Charitativní rozměr RunTour

Prostřednictvím seriálu RunTour můžete pomáhat tam, kde je to potřeba. Z každého startovného tradičně putuje 50 Kč na charitu, pomáhá tak každý běžec. Jako bonus vybranou částku na konci každé sezony zdvojnásobuje Česká pojišťovna prostřednictvím své nadace. Běhejte s RunTour a pomáhejte.

Za pět let jsme darovali přes 4 miliony Kč a pomáhat budeme dál. V roce 2016 jsme společně vybrali přesně milion korun na konto Nadace Leontinka a její projekt Svítání. Děkujeme!

ek-2016_1480672939.jpg

Barbara HuckováBěh, který pomáhá nevidomým k lepšímu životu. RunTour. Má smysl běžet.

Běžecký seriál Česká pojišťovna RunTour a Nadace Leontinka mají mezi sebou od svého počátku pevné pouto, které nejen že zařazuje běžce se zrakovým postižením na startovní listinu, ale také jim finančně pomáhá. Za poslední tři roky to bylo částkou 2.844.300 Kč. „Možná si ani běžci neuvědomují, jak strašně moc rodinám s nevidomými dětmi účastí na RunTour pomáhají,“ přiznává výkonná ředitelka Nadace Barbara Hucková.

Všichni běžci, kteří vyrazili na start, pomohli, a to padesátikorunou za každý běh. „Je v tom obrovská síla, když si uvědomíte, že všichni z té masy na závodě udělali dobrou věc a ještě k tomu dělají něco pro sebe,“ má radost Hucková. I proto se se svými kolegy rozhodla vyprávět konkrétní příběhy handicapovaných dětí a těžký osud jejich rodin. „Chci, aby RunTouráci věděli, že jejich běhání má smysl. Ta suma blížící se dvěma milionům je obrovská a zachránila celou řadu osudů,“ má radost.

„Na začátku můžu zmínit tříletého Jozífka, kterému díky RunTour zajišťujeme osobního asistenta ve speciální mateřské školce, sedmiletého Sebastiana, který mohl dostat zdravotní ortopedickou matraci a kurz hipoterapie za 15 tisíc Kč. A tak bych mohla pokračovat dál a dál,“ vypráví ředitelka.

Každý příběh si zaslouží svou vlastní kapitolu, přesně tak, jak ji píše sám jeho osud. Jsme rádi, že alespoň částečně můžeme díky běžcům a prostřednictvím nadace České pojišťovny pomoci. RunTour má smysl běžet, my děkujeme, že běháte, RunTouráci. „I já moc děkuju a těším se, kolik vybereme v roce 2017,“ dodává závěrem Barbara Hucková.

Generální partner

Logo

Hlavní partneři

LogoLogoLogoLogoLogo

Hlavní mediální partneři

LogoLogoLogo

Oficiální partneři

LogoLogoLogo

Partneři

LogoLogoLogoLogoLogo

Oficiální časomíra

Logo

Dodavatelé

LogoLogoLogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo
Banner 1 Banner 2
Ilustrace

Velká a Malá RunTour – výsledky 2017

Pořadí 10 km muži

 1. Pavel Dymák Pavel Dymák 1400 bodů
 2. Sebastian Vošvrda Sebastian Vošvrda 1260 bodů
 3. Jan Kreisinger Jan Kreisinger 1190 bodů

Pořadí 10 km ženy

 1. Lucie Sekanová Lucie Sekanová 1148 bodů
 2. Marcela Joglová Marcela Joglová 1114 bodů
 3. Barbora Ostrenková Barbora Ostrenková 1096 bodů

Pořadí 5 km muži

 1. Václav Vandrovec Václav Vandrovec 1400 bodů
 2. Jan Vitásek Jan Vitásek 1260 bodů
 3. Zdeněk Didek Zdeněk Didek 1190 bodů

Pořadí 5 km ženy

 1. Hanka Randáková Hanka Randáková 1112 bodů
 2. Dominika Týlová Dominika Týlová 1106 bodů
 3. Kateřina Neumannová Kateřina Neumannová 1048 bodů
top
Ilustrace: siluety