fb-pixel

RunTouráka Vítězslava Trojana odvezla sanitka z Plzně, ale běhat bude dál

28. srpen 2017

RunTouráka Vítězslava Trojana odvezla sanitka z Plzně, ale běhat bude dál

Pan Vítězslav Trojan, hrdý a nadšený RunTourák, s námi běhá už od roku 2013. Vždy byl nadšeným sportovcem, hrával fotbal a občas podvečer chodil běhat. Před deseti lety s fotbalem skončil a přesídlil na turistiku, klidnější formu sportu. Odhodlaná kolegyně ho v roce 2013 přemluvila, aby s ní běžel svou první RunTour v Praze. A tak mu srdce přirostlo k RunTour a běhá s námi dodnes. V roce 2016 dokonce získal třetí titul RunTour Master. Ale teď už k jeho příběhu z letošního běhu v Plzni, který pan Trojan řekne svými slovy.

Ahoj RunTouráci,

i když opožděně, tak přece jsem se dostal k tomu, abych poděkoval všem (hlavně dvěma děvčatům, jak jsem se dočetl u příspěvku RUN TOUR Plzeň), kteří mi pomohli, nebo alespoň projevili snahu pomoci při závodu v Plzni, kdy mě postihla nemilá zdravotní příhoda. Nezkolaboval jsem, jak je uvedeno v článku, došlo k akutnímu ucpání cévy přivádějící krev do obou nohou. Vzhledem k tomu došlo k dočasnému ochrnutí. Ihned po tom, jak jsem odstoupil a lehl si na zem, byli u mě lidé ochotní mi pomoc, kteří zajistili první pomoc a zavolání záchranné služby. Během čekání na sanitku velké množství běžců projevila snahu pomoci, čehož si velice vážím a děkuji za to. Po převozu do nemocnice jsem se podrobil zákroku, při kterém mi byl dán do těla implantát a vše dopadlo dobře. Jak jsem se dozvěděl od ošetřujících lékařů, nebyl jsem prvním případem s podobným průběhem, neboť již dříve měli případy, kdy došlo k obdobné situaci a to i u výrazně mladších lidí, věnujících se sportu. Jak jsem již psal situace mě překvapila a to i s ohledem na to, že se pravidelně podrobuji lékařským prohlídkám. Jak jsem dozvěděl, tak k ucpání dochází bez zjevných příznaků a není tak téměř možné nastávající situaci předpokládat. Lékaři mě však ujistili, že nastalá situace není žádnou překážkou věnovat se sportu i nadále a bylo by chybou zanevřít na sport jako takový. Potrvá trošku delší dobu, než se opět budu moci zúčastnit dalšího běhu, ale pokud bude vše dobré a to zatím je, tak bych se mohl účastnit nějakého běhu již na jaře v příštím roce. Byl jsem trochu překvapen, když mi bylo lékaři sděleno, že i někteří výkonnostní sportovci se podrobili obdobnému zákroku a nadále se plně věnují sportu.

Ještě jednou tedy moc děkuji nejen pořadatelům, ale i všem běžcům za pomoc a těším se na shledání při některém dalším běhu. Přeji všem hodně zdraví, pohody, spokojenosti a radosti z běhu při závodech RUN TOUR.

S úctou Vítězslav Trojan - Praha

P.S. Vzhledem k tomu, že jsem z Prahy přijdu Vás RunTuráci podpořit alespoň jako divák při běhu v Praze.

Komentáře

Osm důvodů proč běhat s RunTour

Ilustrace

Rodinná atmosféra

RunTour je největším a nejoblíbenějším seriálem běžeckých závodů pro rodiny s dětmi. Nechceme být žádnou masovou akcí, naopak. Naším cílem je na závodech zachovat přátelskou a pohodovou atmosféru, aby se naši běžci rádi vraceli. Pro děti máme připravený Rákosníčkův běh dlouhý 500 a 1000 metrů, pro dospělé poté závody na 5 a 10 kilometrů. Rodiny mohou také využít možnost rodinné registrace, při které mají děti startovné zdarma!

Rodinné registrace

Ilustrace

Pro hobíky i eliťáky

RunTour je seriálem pro začátečníky a hobíky, ale snažíme se pro ně připravit ten nejlepší servis a benefity, aby zažili, jaké to je závodit na špičkové úrovni. Proto s námi běhá i řada elitních běžců jako Eva Vrabcová - Nývltová nebo Vítek Pavlišta. Přijeďte s nimi poměřit síly a získat od nich podpis a cenné rady. A pokud s běháním teprve začínáte, ničeho se nebojte. RunTour tým se o vás skvěle postará a zajistí vám jedinečný běžecký zážitek. Slibujeme, že si běhání zamilujete :-)

Ilustrace

Unikátní místa a tratě

Každé město RunTour má svůj příběh a unikátní trať. Jsme seriál městských závodů, ale máme i dva závody po měkkém povrchu, aby si vaše nohy odpočinuly od silnice. Na každém závodě se snažíme připravit pro vás jedinečnou trať, která vás zavede na nejzajímavější místa daného regionu. Chcete se proběhnout Ostravskými železárnami, kolem Brněnské přehrady, Libereckou ZOO nebo zažít cílovou rovinku Velké Pardubické na dostihovém závodišti? Potom je pro vás RunTour tou správnou volbou!

Ilustrace

Startovní balíček

Naším hlavním cílem je připravit pro RunTouráky něco navíc. V cíli od nás proto každý běžec, od nejmenších až po veterány, dostane krásnou medaili s běžeckými tkaničkami. Také pro vás máme připravený RunTour sportovní batůžek, ve kterém na vás bude čekat voda Rajec, cereální tyčinka a spousta dárků a benefitů od partnerů závodu. A to ještě není všechno! Hned druhý den po závodě vám zdarma zašleme vaše fotografie z trati a diplom. Další benefity potom najdete zde.

Ilustrace

Má smysl běžet

Prostřednictvím seriálu RunTour můžete pomáhat tam, kde je to potřeba. Z každého startovného tradičně putuje 50 Kč na charitu, pomáhá tak každý běžec. Jako bonus vybranou částku na konci každé sezony zdvojnásobuje generální partner seriálu – Česká pojišťovna, prostřednictvím své nadace. Běhejte s RunTour a pomáhejte. Za šest let jsme darovali přes 5 milionů Kč a pomáhat budeme dál. V roce 2017 jsme společně vybrali rekordních 1 401 800 Kč na konto Nadace Leontinka. Děkujeme!

Ilustrace

RunTour Masteři

Chcete patřit mezi naše nejvěrnější běžce? Každoročně vyhlašujeme ocenění RunTour Master v úrovních zlatý, stříbrný a bronzový. Stačí s námi absolvovat 7 závodů (zlatý), 5-6 závodů (stříbrný) nebo 3-4 závody (bronzový) a certifikát je váš! Pro ty nejvěrnější zlaté RunTour Mastery potom máme připravenou typickou zlatou RunTour kouli a speciální překvapení! Stanete se RunTour Masterem a zařadíte se do naší běžecké rodiny? Těšíme se na vás na startu!

Ilustrace

RunTour víkend

Protože RunTour je seriál osmi závodů po celé České republice a my chceme, abyste si cestování užili, připravili jsme pro vás RunTour víkend. Na každém závodě pro vás připravujeme brožurku plnou slev na ubytování, vstupů do muzeí, zábavních center, wellness, únikových her, paintball arén a dalších výhod. Nejezděte pouze na závod, ale užijte si celý víkend v krásných městech naší republiky!

Ilustrace

Vodiči

Jste na běžeckém závodě úplně poprvé nebo jste ostřílený běžec, který chce zlepšovat svůj čas? Právě pro vás je tu náš tým profesionálních vodičů! Na 5 kilometrů pro vás běhají na časy 25, 30 a 35 minut, na 10 kilometrů potom 45, 50, 55 a 60 minut. Zeptejte se jich na cokoliv, co vás zajímá. Ať už je to strava, správná technika běhání nebo výběr ideálních běžeckých bot. Díky nim si vylepšíte svůj čas a na trati se rozhodně nebudete nudit!

Generální partner

Logo

Hlavní partneři

LogoLogoLogoLogoLogoLogo

Hlavní mediální partneři

LogoLogoLogo

Oficiální partneři

LogoLogoLogoLogo

Partneři

LogoLogoLogoLogoLogoLogo

Oficiální časomíra

Logo

Dodavatelé

LogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogoLogo
Banner 1 Banner 2

Velká a Malá RunTour – výsledky 2018

Pořadí 10 km muži

 1. Petr Franc Petr Franc 2868 bodů
 2. Tomáš Radonský Tomáš Radonský 2830 bodů
 3. Dušan Parihuzič Dušan Parihuzič 2808 bodů

Pořadí 10 km ženy

 1. Jana Pavlisová Jana Pavlisová 2044 bodů
 2. Kerstin Schmidt Kerstin Schmidt 1852 bodů
 3. Alice Cingrošová Alice Cingrošová 1298 bodů

Pořadí 5 km muži

 1. Vojtěch Podjukl Vojtěch Podjukl 4240 bodů
 2. Jiří Šeratovský Jiří Šeratovský 3500 bodů
 3. Lukáš Čermák Lukáš Čermák 3474 bodů

Pořadí 5 km ženy

 1. Petra Vašinová Petra Vašinová 3514 bodů
 2. Barbora Kopřivová Barbora Kopřivová 3452 bodů
 3. Markéta Cepková Markéta Cepková 3052 bodů
Ilustrace: siluety