3. Marcela Joglová Marcela Joglová 2072 bodů

Pořadí 5 km muži

 1. Vojtěch Podjukl Vojtěch Podjukl 5840 bodů
 2. Jiří Šeratovský Jiří Šeratovský 4770 bodů
 3. Lukáš Čermák Lukáš Čermák 4716 bodů

Pořadí 5 km ženy

 1. Petra Vašinová Petra Vašinová 4794 bodů
 2. Barbora Kopřivová Barbora Kopřivová 4706 bodů
 3. Markéta Cepková Markéta Cepková 4078 bodů
Ilustrace: siluety