fb-pixel

Proběhli jsme Brnem! Jak se běželo?

12. květen 2018

Proběhli jsme Brnem! Jak se běželo?

Největší motivace? Běžci okolo. Na trati jsem potkala sportovce ve věku mých prarodičů, maminky s kočárkama, ale třeba i hendikepované,“ svěřila se svými pocity po doběhnutí například Volfová Hana.

V blízkosti Brněnské přehrady se v sobotu 12. května uskutečnil druhý závod sezóny 2018 běžeckého seriálu RunTour, jenž se pořádá již 7. rokem. Seriál patří mezi stálice mezi českými závody, který se ale od ostatních odlišuje především tím, že je pro všechny věkové kategorie, pro zkušené, ale i začínající běžce, pro celé rodiny s dětmi.

„Největší motivace? Běžci okolo. Na trati jsem potkala sportovce ve věku mých prarodičů, maminky s kočárkama, ale třeba i hendikepované,“ svěřila se svými pocity po doběhnutí například Volfová Hana. „Není to o tom vyhrát, ale překonat sám sebe a své limity. Vědět a věřit, že dokážete nemožné.“ Její slova jste doplňovali i vy ostatní - děkujeme za krásná a milá slova, která nám teď posíláte. Jsme rádi, že chválíte jak atmosféru závodu, tak že nám píšete, že vás bavila trasa a vybraná lokalita.

Spousta z vás, RunTouráků, jste se na závod u Prýglu vrátila již po několikáté, stejně jako fotbalista Petr Švancara. „Jsem takový stabilní host RunToury. Jsem tu již potřetí a moc si to užívám. Líbí se mi, že jsou tu celé rodiny i malá děcka,“ vypráví důvody, proč jezdí na běžecký seriál, Švancara. „Je skvělé, že místo toho, aby byly doma u tabletů, tak jsou tady. Není to ale jenom o dětech, je tu celý věkový ptůřez, lidí, kteří běhají a mám z toho velkou radost.“

Švancara nebyl ale jediným slavným jménem, které se objevilo na brněnské RunTour. Závod na 5 km odstartovala olympionička Eva Vrabcová Nývltová, poté se převlékla do sportovního a vyběhla s běžci závod na 10 km.

Eva má závody RunTour velmi ráda, jak často říká, protože ji pomohly v přerodu z lyžařky v atletku – RunTour byly její první běžecké závody a nyní je běžela již po desáté. „Je tu fantastická atmosféra,“ chválí Vrabcová Nývltová. „A líbí se mi, že je tu spousta lidí, kteří si pohyb užívají.“ Sama po závodě říkala, že se jí neběželo moc dobře. Od rána ji trápila bolavá noha a skoro tropické horko jejímu výkonu prý nepřidalo. I přesto zaběhla skvělý čas, a vyhrála nejen ve své ženské kategorii, ale zároveň i celkově. A dokonce ještě stanovila nový rekord tratě.

Když jsme před měsícem vyběhli do nové sezóny, přáli jsme si, aby i ostatní závody byly alespoň z poloviny tak povedené jako ten českobudějovický. Jsme nadšeni, že i druhý závod letošní sezóny byl velmi úspěšný a startovní listina byla plná. K samotnému úspěchu závodu pomohlo i krásné slunečné počasí, které si běžci velmi pochvalovali, přestože ti, kteří běželi 10 km, na trase promokli. Na prvním kilometru trati se totiž objevila průtrž mračen, závodníkům to ale radost z běhu nezkazilo.

Běželi jste? Napište nám, jak jste si RunTour v Brně užili vy. Těšíme se na vaše zprávy.

Fotogalerii ze závodu najdete tady: http://www.run-tour.cz/cs/multimedia/fotogalerie/70_brno

Komentáře

Osm důvodů proč běhat s RunTour

Ilustrace

Rodinná atmosféra

RunTour je největším a nejoblíbenějším seriálem běžeckých závodů pro rodiny s dětmi a začátečníky. Nechceme být žádnou masovou akcí, naopak. Naším cílem je na závodech zachovat přátelskou a pohodovou atmosféru, aby se naši běžci rádi vraceli. Pro děti máme připravený Rákosníčkův běh dlouhý 500 a 1000 metrů, pro dospělé poté závody na 5 a 10 kilometrů nově i rodinný běh na 3 kilometry

Rodinné registrace

Ilustrace

Pro hobíky i eliťáky

RunTour je seriálem pro začátečníky a hobíky, ale snažíme se pro ně připravit ten nejlepší servis a benefity, aby zažili, jaké to je závodit na špičkové úrovni. Proto s námi běhá i řada elitních běžců jako Eva Vrabcová - Nývltová nebo Vítek Pavlišta. Přijeďte s nimi poměřit síly a získat od nich podpis a cenné rady. A pokud s běháním teprve začínáte, ničeho se nebojte. RunTour tým se o vás skvěle postará a zajistí vám jedinečný běžecký zážitek. Slibujeme, že si běhání zamilujete :-)

Ilustrace

Unikátní místa a tratě

Každé město RunTour má svůj příběh a unikátní trať. Jsme seriál městských závodů, ale máme i dva závody po měkkém povrchu, aby si vaše nohy odpočinuly od silnice. Na každém závodě se snažíme připravit pro vás jedinečnou trať, která vás zavede na nejzajímavější místa daného regionu. Chcete se proběhnout Ostravskými železárnami, kolem Brněnské přehrady, Libereckou ZOO nebo zažít cílovou rovinku Velké Pardubické na dostihovém závodišti? Potom je pro vás RunTour tou správnou volbou!

Ilustrace

Startovní balíček

Naším hlavním cílem je připravit pro RunTouráky něco navíc. V cíli od nás proto každý běžec, od nejmenších až po veterány, dostane krásnou medaili s běžeckými tkaničkami. Také pro vás máme připravený RunTour sportovní batůžek, ve kterém na vás bude čekat voda Rajec, cereální tyčinka a spousta dárků a benefitů od partnerů závodu. A to ještě není všechno! Hned druhý den po závodě vám zdarma zašleme vaše fotografie z trati a diplom. Další benefity potom najdete zde.

Ilustrace

Má smysl běžet

Prostřednictvím seriálu RunTour můžete pomáhat tam, kde je to potřeba. Z každého startovného tradičně putuje 50 Kč na charitu, pomáhá tak každý běžec. Jako bonus vybranou částku na konci každé sezony zdvojnásobuje generální partner seriálu – Česká pojišťovna, prostřednictvím své nadace. Běhejte s RunTour a pomáhejte. Za šest let jsme darovali přes 5 milionů Kč a pomáhat budeme dál. V roce 2018 jsme společně vybrali 1 400 000 Kč na konto Nadace Leontinka. Děkujeme!

Ilustrace

RunTour Masteři

Chcete patřit mezi naše nejvěrnější běžce? Každoročně vyhlašujeme ocenění RunTour Master v úrovních zlatý, stříbrný a bronzový. Stačí s námi absolvovat 7-8 závodů (zlatý), 5-6 závodů (stříbrný) nebo 4 závody (bronzový) a certifikát je váš! Pro ty nejvěrnější zlaté RunTour Mastery potom máme připravenou typickou zlatou RunTour kouli a speciální překvapení! Stanete se RunTour Masterem a zařadíte se do naší běžecké rodiny? Těšíme se na vás na startu!

Ilustrace

RunTour víkend

Protože RunTour je seriál osmi závodů po celé České republice a my chceme, abyste si cestování užili, připravili jsme pro vás RunTour víkend. Na každém závodě pro vás připravujeme brožurku plnou slev na ubytování, vstupů do muzeí, zábavních center, wellness, únikových her, paintball arén a dalších výhod. Nejezděte pouze na závod, ale užijte si celý víkend v krásných městech naší republiky!

Ilustrace

Vodiči

Jste na běžeckém závodě úplně poprvé nebo jste ostřílený běžec, který chce zlepšovat svůj čas? Právě pro vás je tu náš tým profesionálních vodičů! Na 5 kilometrů pro vás běhají na časy 25, 30 a 35 minut, na 10 kilometrů potom 45, 50, 55 a 60 minut. Zeptejte se jich na cokoliv, co vás zajímá. Ať už je to strava, správná technika běhání nebo výběr ideálních běžeckých bot. Díky nim si vylepšíte svůj čas a na trati se rozhodně nebudete nudit!

Generální partner

Logo

Hlavní partneři

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Hlavní mediální partneři

LogoLogoLogo

Oficiální partneři

LogoLogoLogoLogo

Partneři

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Oficiální časomíra

Logo

Dodavatelé

LogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogoLogoLogo

Spolupracujeme

LogoLogoLogoLogoLogo
Banner 1 Banner 2

Velká a Malá RunTour – výsledky 2018

Pořadí 10 km muži

 1. Petr Franc Petr Franc 5096 bodů
 2. Tomáš Radonský Tomáš Radonský 5030 bodů
 3. Dušan Parihuzič Dušan Parihuzič 4966 bodů

Pořadí 10 km ženy

 1. Jana Pavlisová Jana Pavlisová 3702 bodů
 2. Kerstin Schmidt Kerstin Schmidt 3268 bodů
 3. Ivana Vávrů Ivana Vávrů 2194 bodů

Pořadí 5 km muži

 1. Vojtěch Podjukl Vojtěch Podjukl 7100 bodů
 2. Jiří Šeratovský Jiří Šeratovský 6986 bodů
 3. Lukáš Čermák Lukáš Čermák 6914 bodů

Pořadí 5 km ženy

 1. Petra Vašinová Petra Vašinová 7028 bodů
 2. Barbora Kopřivová Barbora Kopřivová 6900 bodů
 3. Martina Hanousková Martina Hanousková 5816 bodů
Ilustrace: siluety