Charitativní rozměr RunTour

Prostřednictvím seriálu RunTour můžete pomáhat tam, kde je to potřeba. Z každého startovného tradičně putuje 50 Kč na charitu, pomáhá tak každý běžec. Jako bonus vybranou částku na konci každé sezony zdvojnásobuje Česká pojišťovna prostřednictvím své nadace. Běhejte s RunTour a pomáhejte.

Za pět let jsme darovali přes 4 miliony Kč a pomáhat budeme dál. V roce 2016 jsme společně vybrali přesně milion korun na konto Nadace Leontinka a její projekt Svítání. Děkujeme!

ek-2016_1480672939.jpg

Barbara HuckováBěh, který pomáhá nevidomým k lepšímu životu. RunTour. Má smysl běžet.

Běžecký seriál Česká pojišťovna RunTour a Nadace Leontinka mají mezi sebou od svého počátku pevné pouto, které nejen že zařazuje běžce se zrakovým postižením na startovní listinu, ale také jim finančně pomáhá. Za poslední tři roky to bylo částkou 2.844.300 Kč. „Možná si ani běžci neuvědomují, jak strašně moc rodinám s nevidomými dětmi účastí na RunTour pomáhají,“ přiznává výkonná ředitelka Nadace Barbara Hucková.

Všichni běžci, kteří vyrazili na start, pomohli, a to padesátikorunou za každý běh. „Je v tom obrovská síla, když si uvědomíte, že všichni z té masy na závodě udělali dobrou věc a ještě k tomu dělají něco pro sebe,“ má radost Hucková. I proto se se svými kolegy rozhodla vyprávět konkrétní příběhy handicapovaných dětí a těžký osud jejich rodin. „Chci, aby RunTouráci věděli, že jejich běhání má smysl. Ta suma blížící se dvěma milionům je obrovská a zachránila celou řadu osudů,“ má radost.

„Na začátku můžu zmínit tříletého Jozífka, kterému díky RunTour zajišťujeme osobního asistenta ve speciální mateřské školce, sedmiletého Sebastiana, který mohl dostat zdravotní ortopedickou matraci a kurz hipoterapie za 15 tisíc Kč. A tak bych mohla pokračovat dál a dál,“ vypráví ředitelka.

Každý příběh si zaslouží svou vlastní kapitolu, přesně tak, jak ji píše sám jeho osud. Jsme rádi, že alespoň částečně můžeme díky běžcům a prostřednictvím nadace České pojišťovny pomoci. RunTour má smysl běžet, my děkujeme, že běháte, RunTouráci. „I já moc děkuju a těším se, kolik vybereme v roce 2017,“ dodává závěrem Barbara Hucková.

Generální partner

Logo

Hlavní partneři

LogoLogoLogoLogoLogo

Hlavní mediální partneři

LogoLogoLogo

Oficiální partneři

LogoLogoLogoLogo

Partneři

LogoLogoLogoLogoLogoLogo

Oficiální časomíra

Logo

Dodavatelé

LogoLogoLogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo
Banner 1 Banner 2
Ilustrace

Velká a Malá RunTour – výsledky 2017

Pořadí 10 km muži

 1. Tomáš Radonský Tomáš Radonský 7210 bodů
 2. Michal Vošvrda Michal Vošvrda 7018 bodů
 3. Rostislav Hypl Rostislav Hypl 6972 bodů

Pořadí 10 km ženy

 1. Marcela Joglová Marcela Joglová 7244 bodů
 2. Kristina Mrázová Kristina Mrázová 5710 bodů
 3. Kerstin Schmidt Kerstin Schmidt 4010 bodů

Pořadí 5 km muži

 1. Václav Vandrovec Václav Vandrovec 9228 bodů
 2. Jiří Šeratovský Jiří Šeratovský 8002 bodů
 3. Marek Moflar Marek Moflar 7940 bodů

Pořadí 5 km ženy

 1. Barbora Šambergerová Barbora Šambergerová 7050 bodů
 2. Lucie Skalová Lucie Skalová 6864 bodů
 3. Blanka Lochmanová Blanka Lochmanová 6800 bodů
top
Ilustrace: siluety