fb-pixel
MENU

Proběhli jsme Brnem! Jak se běželo?12. květen 2018

Proběhli jsme Brnem! Jak se běželo?

Největší motivace? Běžci okolo. Na trati jsem potkala sportovce ve věku mých prarodičů, maminky s kočárkama, ale třeba i hendikepované,“ svěřila se svými pocity po doběhnutí například Volfová Hana.

V blízkosti Brněnské přehrady se v sobotu 12. května uskutečnil druhý závod sezóny 2018 běžeckého seriálu RunTour, jenž se pořádá již 7. rokem. Seriál patří mezi stálice mezi českými závody, který se ale od ostatních odlišuje především tím, že je pro všechny věkové kategorie, pro zkušené, ale i začínající běžce, pro celé rodiny s dětmi.

„Největší motivace? Běžci okolo. Na trati jsem potkala sportovce ve věku mých prarodičů, maminky s kočárkama, ale třeba i hendikepované,“ svěřila se svými pocity po doběhnutí například Volfová Hana. „Není to o tom vyhrát, ale překonat sám sebe a své limity. Vědět a věřit, že dokážete nemožné.“ Její slova jste doplňovali i vy ostatní - děkujeme za krásná a milá slova, která nám teď posíláte. Jsme rádi, že chválíte jak atmosféru závodu, tak že nám píšete, že vás bavila trasa a vybraná lokalita.

Spousta z vás, RunTouráků, jste se na závod u Prýglu vrátila již po několikáté, stejně jako fotbalista Petr Švancara. „Jsem takový stabilní host RunToury. Jsem tu již potřetí a moc si to užívám. Líbí se mi, že jsou tu celé rodiny i malá děcka,“ vypráví důvody, proč jezdí na běžecký seriál, Švancara. „Je skvělé, že místo toho, aby byly doma u tabletů, tak jsou tady. Není to ale jenom o dětech, je tu celý věkový ptůřez, lidí, kteří běhají a mám z toho velkou radost.“

Švancara nebyl ale jediným slavným jménem, které se objevilo na brněnské RunTour. Závod na 5 km odstartovala olympionička Eva Vrabcová Nývltová, poté se převlékla do sportovního a vyběhla s běžci závod na 10 km.

Eva má závody RunTour velmi ráda, jak často říká, protože ji pomohly v přerodu z lyžařky v atletku – RunTour byly její první běžecké závody a nyní je běžela již po desáté. „Je tu fantastická atmosféra,“ chválí Vrabcová Nývltová. „A líbí se mi, že je tu spousta lidí, kteří si pohyb užívají.“ Sama po závodě říkala, že se jí neběželo moc dobře. Od rána ji trápila bolavá noha a skoro tropické horko jejímu výkonu prý nepřidalo. I přesto zaběhla skvělý čas, a vyhrála nejen ve své ženské kategorii, ale zároveň i celkově. A dokonce ještě stanovila nový rekord tratě.

Když jsme před měsícem vyběhli do nové sezóny, přáli jsme si, aby i ostatní závody byly alespoň z poloviny tak povedené jako ten českobudějovický. Jsme nadšeni, že i druhý závod letošní sezóny byl velmi úspěšný a startovní listina byla plná. K samotnému úspěchu závodu pomohlo i krásné slunečné počasí, které si běžci velmi pochvalovali, přestože ti, kteří běželi 10 km, na trase promokli. Na prvním kilometru trati se totiž objevila průtrž mračen, závodníkům to ale radost z běhu nezkazilo.

Běželi jste? Napište nám, jak jste si RunTour v Brně užili vy. Těšíme se na vaše zprávy.

Fotogalerii ze závodu najdete tady: http://www.run-tour.cz/cs/multimedia/fotogalerie/70_brno

Komentáře

1 400 000 KČ NA CHARITU Každou registrací přispíváte na dobrou věc

Loni jsem přispěli na konto nadace Leontinka 1 400 000 Kč. Děkujeme
Běh který pomáhá nevidomým k lepšímu životu. RunTour. Má smysl běžet.

Ilustrace

Výsledky 2018

Velká RunTour

 1. Petr Franc
  Petr Franc 5096 bodů
 2. Tomáš Radonský
  Tomáš Radonský 5030 bodů
 3. Dušan Parihuzič
  Dušan Parihuzič 4966 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Jana Pavlisová
  Jana Pavlisová 3702 bodů
 2. Kerstin Schmidt
  Kerstin Schmidt 3268 bodů
 3. Ivana Vávrů
  Ivana Vávrů 2194 bodů
Kompletní pořadí ženy

Malá RunTour

 1. Vojtěch Podjukl
  Vojtěch Podjukl 7100 bodů
 2. Jiří Šeratovský
  Jiří Šeratovský 6986 bodů
 3. Lukáš Čermák
  Lukáš Čermák 6914 bodů
Kompletní pořadí muži
 1. Petra Vašinová
  Petra Vašinová 7028 bodů
 2. Barbora Kopřivová
  Barbora Kopřivová 6900 bodů
 3. Martina Hanousková
  Martina Hanousková 5816 bodů
Kompletní pořadí ženy
Banner 1