Charitativní rozměr RunTour

Prostřednictvím seriálu RunTour můžete pomáhat tam, kde je to potřeba. Z každého startovného tradičně putuje 50 Kč na charitu, pomáhá tak každý běžec. Jako bonus vybranou částku na konci každé sezony zdvojnásobuje Česká pojišťovna prostřednictvím své nadace. Běhejte s RunTour a pomáhejte.

Za pět let jsme darovali přes 4 miliony Kč a pomáhat budeme dál. V roce 2016 jsme společně vybrali přesně milion korun na konto Nadace Leontinka a její projekt Svítání. Děkujeme!

ek-2016_1480672939.jpg

Barbara HuckováBěh, který pomáhá nevidomým k lepšímu životu. RunTour. Má smysl běžet.

Běžecký seriál Česká pojišťovna RunTour a Nadace Leontinka mají mezi sebou od svého počátku pevné pouto, které nejen že zařazuje běžce se zrakovým postižením na startovní listinu, ale také jim finančně pomáhá. Za poslední tři roky to bylo částkou 2.844.300 Kč. „Možná si ani běžci neuvědomují, jak strašně moc rodinám s nevidomými dětmi účastí na RunTour pomáhají,“ přiznává výkonná ředitelka Nadace Barbara Hucková.

Všichni běžci, kteří vyrazili na start, pomohli, a to padesátikorunou za každý běh. „Je v tom obrovská síla, když si uvědomíte, že všichni z té masy na závodě udělali dobrou věc a ještě k tomu dělají něco pro sebe,“ má radost Hucková. I proto se se svými kolegy rozhodla vyprávět konkrétní příběhy handicapovaných dětí a těžký osud jejich rodin. „Chci, aby RunTouráci věděli, že jejich běhání má smysl. Ta suma blížící se dvěma milionům je obrovská a zachránila celou řadu osudů,“ má radost.

„Na začátku můžu zmínit tříletého Jozífka, kterému díky RunTour zajišťujeme osobního asistenta ve speciální mateřské školce, sedmiletého Sebastiana, který mohl dostat zdravotní ortopedickou matraci a kurz hipoterapie za 15 tisíc Kč. A tak bych mohla pokračovat dál a dál,“ vypráví ředitelka.

Každý příběh si zaslouží svou vlastní kapitolu, přesně tak, jak ji píše sám jeho osud. Jsme rádi, že alespoň částečně můžeme díky běžcům a prostřednictvím nadace České pojišťovny pomoci. RunTour má smysl běžet, my děkujeme, že běháte, RunTouráci. „I já moc děkuju a těším se, kolik vybereme v roce 2017,“ dodává závěrem Barbara Hucková.

Generální partner

Logo

Hlavní partneři

LogoLogoLogoLogo

Hlavní mediální partneři

LogoLogoLogo

Oficiální partneři

LogoLogo

Partneři

LogoLogoLogoLogoLogo

Oficiální časomíra

Logo

Dodavatelé

LogoLogoLogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogo
Ilustrace

Velká a Malá RunTour 2016

Pořadí 10 km muži

 1. Jan Sokol Jan Sokol 7308 bodů
 2. David Elicer David Elicer 7096 bodů
 3. Jan Hudec Jan Hudec 7026 bodů

Pořadí 10 km ženy

 1. Denisa Kozáková Denisa Kozáková 5572 bodů
 2. Jana Pavlisová Jana Pavlisová 5204 bodů
 3. Renata Březinová Renata Březinová 5016 bodů

Pořadí 5 km muži

 1. Jakub Špalek Jakub Špalek 7644 bodů
 2. Petr Lochman Petr Lochman 7622 bodů
 3. Václav Vandrovec Václav Vandrovec 7516 bodů

Pořadí 5 km ženy

 1. Denisa Kozáková Denisa Kozáková 7324 bodů
 2. Eva Klusáčková Eva Klusáčková 6856 bodů
 3. Barbora Šambergerová Barbora Šambergerová 6658 bodů
top
Ilustrace: siluety