Charitativní rozměr RunTour

Prostřednictvím seriálu RunTour můžete pomáhat tam, kde je to potřeba. Z každého startovného tradičně putuje 50 Kč na charitu, pomáhá tak každý běžec. Jako bonus vybranou částku na konci každé sezony zdvojnásobuje Česká pojišťovna prostřednictvím své nadace. Běhejte s RunTour a pomáhejte.

Za čtyři roky jsme darovali přes 3 miliony Kč a pomáhat budeme dál. V roce 2015 jsme společně vybrali přesně milion korun na konto Nadace Leontinka a její projekt Svítání. Děkujeme!

RunTour - Předání šeku

Barbara HuckováBěh, který pomáhá nevidomým k lepšímu životu. RunTour. Má smysl běžet.

Běžecký seriál Česká pojišťovna RunTour a Nadace Leontinka mají mezi sebou od svého počátku pevné pouto, které nejen že zařazuje běžce se zrakovým postižením na startovní listinu, ale také jim finančně pomáhá. Za poslední dva roky to bylo částkou 1.800.000 Kč. „Možná si ani běžci neuvědomují, jak strašně moc rodinám s nevidomými dětmi účastí na RunTour pomáhají,“ přiznává výkonná ředitelka Nadace Barbara Hucková.

Všichni běžci, kteří vyrazili na start, pomohli, a to padesátikorunou za každý běh. „Je v tom obrovská síla, když si uvědomíte, že všichni z té masy na závodě udělali dobrou věc a ještě k tomu dělají něco pro sebe,“ má radost Hucková. I proto se se svými kolegy rozhodla vyprávět konkrétní příběhy handicapovaných dětí a těžký osud jejich rodin. „Chci, aby RunTouráci věděli, že jejich běhání má smysl. Ta suma blížící se dvěma milionům je obrovská a zachránila celou řadu osudů,“ má radost.

„Na začátku můžu zmínit tříletého Jozífka, kterému díky RunTour zajišťujeme osobního asistenta ve speciální mateřské školce, sedmiletého Sebastiana, který mohl dostat zdravotní ortopedickou matraci a kurz hipoterapie za 15 tisíc Kč. A tak bych mohla pokračovat dál a dál,“ vypráví ředitelka.

Každý příběh si zaslouží svou vlastní kapitolu, přesně tak, jak ji píše sám jeho osud. Jsme rádi, že alespoň částečně můžeme díky běžcům a prostřednictvím nadace České pojišťovny pomoci. RunTour má smysl běžet, my děkujeme, že běháte, RunTouráci. „I já moc děkuju a těším se, kolik vybereme v roce 2016,“ dodává závěrem Barbara Hucková.

Generální partner

Logo

Hlavní partneři

LogoLogoLogoLogo

Hlavní mediální partneři

LogoLogoLogo

Oficiální partneři

LogoLogoLogoLogo

Partneři

LogoLogoLogoLogoLogoLogo

Dodavatelé

LogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo
Banner 1 Banner 2

Velká a Malá RunTour 2016

Pořadí 10 km muži

 1. Karel Petroš Karel Petroš 2558 bodů
 2. Jan Vetchý Jan Vetchý 2544 bodů
 3. Jan Sokol Jan Sokol 2512 bodů

Pořadí 10 km ženy

 1. Eva Vrabcová Nývltová Eva Vrabcová Nývltová 1980 bodů
 2. Jana Pavlisová Jana Pavlisová 1812 bodů
 3. Jitka Fojtková Jitka Fojtková 1730 bodů

Pořadí 5 km muži

 1. Petr Lochman Petr Lochman 2708 bodů
 2. Jakub Špalek Jakub Špalek 2698 bodů
 3. Jiří Balihar Jiří Balihar 2616 bodů

Pořadí 5 km ženy

 1. Barbora Šambergerová Barbora Šambergerová 2494 bodů
 2. Blanka Lochmanová Blanka Lochmanová 2472 bodů
 3. Nikol Linková Nikol Linková 2368 bodů
top