fb-pixel
MENU

Charita

Poběžte RunTour a přispějte k záchraně novorozených miminek


Několik let jsme podporovali zrakově nevidomé běžce. S touto aktivitou nekončíme, Nadace Leontinka bude na závodech stále přítomna s nevidomými běžci, masážemi i možností pro naše běžce dělat traséry. Pro sezónu 2019 se ovšem změnil subjekt, který budeme podporovat skrze finanční příspěvek. Protože RunTour je největší rodinný seriál v České republice, rozhodli jsme se podpořit ty nejmenší - novorozence. Zakoupením startovného na závody RunTour nově přispějete částkou 50 Kč na pořízení špičkového zdravotnického zařízení, které pomáhá zachraňovat životy novorozenců.

S vaší pomocí pořídíme speciální monitor STAN S41, který dokáže kontrolovat přísun kyslíku v průběhu porodu a včas odhalí dušení miminka. Zdravotníky tak ihned upozorní na nebezpečné komplikace, které by mohly nastat při porodu.

Globální iniciativa The Human Safety Net

Česká pojišťovna, generální partner závodů RunTour, se připojila k celosvětovému humanitárnímu programu The Human Safety Net, který v roce 2017 spustila její mateřská společnost – skupina Generali. V rámci této iniciativy v Česku podporuje aktivity pro zlepšení podmínek při narození dětí,  včasné odhalování asfyxie (nedostatečného přísunu kyslíku) při porodu a péči o novorozence. Pro záchranu ohrožených miminek a zajištění té nejlepší poporodní péče navázala Česká pojišťovna spolupráci s nadačním fondem Vita et Futura.

Nadační fond Vita et Futura se od roku 1991 aktivně věnuje zlepšování podmínek porodnictví a péči o děti. Usiluje o to, aby se u miminka dařilo odhalovat náznaky nebezpečných nemocí ještě před porodem a aby při porodu bylo k dispozici to nejmodernější vybavení. Jeho cílem je předcházet potížím, které mohou mít závažné následky nebo způsobit úmrtí. Dále podporuje poskytování té nejlepší poporodní péče na speciálních pracovištích pro extrémně nevyzrálé novorozence a zaměřuje se na vzdělávání lékařů, porodních asistentek či studentů medicíny.

Být ve správný čas na správném místě

Záměrem partnerství České pojišťovny, iniciativy The Human Safety Net a nadačního fondu Vita et Futura je přispět k předcházení potíží, které mohou mít pro novorozence nebo maminky při porodu závažné následky.

Mezi problematické stavy při porodu se řadí zejména perinatální asfyxie, která se vyskytuje u 0,4 % všech donošených novorozeňat. Asfyxie nastává snížením přísunu kyslíku, což může vést k nevratným poruchám. Více než 15 % dětí s těmito komplikacemi umírá, ročně jde v Česku až o 400 případů. Klíčová je proto včasná diagnostika, proškolený zdravotnický personál a kvalitní zdravotnická technika. V Česku se ročně narodí zhruba 113 000 dětí a jejich život stojí za záchranu.

Monitor STAN S41, na jehož pořízení poputuje každých 50 Kč ze startovného, dokáže kontrolovat přísun kyslíku v průběhu porodu a včas odhalí dušení miminka. A právě včasné rozeznání komplikací je v těchto případech zásadní, svou roli v záchraně života hraje každá vteřina navíc!

Běh, který má smysl

Výslednou částku, která se díky sérii závodů RunTour podaří získat, Česká pojišťovna prostřednictvím své nadace opět zdvojnásobí. Na tomto principu se nic nemění. Zapojte se s námi do globální iniciativy The Human Safety Net! Společně pak můžeme pomoci těm, kteří to opravdu potřebují. Děkujeme, že běžíte!

run_tour_02-1_1551355388.jpg

1430800 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

50 Kč z každého startovného putuje na podporu celosvětového humanitárního programu The Human Safety Net, který v Česku podporuje aktivity pro zlepšení podmínek při narození dětí, včasné odhalování asfyxie (nedostatečného přísunu kyslíku) při porodu a péči o novorozence. S vaší pomocí pořídíme speciální monitor STAN S41, který dokáže kontrolovat přísun kyslíku v průběhu porodu a včas odhalí dušení miminka. Zdravotníky tak ihned upozorní na nebezpečné komplikace, které by mohly nastat při porodu.

Ilustrace

Výsledky 2019

Velká RunTour

 1. Pavel Dymák
  Pavel Dymák 5614 bodů
 2. Lukáš Nesporý
  Lukáš Nesporý 5500 bodů
 3. Jan Svatoň
  Jan Svatoň 5474 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Veronika Králová
  Veronika Králová 5028 bodů
 2. Adéla Fábry
  Adéla Fábry 4444 bodů
 3. Zdenka Benčíková
  Zdenka Benčíková 4046 bodů
Kompletní pořadí ženy

Malá RunTour

 1. Antonín Kos
  Antonín Kos 7482 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 7436 bodů
 3. Luboš Vachutka
  Luboš Vachutka 7398 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 7654 bodů
 2. Andrea Zapletalová
  Andrea Zapletalová 7080 bodů
 3. Lucie Skalová
  Lucie Skalová 6888 bodů
Kompletní pořadí ženy
Banner 1